هدر موبایل
1395/10/24 13:50:18
سرویس اجتماعی
کاظمی مطرح کرد:

بوروکراسی اداری صاحبان حق را مجبور به دادن رشوه می‌کند/ لزوم تحول در نظام اداری کشور

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه بوروکراسی پیچیده اداری صاحبان حق را مجبور به دادن رشوه می‌کند، گفت: طبق بررسی‌های بین المللی ایران رتبه بالایی در فساد اداری دارد از این رو باید نظام اداری را متحول کنیم.
بوروکراسی اداری صاحبان حق را مجبور به دادن رشوه می‌کند/ لزوم تحول در نظام اداری کشور نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه بوروکراسی پیچیده اداری صاحبان حق را مجبور به دادن رشوه می‌کند، گفت: طبق بررسی‌های بین المللی ایران رتبه بالایی در فساد اداری دارد از این رو باید نظام اداری را متحول کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104178017216.jpg بوروکراسی,اداری,صاحبان,حق,را,,مجبور,به,دادن,رشوه,می‌کند/,لزوم,تحول,در,نظام,اداری,کشور Icana

محمد کاظمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری سخنان دادستان کشور مبنی بر وجود رشوه در برخی دستگا‌ه‌ها، گفت: رشوه از نوع جرایمی است که در قانون مجازات هایی هم برای رشوه دهنده و رشوه گیرنده مشخص شده است اما عموما به صورت محرمانه اتفاق می‌افتد، بنابراین چون جرم پنهانی است ماموران موفق به کشف نمی‌شوند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بوروکراسی پیچیده اداری در بسیاری از مواقع صاحبان حق را برای احقاق حق خود  مجبور به دادن رشوه می‌کند، تصریح کرد: متاسفانه طبق برخی بررسی‌های بین المللی ایران رتبه بالایی در فساد اداری دارد از این رو باید نظام اداری خود را متحول سازیم و مردم را به حقوق‌شان آشنا سازیم.

وی یادآور شد: رشوه تنها مختص یک اداره خاص نیست و در سایر بخش‌ها و دستگا‌ها دیده شده است، در واقع اگر امروز کسی بخواهد واحد تولیدی در کشور تاسیس کند یا از اقدام خود صرف نظر می‌کند یا به رشوه متصل می‌شود زیرا باید مراحل سخت و زمان‌بری را طی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تایید سخنان دادستان تهران مبنی بر وجود رشوه در دستگاه‌های اجرایی، افزود: در بسیاری مواقع نمی‌توان این دسته از افراد را شناسایی و مجازات کرد اما این به سبب ضعف در قوانین نیست.

کاظمی تصریح کرد: کارهای فرهنگی، تقویت دستگاه‌های نظارتی و حراست‌ها و افزایش نظارت مدیران دستگاه‌ها بر زیرمجموعه خود تاثیر جدی در کاهش جرایم این حوزه خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از سیستم ثبت کارهای اداری می‌توان تمام فعالیت‌ دستگاه‌ها را رصد کرد، گفت: این اقدامی است که تاکنون برخی از دستگاه‌ها و نهادها پیش گرفته‌اند بنابراین ادامه این چنین اقداماتی نیز موثر خواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet