شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1395/10/14 11:12:23
سرویس اقتصادی
طباطبایی نژاد:

اصل بودجه 96 صرف هزینه های جاری دولت می شود/ اعتبارات عمرانی قطره چکانی است

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه پرداخت یارانه از ابتدا اشتباه شروع شد،گفت:اصل بودجه صرف مسائل روزمره دولت و هزینه های جاری می شود و به پروژه های عمرانی اعتبار کمتری اختصاص پیدا می کند.
اصل بودجه 96 صرف هزینه های جاری دولت می شود/ اعتبارات عمرانی قطره چکانی است نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه پرداخت یارانه از ابتدا اشتباه شروع شد،گفت:اصل بودجه صرف مسائل روزمره دولت و هزینه های جاری می شود و به پروژه های عمرانی اعتبار کمتری اختصاص پیدا می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109966996281.jpg اصل,بودجه,96,صرف,هزینه,های,جاری,دولت,می,شود/,اعتبارات,عمرانی,قطره,چکانی,است Icana

سیدصادق طباطبایی نژاد درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص بودجه سال 96 کل کشور گفت: هزینه های دولت زیاد است و هر چه طی سال های اخیر شعار کوچک سازی دولت سرداده می شود؛نه تنها این اتفاق نمی افتد که دولت هرسال حجیم تر شده و در حال رشد است.

اعتبارات بخش های عمرانی،فرهنگی و اجتماعی قطره چکانی است

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیشتر بودجه صرف هزینه های جاری از قبیل پرداخت حقوق کارکنان می شود،افزود:اعتبارات بخش های عمرانی،فرهنگی و اجتماعی درحد قطره چکانی بوده و تاثیرگذار نیست.

طباطبایی نژاد ادامه داد:به جز مسائل جاری و اداره دولت از باقی مانده بودجه چیزی نمی ماند که حوزه دیگری را پوشش دهد و حتی تحول در حوزه سلامت که یکی از رویکردهای دولت بود نیز دو سال معطل مانده و به دلیل عدم تامین اعتبارات لازم، عملا با شکست روبرو شده است.

رویکرد و نگاه به صرفه جویی در دولت وجود ندارد

وی تاکید کرد: راه برون رفت این نیست که ما دولت را به نحوی که از قبل ترسیم شده است، اداره کنیم؛بلکه اگر واقعا در مضیقه بودجه هستیم باید برنامه ریزی هایی برای صرفه جویی در دولت داشته باشیم.

 وی افزود:درچنین شرایطی نباید شاهد مسائلی همچون پرداخت حقوق های نجومی باشیم چراکه این امر نشان می دهد رویکرد و نگاه به صرفه جویی در دولت وجود ندارد و کسی به دنبال مدیریت دریافت مدیران نبوده و نیست.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد:وقتی کشور با مشکل اقتصادی روبرو است،این مشکل باید برای همه باشد و درمیان مدیران نیز تقسیم شود،حتی مجموعه مدیران و مسئولان کشور باید طعم مشکلات مردم را بیشتر بچشند.

طباطبایی نژاد درخصوص اینکه حذف یارانه پردرآمدها در بودجه 96 دیده نمی شود، گفت:ما بودجه هنگفتی را در محل هایی مصرف می کنیم که اثری ندارد،یعنی اگر این بودجه متمرکز شود؛حتی برای کم درآمدها اثرگذارتر خواهد بود ،اما احساس می شود غیر از کسری بودجه با نوعی بحران مدیریت نیز روبرو هستیم.

اقتصاد مقاومتی تنها مبارزه با قاچاق کالا و خرید تولیدات ساخت داخل نیست

وی تصریح کرد: بودجه فعلی دولت تفاوت عمده ای با بودجه های قبلی ندارد و مجلس در سال های قبل نیز آن را تصویب کرده است؛مگر در کمیسیون تلفیق قسمتی از آن جرح و تعدیل شود ،اما اعتبار تخصیص یافته برای پرداخت نقدی یارانه تغییری نمی کند،چراکه جزء سیاست های کلی دولت است درحالی که پرداخت نقدی یارانه ها از ابتدا اشتباه شروع شد و به جای اینکه این رویه اصلاح شود،تنها شعار داده می شود.

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع اقتصاد مقاومتی ،تصریح کرد:اقتصاد مقاومتی،تنها مبارزه با قاچاق کالا و خرید تولیدات ساخت داخل نیست،بلکه بخش مهمی از اقتصاد مقاومتی به تصدی دولت در امور بودجه،بودجه بندی صحیح و مدیریت اقتصاد کشور برمی گردد که در شعار دیده می شود اما در عمل نیست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet