خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/10/22 14:45:58
سرویس فرهنگی
‌نمایندگان مجلس مطرح کردند:

توپ در زمین کی‌روش

نمایندگان مجلس با اشاره به امتیازات فراوانی که در اختیار کی‌روش است، ضمن اشاره به لزوم اصلاح روش وی به عنوان سرمربی تیم ملی و پرهیز از حاشیه‌سازی بر اهمیت توأمان تیم‌های ملی و باشگاهی تأکید کردند.
توپ در زمین کی‌روش نمایندگان مجلس با اشاره به امتیازات فراوانی که در اختیار کی‌روش است، ضمن اشاره به لزوم اصلاح روش وی به عنوان سرمربی تیم ملی و پرهیز از حاشیه‌سازی بر اهمیت توأمان تیم‌های ملی و باشگاهی تأکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701106318082422.jpg توپ,در,زمین,کی‌روش Icana

سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، مریم ابوفاضلی- با وجود تمامی حاشیه‌های پیرامون دنیای فوتبال در ایران اخیرا باز هم شاهد حاشیه‌ای جدید حول این ورزش پرطرفدار بودیم؛ تیم ملی یک طرف و تیم‌های باشگاهی و در رأس آن پرسپولیس در طرفی دیگر. شب گذشته کارلوس کی‌روش به ایران بازگشت تا کارش را با تیم ملی ادامه دهد.

ماجرا از جایی آغاز شد که کی‌روش پس از بازی تیم ملی فوتبال مقابل تیم قرقیزستان از بازیکنانی که در لیگ برتر حضور دارند خواست در تمرینات تیم‌های باشگاهی‌شان شرکت نکنند و چند روزی را به استراحت بپردازند.

همین مسئله واکنش برانکو را در پی داشت و این مربی گفت: با توجه به این که بازیکنان حقوقشان را از تیم‌های باشگاهی‌شان دریافت می‌کنند باید تابع تصمیمات باشگاه باشند.

ادامه پیدا کردن این اختلاف حواشی را در فوتبال کشورمان در پی داشت، آن‌هم در شرایطی که فوتبال کشورمان سالی سخت و حساس را در پیش دارد.

کارلوس کی‌روش بعد از به اتمام رسیدن اردوی تیم ملی فوتبال در امارات استعفای کتبی خود را تقدیم مهدی تاج کرد و با بیان اینکه امور قابل اصلاح نیست، نامه خداحافظی از تیم ملی ایران را نوشت.

رئیس فدراسیون فوتبال سعی کرد با آرام کردن فضا، شرایط صلح بین کی‌روش و برانکو را فراهم کند و در نتیجه کی‌روش شب گذشته پس از مخالفت هیات رییسه فدراسیون فوتبال با استعفای خود به ایران بازگشت.

در این میان، بدری عضو فراکسیون ورزش مجلس معتقد است مربیان نباید اختلافات خود را رسانه‌ای کنند و باید اختلاف نظرها را در جلسات مطرح و بررسی کنند.

همچنین عضو هیات مدیره باشگاه استقلال معتقد است اگرچه کی‌روش مربی بزرگی است ولی باید منطقی عمل کند تا به آنچه می‌خواهد و مدنظر وی است، برسد.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس نیز گفت: اختلاف‌ها می‌تواند عرصه فوتبال را دچار چالش کند و مسئولین ورزش باید این موضوعات را پیش از رسانه‌ای شدن، حل و فصل کنند و نگذارند چنین مواردی ادامه‌دار باشد.

اما یوسفی دیگر عضو فراکسیون ورزش با انتقاد از انفعال مقامات ورزشی و فدراسیون در قبال کی‌روش، گفته بود: کی‌روش بخواهد در ایران بماند، بداند روند امور براساس احترام متقابل است.

خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در گفت‌وگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد استعفای کی‌روش و رفتارهای وی جویا شد که در ادامه می‌خوانید.

فدراسیون، عرصه فوتبال را تنش‌زدایی کند/ استعفای کی‌روش از تمامی جهات بررسی و کارشناسی شود

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اینکه اختلاف‌ها می‌تواند عرصه فوتبال را دچار چالش کند، تصریح کرد: مسئولین ورزش باید این موضوعات را پیش از رسانه‌ای شدن، حل و فصل کنند و نگذارند چنین مواردی ادامه‌دار باشد.

سیدفرید موسوی 34067510/29/2016 7:15:42 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/10/201610108963565437_Thum.jpgسیدفرید موسوی
سیدفرید موسوی

سیدفرید موسوی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مناقشه کی‌روش و برانکو و استعفای کتبی کی‌روش گفت: این بحث‌ها برای ورزش و جامعه فوتبال کشور مناسب نیست چراکه در جامعه ما ورزش نقش کارکردی دارد و این اختلاف ها می‌تواند این نقش را دچار چالش بکند لذا مسئولین ورزش باید به این موضوع ورود کنند و نگذارند این موارد ادامه‌دار باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس افزود: تیم ملی جایگاه خاصی در ورزش کشور دارد و نیاز است مسئولین ورزشی مسائل آن را با حساسیت بیشتر و پیش از رسانه‌ای شدن، حل و فصل کنند.

موسوی با اشاره به در اختیار قرار داشتن بیشترین امکانات و سرمایه برای کی‌روش و استعفای وی به بهانه امتیازگیری تصریح کرد: کی‌روش در نامه خود اعلام کرده که به دنبال امتیازگیری نیست؛ ولی در صورتی که چنین برداشتهایی از رفتار کی‌روش به وجود آید یقینا باید با چنین رفتارهایی برخورد شود با این حال به نظر می‌آید چنین موضوعی از تمامی جهات نیاز به بررسی بیشتر دارد و انتظار فراکسیون ورزش این است که فدراسیون فوتبال و رئیس فدراسیون به صورت جدی در این مورد وارد قضیه شده و موضوع را بررسی کنند.

وی با بیان اینکه ورزش و فوتبال کشور به مثابه یک سیستم است و از مولفه‌های مختلف تشکیل می‌شود خاطر نشان کرد: یکی از مولفه‌های سیستم ورزش کشور، تیم ملی و مولفه دیگر تیم‌های باشگاهی است که اگر هماهنگی و همکاری بین آنها اتفاق بیفتد و مهره‌ها با هم و کنار هم هماهنگ شوند، می‌توان هم‌افزایی بیشتری داشت.

موسوی تصریح کرد: مناسب نیست که هر کسی کار خودش را بکند؛ البته یکی از وظایف فدراسیون ایجاد هماهنگی‌ها است ولی اختلاف‌هایی که در حال حاضر شکل گرفته‌ اختلاف‌های منفی در حوزه ورزشی کشور و جامعه رسانه‌ای و ورزشی ایجاد کرده و نیاز است رئیس فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش با توجه به تبعات این اختلافها در جامعه ورزشی سریع ورود کرده و نگذارند این موضوع ادامه دار شود.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس افزود: اگر اختلاف‌ها ادامه پیدا کند، قطع یقین ورزش کشور آسیب می‌بیند مخصوصا اینکه بازی‌های مهم و بین‌المللی در پیش داریم و نیاز است در جامعه ورزشی کمتر از این تنش‌ها را شاهد باشیم.

کی‌روش منطقی عمل کند/ فدراسیون فوتبال، قبل از جنجال رسانه‌ای موضوعات را حل‌وفصل کند

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال معتقد است اگرچه کی‌روش مربی بزرگی است ولی باید منطقی عمل کند تا به آنچه می‌خواهد و مدنظر وی است، برسد.

حسن زمانی حسن زمانی مشاور رئیس مجلس3406758/13/2013 1:29:08 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/43712_Thum.jpg
حسن زمانی

حسن زمانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مخالفت فدراسیون فوتبال با پذیرش استعفای کی‌روش گفت: کی‌روش مربی بزرگی است و زحمات بسیار زیادی کشیده اما پیشنهاد من اینست که منطقی عمل کند تا به آنچه می‌خواهد و مدنظر وی است برسد.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به رسانه‌ای شدن مناقشه کی‌روش و برانکو ادامه داد: هر کس بایستی کار خود را انجام دهد و بهتر بود این مسائل وارد فضای رسانه‌ای نشود و در جلسه مشترک مطرح شده و حل می‌شد.

وی پیشنهاد داد رئیس فدراسیون فوتبال، چنین مواردی را در اولین فرصت و قبل از رسانه‌ای شدن حل کند.

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه موارد اختلافی برانکو و کی‌روش قابل حل است، گفت: کی‌روش و برانکو هر کدام خواسته‌هایی دارند که به نظر می‌رسد با تشکیل جلسه‌ای با حضور هر دو مربی قضیه قابل حل شدن است.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال تصریح کرد: کی‌روش باید کمی از خواسته‌های خود کوتاه بیاید و بداند در کشوری زندگی می‌کند که رفتارهای اعتراضی شدید و خارج از چارچوب پسندیده نیست.

 تصمیم‌گیری در مورد کی‌روش براساس مسائل ملی باشد، نه موضع انفعال

همایون یوسفی 34067511/9/2016 11:54:44 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611103079754542_Thum.jpgمجلس شورای اسلامی
همایون یوسفی

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با انتقاد از انفعال مقامات ورزشی و فدراسیون در قبال کی‌روش، تصریح کرد: کی‌روش بخواهد در ایران بماند، بداند روند امور براساس احترام متقابل است.

همایون یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مناقشه کی‌روش و برانکو و بهانه کی‌روش برای استعفا گفت: کی‌روش هر چند وقت یک‌بار مشکلاتی را به وجود می‌آورد و متاسفانه مقامات ورزشی و فدراسیون در قبال کی‌روش دچار انفعال شده‌اند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کی‌روش هر چند وقت یکبار بنای رفتن و استعفا سر می‌دهد، افزود: این یک نوع امتیازطلبی ایشان است تا اینکه بحث استعفای واقعی باشد؛ اگر ایران برای کی‌روش بد بود طی این همه سال از ایران می‌رفت و اگر پیشنهادهای بهتری می‌داشت، مطمئنا یک لحظه درنگ نکرده و در ایران نمی‌ماند.

وی تصریح کرد: کارلوس کی‌روش مربی بزرگی است و در ایران به ایشان احترام گذاشته می‌شود اما کی‌روش نیز باید به شعور عمومی مردم، مربیان و اهالی فن در داخل کشور نیز احترام گذارد؛ درگیر شدن با افراد مختلف در شأن جامعه ورزشی و فرهنگ ایرانی-اسلامی کشور نیست.

یوسفی خاطر نشان کرد: کی‌روش هر چند وقت یکبار با کسی درگیری دارد و باید تکلیف خود را در قبال فوتبال ایران مشخص کند؛ اگر کی‌روش بخواهد در ایران بماند باید بداند که کار براساس احترام متقابل و نظم و ترتیب است و تیم‌های داخلی نیز حق دارند از حقوق خود دفاع کنند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: به نظر می‌رسد رفتار کی‌روش یک نوع گروکشی و امتیاز طلبی باشد چراکه هر چند وقت یک‌بار بحث این‌چنینی به وجود می‌آورد؛ از فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش انتظار داریم از این حالت انفعال در مقابل کارلوس کی‌روش خارج شده و براساس واقعیات و مسائل ملی تصمیم بگیرند.

برنامه‌ریزی مناسب، فوتبال را از چالش دور می‌کند/ رسانه، جای حل‌وفصل اختلافات مربیان نیست

عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اینکه بازگرداندن بازیکنان ملی‌پوش تیم پرسپولیس از اردوی تیم ملی در دوبی نادرست بوده است، گفت: مربیان نباید اختلافات خود را رسانه‌ای کنند و باید اختلاف نظرها را در جلسات مطرح و بررسی کنند.

صدیف بدری 3406754/11/2016 3:15:51 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/04/201604100109364104_Thum.jpgصدیف بدری
صدیف بدری

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حواشی بوجود آمده در خصوص بازگرداندن بازیکنان ملی پوش تیم پرسپولیس از اردوی تیم ملی در دوبی، گفت: این اقدام به دلیل در نظر نگرفتن ابعاد رسانه‌ای و بروز تاثیر منفی روحی برای بازیکنان نادرست بوده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مربیان تیم‌های باشگاهی و تیم ملی کشورمان نباید اختلافات خود را رسانه‌ای کنند و این اختلاف نظرها باید در فضایی آرام و در جلسات مطرح و بررسی شود، اظهار کرد: ارائه بیانیه یا مصاحبه با رسانه‌های مختلف برای ایجاد جو روانی و تاثیر بر هواداران باشگاه‌ها اقدامی ناپسند و غیرحرفه ای است.

وی ضمن تاکید بر اینکه مربیان در رده‌های باشگاهی و ملی باید اخلاق حرفه‌ای را رعایت کنند و در این میان به صلاح کشور توجه داشته باشند، ادامه داد: هیچ فردی مخالف برگزاری اردو تیم ملی با حضور بازیکنان ملی پوش تیم‌های باشگاهی نیست لذا این روند در سایرکشورهای صاحب نام در عرصه فوتبال هم وجود دارد اما باید برنامه ریزی مناسبی صورت بگیرد تا تیم‌های باشگاهی نیز دچار آسیب نشوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مربیان نباید کسب نتایج احتمالی منفی یا مثبت آینده تیم‌ها در رده‌های مختلف را منوط به حضور برخی بازیکنان کنند، تصریح کرد: با چنین اقدامی صرفا به روحیه هواداران تیم‌ها لطمه وارد می شود از این رو باید با گفتمان مشکلات را رفع کرد؛ باید پذیرفت که حضور بازیکنان در تمرینات تیم ملی به کسب تجربه آنها کمک شایانی می کند و در این میان فعالیتشان در تیم‌های باشگاهی قوام تیم ملی و افزایش سطح آمادگی بازیکنان را رقم خواهد زد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چند سال پیش نیز مشابه چنین حاشیه‌ و اختلاف نظری میان کارلوس کی‌روش با مانوئل ژوزه که در مقطعی سرمربی‌گیری پرسپولیس را برعهده داشت وجود آمد که آسیب‌های زیادی برای تیم ملی و پرسپولیس در پی داشت، خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان فدراسیون با تدبیر ویژه‌ای از بروز چنین اختلافاتی جلوگیری کنند زیرا همه مردم ایران دوستدار تمی‌های باشگاهی و ملی هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet