ایام محرم 1398
1388/03/06 14:18:00
سرویس سیاسی
سیدحسن خمینی:

حضور نمایندگان در حرم مطهر، زمینه‌ میثاق همیشگی با آرمان‌های امام است

**"سیدحسن خمینی" حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حرم مطهر امام خمینی (ره) را زمینه‌ای برای میثاق همیشگی با آرمان‌های امام دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،‌ وی که در مراسم تجدید میثاق نمایندگان با آرمان‌های امام خمینی (ره)سخن می‌گفت، با اشاره به شخصیت حضرت فاطمه (س) گفت: در خصوص نقش او در تاریخ اسلام، ثبت اندیشه‌های پیامبر و دفاع از ولایت امیرالمومنین بسیار صحبت شده است.

وی افزود: اما یکی از ویژگی‌های حضرت فاطمه که کمتر به آن پرداخته شده نقشی است که ایشان در باقی ماندن نام پیامبر داشته‌اند.

نوه امام خمینی (ره) با بیان اینکه گریه‌های حضرت فاطمه (س) در رسای بدن مادی پیامبر نبود، تاکید کرد: حضرت زهرا می‌خواست به جامعه آموزش دهد که همانگونه که دین یامبر مهم است نامش هم مهم است.

حسن خمینی اظهار داشت: این ما هستیم که احتیاج به گریستن برای پیامبر و سیدالشهدا داریم تا با یاد امام حسین (ع) مسیری را که طی می‌کنیم در جهت فراز باشد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ زنی در تاریخ اسلام همانند فاطمه زهرا منشاء اثر نبوده است، خاطرنشان کرد: نقش حضرت زهرا در زنده ماندن یاد پیامبر نقشی به یاد ماندنی است.

نوه امام خمینی (ره) با اشاره به موج بیداری دینی در دنیا گفت: این بیداری دینی تا چه مقدار مرهون انقلاب ما می‌باشد؟

وی خاطرنشان کرد: حتی بیداری دینی در هندوستان یا بازگشت دین به غرب پس از انقلاب ایجاد شده است.

حسن خمینی با تاکید بر اینکه باید مذکر نام امام خمینی (ره) باشیم به نقل این سخن از مقام معظم رهبری پرداخت که "این انقلاب بی نام خمینی در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست".

وی تاکید کرد: یاد امام باید در پرچم دینداری کشور باقی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet