هدر موبایل
1395/10/14 13:11:23
سرویس اقتصادی
فتحی:

نظام اداری کشور نیازمند خانه تکانی درست و حسابی است/ قطع یارانه ثروتمندان همت دولت را می طلبد

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در حال تدوین طرح اصلاح ساختار نظام اداری کشور هستیم، گفت: سازمان اداری دولت باید خانه تکانی اساسی شود.
نظام اداری کشور نیازمند خانه تکانی درست و حسابی است/ قطع یارانه ثروتمندان همت دولت را می طلبد عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در حال تدوین طرح اصلاح ساختار نظام اداری کشور هستیم، گفت: سازمان اداری دولت باید خانه تکانی اساسی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106944040137.jpg نظام,اداری,کشور,نیازمند,خانه,تکانی,درست,و,حسابی,است/,قطع,یارانه,ثروتمندان,همت,دولت,را,می,طلبد Icana

محمدجواد فتحی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به هزینه های جاری دولت در بودجه 96 گفت:باید بودجه همه دستگاههایی که بودجه گیر هستند اما هیچ گونه اثر ملموسی در پیشرفت کشور و زندگی مردم نداشته اند،لغوشود.

وی در ادامه با بیان اینکه این دستگاه ها در حوزه های فرهنگی و اجتماعی مثال های فراوانی دارند، افزود:در شرایط اقتصادی که مردم محتاج نان شب خودهستند،دستگاهی بودجه کلانی گرفته اما فعالیت او هیچ اثر مثبتی در وضعیت کشور نداشته است؛بنابراین دلیل ندارد دولت برای این دستگاه ها هزینه کند و مردم نیز از پرداخت بودجه های نامتعارف به این دستگاهها ناراضی هستند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال درباره کوچک سازی دولت و کاهش 38 درصدی  واگذاری شرکت های دولتی در بودجه 96 تاکید کرد:باید سازمان و نظام اداری کشور یک خانه تکانی درست و حسابی شود و در همین رابطه در صدد تدارک و تدوین طرح « اصلاح ساختار نظام اداری کشور» هستیم چراکه بسیاری از وظایف سازمان ها و تشکیلات اداری دولت با یکدیگرهم پوشانی داشته و کسی پاسخ گوی مسئولیت خود نیست.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:در اصل بسیاری از نهادهای حاکمیتی و تشکیلات دولتی شبیه هم وجود دارد و دلیلی بر گستردگی آن ها نیست به عنوان مثال چرا باید هم کمیته امداد،هم بهزیستی و هم وزارت کار و رفاه اجتماعی داشته باشیم در حالی که کار همه آنها در یک راستا بوده و باید یک کاسه شوند تا هم هزینه ها کمتر شده و هم افرادی که مستوجب این خدمات هستند،بهتر شناسایی شوند.

فتحی همچنین درخصوص دلیل عدم قطع یارانه پردرآمدها ازسوی دولت نیز گفت:هیچ دلیل موجهی برای پرداخت ماهانه مبلغی به همه افراد ملت وجود نداد و اگر وزارت رفاه وظایف اصلی خود را درست انجام دهد، با میزان بودجه ای که برای یارانه ها تخصیص یافته،تمشیت شرافتمندانه امور مالی محرومین تکافو می کند و شاید مبلغی از آن نیز به بیت المال بازگردد؛اما متاسفانه پرداخت نقدی یارانه به همه آحاد جامعه از ابتدا مبنای درستی نداشته است.

وی در پاسخ به این سئوال که دولت چه اصراری به پرداخت یارانه به همه اقشار دارد؟ گفت:دنیا راه صحیح را طی کرده و ما نباید تجربه دنیا را نادیده بگیریم؛بالاخره کارگروهی باید افراد محروم جامعه را شناسایی کند و با مبلغی که هزینه های جاری زندگی را پوشش بدهد، آن ها را  تحت حمایت قرار داده و کسانی که تمکن مالی دارند، از دریافت یارانه معاف شوند که این شهامت مجلس و دولت را می طلبد.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم کاملا متوجه شده اند آن میزانی که بابت قبوض آب،برق،گاز و تلفن از آن ها گرفته می شود چندبرابر بیشتر از یارانه 45 هزار تومانی است که به آن ها داده می شود و می دانند که این موضوعی غیرمنطقی و غیر معقول است؛اما متاسفانه اسیر شعارها هستیم که در کشور راه افتاده و ما را از واقعیت ها دور می کند./

 پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet