هدر موبایل
1395/10/21 14:25:23
سرویس اجتماعی
حسین زاده:

دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس تعلل نکند/ ضرورت تسهیل در روند رسیدگی به پرونده قضایی محیط بانان

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با تاکید بر ضرورت ارایه سریع لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس، گفت: دولت در ارائه این لایحه به مجلس تعلل نکند.
دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس تعلل نکند/ ضرورت تسهیل در روند رسیدگی به پرونده قضایی محیط بانان نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با تاکید بر ضرورت ارایه سریع لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس، گفت: دولت در ارائه این لایحه به مجلس تعلل نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104477410620.jpg دولت,در,ارائه,لایحه,حمایت,از,محیط,بانان,به,مجلس,تعلل,نکند/,ضرورت,تسهیل,در,روند,رسیدگی,به,پرونده,قضایی,محیط,بانان Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر ضرورت تسریع در تعیین تکلیف لایحه حمایت از محیط بانان تاکید کرد و افزود: مشکلات عدیده اقتصادی، اجتماعی و قضایی در محیط بانان بیانگر این است که باید روند بررسی این لایحه سریع تر طی شود و دولت نباید در ارایه آن به مجلس تعلل کند.

بهبود وضعیت محیط بانان مستلزم ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه بهبود وضعیت محیط بانان و جلوگیری  از ضرب و جرح آنها از سوی شکارچیان غیرمجاز مستلزم ارائه سریع لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس است، ادامه داد: متاسفانه محیط بانان از مشکلات اقتصادی زیادی رنج می برند و درآمد آنها جوابگوی هزینه ها نیست، بنابراین لازم است در این لایحه به ابعاد لجستیکی، اقتصادی، پشتیبانی، قضایی و تقویت تجهیزات توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه محیط بانان برای حفاظت از جان خود و حیات وحش نیاز به حمایت های قضایی و حقوقی مناسبی دارند، گفت: اگر حمایت ها از محیط بانان به درستی صورت نگیرد نمی توان پاسداری و حفاظت درستی را از حیات وحش و محیط زیست کشور داشت، از این رو برای حفظ جان و سلامتی محیط بانان و حیات وحش باید این لایحه به صورت جدی و کامل تنطیم شود به نوعی که با اجرای آن تمامی مشکلات محیط بانان رفع شود.

محیط بانان سرمایه های اجتماعی کشور هستند

حسین زاده با یادآوری اینکه محیط بانان سرمایه های اجتماعی کشور هستند که خود در راستای حفظ سرمایه های اکولوژیکی و اکوسیستمی تلاش می کنند، ادامه داد: برای اینکه این قشر با خیال راحت و آسوده و ضریب اطمینان و توانایی بیشتر وظایف خود را در برابر محیط زیست ایفا نمایند انتظار می رود محیط بانان مورد حمایت جدی قرار گیرند.

ابزارهای لازم برای حفظ اکوسیستم پایدار در کشور باید فراهم شود

وی با بیان اینکه ابزارهای لازم برای حفظ اکوسیستم پایدار در کشور باید فراهم شود، تصریح کرد: در حوزه آموزش جامعه و حفاظت از محیط زیست و حیات وحش خلاء های قانونی دیده می شود، زیرا جامعه و شهروندان خود باید در جهت حفاظت از محیط زیست و حیات وحش گام بردارند و به نظر می رسد تا نیل به این هدف محیط بانان باید در عالی ترین شرایط ممکن باشند و نسبت به بهبود وضعیت آنها اقدام کرد.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، توجه به ابعاد قضایی را در لایحه حمایت از محیط بانان در جهت رفع مشکلات قضایی و حقوقی محیط بانان بسیاری ضروری خواند و گفت: روند بررسی پرونده های قضایی محیط بانان باید تسهیل شود تا لازم نباشد محیط بانان به جای حفاظت از حیات وحش کشور فرصت خود را در دادگاه ها سپری کنند؛  بنابراین به طور قطع اگر به دنبال حفاظت بهتر از حیات وحش باشیم باید حمایت ها از محیط بانان افزایش یابد.

سازمان حفاظت از محیط زیست  پیگیری پرونده های قضایی محیط بانان را بر عهده بگیرد

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت از محیط زیست باید پیگیری پرونده های قضایی محیط بانان را بر عهده بگیرد، تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست باید وکیل مدافع های حرفه ای را برای پیگیری روند بررسی پرونده های قضایی محیط بانان به کار گیرد، زیرا محیط بانان در راستای انجام وظایف خود جانشان با  خطر روبه رو می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet