هدر موبایل
1395/10/22 11:18:26
سرویس اجتماعی
امینی فرد هشدار داد:

شیفت بیماری‌ها از واگیر به غیرواگیر/ تاکید بر شناسایی زودرس برای کاهش هزینه‌های درمان

سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با هشدار نسبت به افزایش بیماری‌های غیرواگیر، گفت: وزارت بهداشت باید اطلاعات دقیقی از علل شیوع بیماری‌های غیرواگیر داشته باشد تا بتواند راهکارهای مناسبی را در حوزه پیشگیری اتخاذ کند.
شیفت بیماری‌ها از واگیر به غیرواگیر/ تاکید بر شناسایی زودرس برای کاهش هزینه‌های درمان سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با هشدار نسبت به افزایش بیماری‌های غیرواگیر، گفت: وزارت بهداشت باید اطلاعات دقیقی از علل شیوع بیماری‌های غیرواگیر داشته باشد تا بتواند راهکارهای مناسبی را در حوزه پیشگیری اتخاذ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105105608417.jpg شیفت,بیماری‌ها,از,واگیر,به,غیرواگیر/,تاکید,بر,شناسایی,زودرس,برای,کاهش,هزینه‌های,درمان Icana

محمدنعیم امینی فرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش بیماری های غیرواگیر، افزود: بالارفتن طول عمر در جامعه، تغییر سبک زندگی و افزایش کم تحرکی ها و شیوع بیماری های ناشی از این زندگی در مجموع باعث می شود اکثر کشورهایی که دوره کنترل بیماری های واگیر را طی می کنند وارد فاز معضل بیماری‌های غیرواگیر اعم از قلبی، عروقی، تنفسی و سرطان ها شوند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بیماری های غیرواگیر هزینه سنگینی را در آینده بر دوش حوزه سلامت وارد خواهد کرد که بدون شک وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی سلامت نیز مسئولیت سنگینی برای کنترل این بیماری ها بر عهده دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: وزارت بهداشت باید آمار دقیقی از علل شیوع بیماری‌های غیرواگیر داشته باشد تا بتواند راهکارهای مناسبی را در حوزه پیشگیری از این بیماری‌ها اتخاذ کند، از سویی دیگر شناسایی زودرس بیماری‌های غیرواگیردار و درمان آنها نیز باید جزو برنامه‌های وزارت بهداشت قرار گیرد تا بتوان شیوع این بیماری ها را کنترل کرد.

وی یادآور شد: از سویی دیگر باید فرهنگسازی را نیز از دوران کودکی در خانواده ها آغاز کنیم زیرا تغذیه دوران کودکی نقش مهمی در بروز بیماری‌های غیرواگیردار دارد لذا باید وزارت بهداشت استراتژی مدونی را درنظر بگیرد تا بتوان حتی اعتبارات مناسبی را برای شناسایی و کنترل این بیماری ها داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: در زمینه تخصیص و تزریق اعتبارات نیز مجلس می تواند کمک‌های لازم را برای کنترل بیماری های غیرواگیر دار داشته باشد تا کمکی نیز به دولت کرده باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم‌اکنون یکی از بزرگترین چالش‌های حوزه سلامت کنترل بیماری‌های غیرواگیر است و در کشور در بحث دیابت، سرطان و بیماری‌های مزمن انسداد تنفسی و ریوی وضعیت خوبی نداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet