شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1395/10/27 08:42:34
سرویس اجتماعی
خضری:

ضرورت شناسایی فرزندان بی هویت حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه/ از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه جلوگیری شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر ضرورت شناسایی فرزندان بی هویت حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی تاکید کرد.
ضرورت شناسایی فرزندان بی هویت حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه/ از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه جلوگیری شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر ضرورت شناسایی فرزندان بی هویت حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/57783.jpg ضرورت,شناسایی,فرزندان,بی,هویت,حاصل,از,ازدواج,زنان,ایرانی,با,اتباع,بیگانه/,از,ورود,غیرقانونی,اتباع,بیگانه,جلوگیری,شود Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت شناسایی سریع‌تر فرزندان بی هویت حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی، افزود: در مجلس نهم، طرحی برای شناسایی فرزندان بی هویت حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی تهیه شد تا بر اساس آن به این فرزندان شناسنامه ارایه شود اما متاسفانه به جهت داشتن بار مالی مورد توجه قرار نگرفت و دولت نیز هیچ گونه لایحه ای ارایه نکرد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: ما به دنبال احقاق حق قانونی این افراد هستیم تا آنها بتوانند از حداقل امکانات مانند تحصیل برخوردار باشند زیرا عدم داشتن شناسنامه مشکلاتی را برای این افراد پدید آورده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در جهت جلوگیری از ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرمجاز، تصریح کرد: البته نمی توان افراد را از ازدواج منع کرد زیرا طبق قانون اساسی هر فردی حق دارد شریک زندگی خود را انتخاب کند و این حق قانونی هر انسان است و نباید در این زمینه محدودیتی قایل شد که حتما باید ازدواج ایرانی با ایرانی صورت گیرد بلکه باید اقدامی در جهت جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز در دستور کار قرار داد.

وی افزود: زمانی که دروازه شهر برای ورود اتباع بیگانه باز است هرکس به صورت غیرقانونی وارد کشور می شود درحالی که باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از ورود غیرقانونی آنها جلوگیری شود تا به تبع آن ازدوج های این چنینی شکل نگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بر اساس آخرین اطلاعات بیش از 5 میلیون نفر اتباع بیگانه قانونی وغیرقانونی در کشور وجود دارد که این تعداد بسیار نگران کننده است و ضرورت ساماندهی و شناسایی آنها بیش از پیش احساس می شود لذا باید در نخستین گام زمینه ممانعت از ورود اتباع بیگانه غیرقانونی فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:‌ ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی معضلات زیادی را برای کشور به همراه دارد که تولد فرزندان بدون هویت یکی از این مسائل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet