هدر موبایل
1395/10/19 14:10:55
سرویس اجتماعی
آزادی‌خواه مطرح کرد:

کاهش فاصله‌طبقاتی و آسیب‌های‌اجتماعی با تخصیص یارانه‌ثروتمندان به مددجویان‌بهزیستی و‌ کمیته ‌امداد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تاکید بر اینکه تخصیص یارانه ثروتمندان موحب کاهش فاصله طبقاتی می‌شود، گفت: این اقدام علاوه بر بازخوردهای مثبت اجتماعی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفع مشکلات زنان بدسرپرست و بی سرپرست می‌شود.
کاهش فاصله‌طبقاتی و آسیب‌های‌اجتماعی با تخصیص یارانه‌ثروتمندان به مددجویان‌بهزیستی و‌ کمیته ‌امداد سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تاکید بر اینکه تخصیص یارانه ثروتمندان موحب کاهش فاصله طبقاتی می‌شود، گفت: این اقدام علاوه بر بازخوردهای مثبت اجتماعی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفع مشکلات زنان بدسرپرست و بی سرپرست می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103011649593.jpg کاهش,فاصله‌طبقاتی,و,آسیب‌های‌اجتماعی,با,تخصیص,یارانه‌ثروتمندان,به,مددجویان‌بهزیستی,و‌,کمیته,‌امداد Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح تصویب حذف یارانه پردرآمدها و اختصاص آن به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) در لایحه برنامه ششم توسعه ضمن انتقاد از افزایش فاصله طبقاتی به عنوان یکی از معضلات امروز جامعه، گفت: یکی از اشکالاتی که اکثر نمایندگان همواره بر آن تاکید دارند نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌هاست زیرا هدفمندی به معنای واقعی انجام نشده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دهک‌هایی از جامعه هم‌اکنون یارانه دریافت می‌کنند که بدون این منابع و به راحتی می‌توانند زندگی کنند، از سوی دیگر از شروع تخصیص یارانه‌ نقدی به مردم، میزان یارانه خانواده‌های بی‌بضاعت و تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) تغییری نیافته است ضمن آنکه به این افراد همان مبلغی پرداخت می‌شد که به همه مردم تعلق می‌گیرد در حالیکه قیمت‌ حامل‌های انرژی چندین برابر شده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت‌ها در شرایطی که مبلغ یارانه بی‌بضاعت‌ها تغییر پیدا نکرده موجب افزایش شکاف طبقاتی شده است، افزود: ماده مصوب لایحه برنامه ششم مبنی بر حذف یارانه پردرآمدها و تخصیص آن به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام فاصله طبقاتی را به حداقل ممکن خواهد رساند.

 

مددجویان کمیته امداد امام و بهزیستی یک دهم جمعیت کشور را شامل می شوند/ لزوم افزایش سهم این افراد از یارانه نقدی

آزادی‌خواه ادامه داد: دولت یارانه دهک‌های پایین جامعه را چند برابر خواهد کرد ضمن آنکه یارانه خانواده های غنی را حذف می‌کند، این اقدام علاوه بر بازخوردهای مثبت اجتماعی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفع مشکلات زنان بدسرپرست و بی سرپرست می‌شود؛ متاسفانه بسیاری از آسیب‌ها متاثر از وضعیت اقتصادی خانواده هاست.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) حدود 2 میلیون و 200 هزار خانواده را شامل می‌شوند، میزانی که جمعیت آنها حدود یک دهم جمعیت کشور است بنابراین تخصیص یارانه ثروتمندان به این گروه از جامعه تصمیم موثر و مناسب است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ بر اساس ماده 94 مصوب لایحه برنامه ششم توسعه، دولت موظف شد در طول اجرای قانون برنامه هرسال حداقل مستمری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی را علاوه بر یارانه موجود متناسب سطح محرومیت، 20% حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار و از محل منابع هدفمندسازی یارانه ها و حذف خانواده های پردرآمد در ردیف بودجه خاص سنواتی از طریق سازمان های مذکور پرداخت نماید./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet