هدر موبایل
1395/10/24 11:26:50
سرویس اجتماعی
خدادادی:

مجلس پیگیر اجرای افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد/دولت در حذف یارانه پردرآمدها کند عمل می‌کند

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت اجرای افزایش مستمری مددجویان سازمان های حمایتی از سوی دولت، گفت: دولت متاسفانه در حذف یارانه پردرآمدها به کندی عمل می کند.
مجلس پیگیر اجرای افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد/دولت در حذف یارانه پردرآمدها کند عمل می‌کند رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت اجرای افزایش مستمری مددجویان سازمان های حمایتی از سوی دولت، گفت: دولت متاسفانه در حذف یارانه پردرآمدها به کندی عمل می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101789262506.jpg مجلس,پیگیر,اجرای,افزایش,مستمری,مددجویان,بهزیستی,و,کمیته,امداد/دولت,در,حذف,یارانه,پردرآمدها,کند,عمل,می‌کند Icana

سلمان خدادادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی درپی حذف یارانه پردرآمدها دربرنامه ششم، گفت: این پیشنهاد ازسوی کمیسیون اجتماعی در لایحه برنامه ششم مطرح شد که به طورحتم اقدام قابل قبولی درجهت افزایش منافع افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی است.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته نمایندگان کمیسیون اجتماعی درلایحه برنامه ششم تنها دولت را موظف به افرایش 20 درصد مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی براساس حداقل حقوق مصوب شورای عالی اشتغال کردند اما در جلسه علنی مجلس باتوجه به تاکیدات نمایندگان و رییس مجلس مبنی بر تامین منابع لازم برای این کار مصوب شد که از محل حذف یارانه پردرآمدها  اعتبار افزایش مستمری مددجویان تامین شود.

وی با بیان اینکه از مجلس نهم دولت موظف به حذف یارانه پردرآمدها شده است، افزود: متاسفانه دولت در حذف یارانه پردرآمدها به کندی عمل می کند اما  باید در اسرع زمان و درمدت زمان کوتاهی افراد غیرمستحق از  دریافت یارانه را شناسایی و حذف یارانه آنها را دردستورکار قرار داد؛ البته دولت تاکنون 4 میلیون نفر از افراد پردرآمد را از دریافت یارانه حذف کرده و اخیرا مسئولان دولتی اعلام کردند که حذف 3 میلیون نفر دیگر را نیز دردستور کار دارند.

وی با تاکید براجرای قانون حذف یارانه پردرآمدها توسط  دولت و اختصاص آن به افزایش مستمری مددجویان تحت حمایت سازمان های حمایتی، تصریح کرد: مجلس پیگیر اجرای قانون توسط دولت است و بی قانونی از سوی مسئولان دولتی درجهت اجرای قانون پذیرفتنی نیست.

خدادادی با اشاره به حساسیت نمایندگان مجلس درجهت افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، گفت: به طورحتم پیگیری‌های لازم از سوی مجلس برای اجرای این قانون صورت  می‌گیرد زیرا مجلس به عنوان یک نهاد قانونگذار تلاش‌های بسیاری در راستای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی انجام داد و برای حل مشکلات این قشر ازجامعه دولت باید قانون مصوب مجلس را ازابتدای سال آینده و با آغاز اجرای برنامه ششم در دستور کار قرار دهد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیته امداد و بهزیستی باید درراستای افزایش توانمندی مددجویان خود حرکت کنند، افزود: باید با افرایش توانمندی ها تعداد افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی را کاهش داد، ضمن اینکه دولت نیز باید به اجرای تمام و کمال مصوبات مجلس شورای اسلامی پایبند باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet