شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1395/10/14 10:17:20
سرویس اقتصادی
حاج بابایی:

نگاه دولت در بودجه نباید به بشکه نفت و دلار باشد/ سهم دولت از درآمد نفتی؛ 83 هزار میلیارد تومان

رییس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس، گفت:براساس برنامه ششم توسعه دولت نمی تواند در بودجه سالیانه بیش از ۸۳ هزار میلیارد تومان از درآمد نفتی برداشت کند.
نگاه دولت در بودجه نباید به بشکه نفت و دلار باشد/ سهم دولت از درآمد نفتی؛ 83 هزار میلیارد تومان رییس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس، گفت:براساس برنامه ششم توسعه دولت نمی تواند در بودجه سالیانه بیش از 83 هزار میلیارد تومان از درآمد نفتی برداشت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603107978238792.jpg نگاه,دولت,در,بودجه,نباید,به,بشکه,نفت,و,دلار,باشد/,سهم,دولت,از,درآمد,نفتی؛,83,هزار,میلیارد,تومان Icana

حمیدرضا حاجی بابایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به اینکه مجلس در برنامه ششم توسعه وابستگی دولت به نفت را کاهش داده است،گفت:نگاه دولت در بودجه نباید به بشکه نفت و دلار باشد، بلکه در سال اول برنامه میزان برداشت ریالی دولت که از بودجه 83 هزار میلیارد تومان است،به وی قرض داده می شود و بیش از این میزان نمی تواند در لایحه بودجه از نفت استفاده کند.

نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه اگر قیمت نفت از میزان پیش بینی شده افزایش پیدا کرد،مابقی باید به حساب ذخیره ارزی ریخته شود، افزود:50 درصد از حساب ذخیره ارزی به صندوق توسعه و 50 درصد آن تملک دارایی های سرمایه ای است، که 3 میلیارد دلار آن برای مدرسه سازی در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد.

مجلس دردهای مردم و راه درمان آن را در برنامه ششم توسعه تدوین کرده است

حاج بابایی با تاکید براینکه برنامه ششم توسعه موضوع محور است،ادامه داد:برنامه ششم موضوع محور بوده،مشکلات جامعه را بررسی کرده،برای مشکلات جامعه نسخه پیچیده و نسخه هایی پیچیده که درد را درمان می کند.

وی با بیان اینکه مجلس دردهای مردم و راه درمان آن را در برنامه ششم توسعه تدوین کرده است، یادآور شد:در برنامه ششم توسعه بر شفاف بودن و تعادل داشتن حقوق ها، ساخت مسکن روستایی و راه آهن تاکید شده است و دولت اگر می توانست خودش برنامه می نوشت.

رییس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه تصریح کرد:وقتی که شورای نگهبان برنامه ششم توسعه را تایید کرد،دیگر کسی نمی تواند بگوید که من قانون را اجرا نمی کنم و همه باید در راستای اجرای قانون حرکت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet