هدر موبایل
1395/10/19 11:18:05
سرویس اقتصادی
وقف چی،تاکیدکرد:

ورود دام زنده به عراق عاملی برای ایجاد شوک در بازار گوشت

سخنگویی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سرانه مصرف گوشت نسبت به متوسط جهانی پایین است،گفت:ورود دام زنده به کشور عراق عاملی برای ایجاد شوک در بازار گوشت به شمارمی آید.
ورود دام زنده به عراق عاملی برای ایجاد شوک در بازار گوشت سخنگویی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سرانه مصرف گوشت نسبت به متوسط جهانی پایین است،گفت:ورود دام زنده به کشور عراق عاملی برای ایجاد شوک در بازار گوشت به شمارمی آید. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107181429695.jpg ورود,دام,زنده,به,عراق,عاملی,برای,ایجاد,شوک,در,بازار,گوشت Icana

علی وقف چی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت نرخ و سرانه مصرف گوشت درکشور،گفت: سرانه مصرف گوشت نسبت به متوسط جهانی پایین است و این درحالی است که این امر نگران کننده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان سود گرانی گوشت به جیب دامدار نمی رود،تصریح کرد: برای تنظیم بازارگوشت باید سه عامل مدنظر قرار بگیرد ازجمله تولیدکننده ،مصرف کننده و  واسطه ها تا بتوان نرخی برای گوشت تعیین کرد که علاوه بر تولیدکننده، مصرف کننده نیز  از دادوستد در بازار راضی باشد.

وقف چی افزود:ورود دام زنده به کشوری همچون عراق به بازار گوشت شوک وارد کرده است و از طرفی دیگر نیز مصرف گوشت در زمستان بالاتر از دیگر فصل ها است،بنابراین این گونه عوامل نیز در وضعیت کنونی بازارگوشت بی تاثیر نیستند.

وی با بیان اینکه وزارت کشاورزی در زمینه آمار کاربردی با مشکل روبرو است، تصریح کرد: میزان نیاز ، مدیرت ذخائر باید در وزارت کشاورزی به نحو اصولی عملیاتی شود.

وی  با بیان اینکه ذائقه های مردم با مصرف گوشت قرمز همخوانی دارد،گفت: تامین پروتئین امری ضروری است بنابراین دولت باید در این راستا به نحو مطلوب اهتمام بورزد.

 سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سرانه مصرف گوشت نسبت به متوسط جهانی پایین است، یادآورشد:ورود دام زنده به عراق عاملی برای ایجاد شوک در بازار گوشت به  شمارمی آید./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet