هدر موبایل
1395/10/19 14:33:47
سرویس اقتصادی
امینی فرد، تاکیدکرد:

افغانستان مقصد مناسبی برای ترانزیت محصولات کشاورزی است

نماینده مردم  ایرانشهر در مجلس با بیان اینکه افغانستان مقصد مناسبی برای ترانزیت محصولات کشاورزی است،گفت: افغانستان در تولید برنج مزیت خاصی ندارد بنابراین می توان شلتوک را وارد و در نهایت با صنایع تبدیلی بهینه محصولی همچون برنج را به افغانستان صادرکرد.
افغانستان مقصد مناسبی برای ترانزیت محصولات کشاورزی است نماینده مردم  ایرانشهر در مجلس با بیان اینکه افغانستان مقصد مناسبی برای ترانزیت محصولات کشاورزی است،گفت: افغانستان در تولید برنج مزیت خاصی ندارد بنابراین می توان شلتوک را وارد و در نهایت با صنایع تبدیلی بهینه محصولی همچون برنج را به افغانستان صادرکرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101234262586.jpg افغانستان,مقصد,مناسبی,برای,ترانزیت,محصولات,کشاورزی,است Icana

محمدنعیم امینی فرد درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صادرات محصولات کشاورزی به افغانستان،گفت:باتوجه به ظرفیت های صنایع تبدیلی درکشورمان می توان شلتوک را به طریق  محصولی وارداتی وارد کنیم و سپس پس از فرآوری صادرات مجدد کنیم که این امر نیز می تواند برای ما از منظر اقتصادی بسیار حائز اهمیت  تلقی شود.

نماینده مردم  ایرانشهر،سرباز ،دلگان ،فنوج ،بخش های بنت، لاشار،آشار و اهوران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: 3 میلیون تن مصرف برنج درکشور است،درحالی که 2 میلیون تن برنج مصرفی را درکشور تولید می کنیم بنابراین اگر ما در صادرات فرآوری شده محصولات کشاورزی فعال شویم ،بطورحتم  این  امر می تواند درحیطه  اقتصادی بسیار با اهمیت تلقی شود.

امینی فرد،افزود: برای صادرات بهینه محصولات کشاورزی به عراق نیازمند توسعه جاده چابهار -میلک هستیم تا بتوان با حمل و نقل بهینه صادرات محصولات کشاورزی  را به نحو کارشناسی شده ای به افغانستان افزایش دهیم.

وی ادامه  داد: توسعه زیرساخت های ریلی و جاده ای باید در کشور مهیا شود تا بتوان با برنامه ریزی مدون در عین تداوم صادراتی محصولات ایرانی را  روانه بازار صادراتی کشاورزی افغانستان کرد.

سنخنگوی کمیسیون  بهداشت و درمان  مجلس با بیان اینکه افغانستان مقصد مناسبی برای ترانزیت محصولات کشاورزی دیگر کالاهای اقتصادی کشور به شمار می آید، یادآورشد: افغانستان در تولید برنج مزیت خاصی ندارد،بنابراین می توان با کشت های پر محصول برنج صادرات بهینه ای به کشوری همچون افغانستان داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet