حلول ماه ربیع الاول
1388/03/08 01:20:00
سرویس بین الملل

هیات پارلمانی ایران با نایب رییس مجلس اردن دیدار کرد

**هیات پارلمانی ایران که برای شرکت در کمیته فرعی بین المجالس آسیایی به اردن سفر کرده است، روز پنجشنبه با "عبدالله الجازی" نایب رییس اول مجلس نمایندگان این کشور دیدار کرد.

به گزارش ایرنا از امان، در این دیدار که "محمد مهدی مفتح" نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و "جعفر قادری" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی شرکت کرده بودند، با طرف اردنی در خصوص همکاریهای دوجانبه پارلمانی، وضعیت اقتصاد جهانی و لزوم همکاریهای منطقه ای و مساله فلسطین رایزنی کردند.
هیات ایرانی با بیان به مشترکات دینی و فرهنگی بین دو کشور، خواستار توسعه بیش از پیش روابط بین تهران - امان شد و آمادگی مجلس شورای اسلامی ایران را برای همکاری با مجلس نمایندگان اردن اعلام کرد.
مفتح و قادری مساله فلسطین را محوری ترین مساله جهان اسلام دانستند و با بیان به حمایت بی دریغ ایران از ملت مظلوم فلسطین، بر ضرورت حمایت جهان اسلام از مساله فلسطین تاکید کردند.
نایب رییس اول مجلس نمایندگان اردن نیز در این دیدار با بیان به روند رو به رشد مناسبات فیمابین و افزایش تبادل هیاتهای پارلمانی، ابراز امیدواری کرد که این روابط با تبادل بیشتر دیدارهای پارلمانی توسعه یابد.
وی بر لزوم برنامه ریزی مناسب برای دیدارهای دوجانبه بین مجالس دو کشور در تهران و امان تاکید کرد.
الجازی مساله فلسطین را محور اصلی مشکلات منطقه و مسجدالاقصی را سومین مکان مقدس پس از مکه و مدینه دانست و بر رفع اختلافات داخلی فلسطینیان و حمایت بیشتر کشورهای اسلامی از مساله فلسطین، تاکید کرد.
در پایان این دیدار دو طرف بر آمادگی فعال سازی گروه دوستی پارلمانی بین دو کشور تاکید و قرار شد لیست اعضای این گروه بزودی به طرفین ارائه شود.
نشست کمیته فرعی بین المجالس آسیایی برای بررسی تاثیر بحران اقتصاد جهانی بر کشورهای آسیایی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در امان پایتخت اردن برگزار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet