هدر موبایل
1395/10/15 13:40:55
سرویس اجتماعی
هزارجریبی:

موضوعات پشت‌پرده موجب عدم تعیین‌تکلیف جزیره‌ آشوراده شده‌/ محیط زیست تکلیف بهره‌برداری از منطقه را مشخص کند

نماینده مردم گرگان در مجلس با انتقاد از اینکه موضوعات پشت‌پرده سبب بلاتکلیفی بهره‌برداری از جزیره آشوراده شده است، گفت: سازمان محیط‌زیست باید تکلیف بهره‌برداری از این منطقه را روشن سازد.
موضوعات پشت‌پرده موجب عدم تعیین‌تکلیف جزیره‌ آشوراده شده‌/ محیط زیست تکلیف بهره‌برداری از منطقه را مشخص کند نماینده مردم گرگان در مجلس با انتقاد از اینکه موضوعات پشت‌پرده سبب بلاتکلیفی بهره‌برداری از جزیره آشوراده شده است، گفت: سازمان محیط‌زیست باید تکلیف بهره‌برداری از این منطقه را روشن سازد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109230999113.jpg موضوعات,پشت‌پرده,موجب,عدم,تعیین‌تکلیف,جزیره‌,آشوراده,شده‌/,محیط,زیست,تکلیف,بهره‌برداری,از,منطقه,را,مشخص,کند Icana

نبی هزارجریبی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص وضعیت جزیره آشوراده و مشکلات زیست‌محیطی این منطقه، گفت: مشکلات جزیره آشوراده چند ده ساله است، در واقع آشوراده جزیره‌ای حدودا 280 هکتار خالی از سکنه است که رها شده و نظر مسئولان منطقه استفاده بهینه از ظرفیت‌های این جزیره برای توسعه گردشگری و توریسم است.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشکیلات جذب گردشگر و توریست به این منطقه می‌تواند کمک کند، تصریح کرد: هر اقدامی در جزیره آشوراده به منظور گردشگر پذیر کردن منطقه با حفظ الزامات محیط‌زیستی باید انجام گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط‌زیست هنوز مجوز بهره‌برداری در این منطقه را نداده است، گفت: مردم منطقه به دنبال استفاده از ظرفیت موجود در این جزیره برای رونق منطقه هستند از این رو مسئولان باید اطمینان داشته باشند که ضرر زیست محیطی به منطقه وارد نخواهد شد زیرا مسئولان منطقه متعهد به حفظ محیط‌زیست جزیره هستند.

هزارجریبی معتقد است: موضوعات پشت‌پرده سبب بلاتکلیفی بهره‌برداری از جزیره آشوراده شده است، در حالیکه این اقدام با اولویت حفظ محیط زیست و بهره برداری از قسمتی برای گردشگری انجام خواهد گرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت گردشگری جزیره آشوراده موجب بهبود وضعیت منطقه خواهد شد بنابراین مسئولان به خصوص سازمان حفاظت محیط‌زیست باید نسبت به تعیین تکلیف این جزیره اقدامات لازم را در دستور قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet