خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/07/18 13:20:00
سرویس سیاسی

سبحانی نیا: مردم عراق از عراقی یکپارچه حمایت می کنند

نماینده نیشابور سیاست تفکیک عراق به سه بخش شیعه، کرد و سنی را سیاستی شکست خورده قلمداد کرد و عنوان کرد: مردم عراق از عراقی یکپارچه حمایت خواهند کرد.

حسن سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: آمریکا در صدد است تا ساختار سیاسی عراق را برهم بریزد و این در حالی است که همواره شعار دموکراسی یعنی تاثیرگذاری اکثریت را می دهد، حال آنکه 60 درصد از جمعیت عراق را شیعیان تشکیل می دهند.

وی افزود: دولت نوری مالکی به عنوان نخست وزیر شیعه مورد قبول آمریکا نیست و به دنبال این هستند تا این نقشه را عملی کنند تا به گمان خود از این طریق نفوذ ایران را در منطقه نیز کم کنند.

سبحانی نیا این سیاست را یک سیاست کهنه و دیرینه برشمرد و گفت: این یک سیاست قدیمی است که آمریکا و غرب آن را دنبال می کنند و تا امروز موفق به اجرای آن نشده اند و امروز نیز موفق نخواهند شد، چرا که باید خواست مردم عراق را در نظر بگیرند و مردم عراق، عراق یکپارچه را حمایت می کنند.

وی این طرح سناتور دموکرات آمریکایی را نوعی وسیله تبلیغاتی خواند و گفت: با توجه به اهمیت مسایل خاورمیانه ارائه این طرح از سوی سناتور دموکرات آمریکا می تواند وسیله ای تبلیغاتی برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet