هدر اصلی
1395/10/26 14:38:03
سرویس اجتماعی
کیخا مطرح کرد:

انتقاد از بی توجهی مسئولان به تخلفات محیط زیستی در نگهداری ازحیات وحش/ مراکز بدون مجوز باید تعطیل شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس مقابله با مراکز بدون مجوز نگهداری ازحیات وحش را ضروری دانست و گفت: هرگونه فعالیت بدون مجوز در حوزه خرید، فروش و نگهداری از حیات وحش و اجزاء آن برطبق قانون خلاف است.
انتقاد از بی توجهی مسئولان به تخلفات محیط زیستی در نگهداری ازحیات وحش/ مراکز بدون مجوز باید تعطیل شود عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس مقابله با مراکز بدون مجوز نگهداری ازحیات وحش را ضروری دانست و گفت: هرگونه فعالیت بدون مجوز در حوزه خرید، فروش و نگهداری از حیات وحش و اجزاء آن برطبق قانون خلاف است. https://cdn.icana.ir/d/019/55221.jpg انتقاد,از,بی,توجهی,مسئولان,به,تخلفات,محیط,زیستی,در,نگهداری,ازحیات,وحش/,مراکز,بدون,مجوز,باید,تعطیل,شود Icana

احمدعلی کیخا درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات رییس اداره محیط زیست تهران مبنی براینکه 3 پارک بزرگ پایتخت بدون مجوز اقدام به نگهداری از حیوانات وحشی می کنند، گفت: زمانی که مسئولی از سازمان محیط زیست این موضوع را تائید می کند که برخی پارک ها بدون مجوز از حیوانات وحشی نگهداری کنند باید پرسید که چرا به وظایف قانونی خود در این زمینه عمل نمی کند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند درمجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه هرگونه فعالیت محیط زیستی بدون مجوز خلاف قانون است، افزود: در مقابل اینگونه فعالیت های بدون مجوز یا باید از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شود یا اینکه باید تمهیداتی برای ارایه مجوز به پارک ها و محل های نگهداری از حیوانات درنظر گرفته شود؛ همچنین در این راستا اگر مشکل قانونی وجود دارد این مشکل نیز باید رفع شود.

وی با بیان اینکه مسئولان نمی توانند درمقابل فعالیت پارک‌های بودن مجوز بی تفاوت باشند، تصریح کرد: هیچ مسئولی نمی تواند در مقابل فعالیت های غیرقانونی ساکت بوده و اقدامی نکند اما متاسفانه شاهدیم که در چندین پارک در پایتخت بدون مجوز از حیوانات وحشی نگهداری می شود؛ مسئولان مربوطه باید با اینگونه تخلفات واضح و روشن به درستی مقابله کنند.

کیخا با اشاره به اینکه درگام اول باید مسئول پارک و محل نگهداری از حیات وحش را ترغیب به اخذ مجوز کرد،گفت: باید دریک بازه زمانی مشخص مسئول موردنظر را الزام به دریافت مجوز کرد و پس از اخذ مجوز فرد مسئول دراین زمینه می تواند به فعالیت های محیط زیستی خود ادامه دهد اما اگر تخلفات ادامه پیدا کند و هیچ مجوزی هم دریافت نشود به طورحتم آن مرکز باید تعطیل شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه سازمان محیط موظف به مجوزدارکردن همه مراکز نگهداری از حیوانات تا پایان سال 95 است، افزود: واقعیت این است که خرید، فروش و نگهداری از حیات وحش و اجزاء آن بدون مجوز خلاف قانون است، البته دربرخی شرایط این اقدامات پنهانی انجام می شود و مسئولان سازمان محیط زیست هیچ اطلاعی از آن ندارند اما در اولین فرصت پس ازاطلاع باید با اقدامات خلاف قانون برخورد شود، بنابراین درخصوص حیات وحش و باغ وحش ها هم این ضوابط وجود دارد و مدیران استانی مکلف به اجرا هستند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، تصریح کرد: در قانون حفاظت ازمحیط زیست مجازات های بازدارنده ای برای متخلفان این حوزه درنظرگرفته شده که باید به درستی اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسین بازگیر رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در پایتخت حدود 12 مرکز نگهداری از حیات وحش داریم، گفت: تعدادی از اینها مانند پارک ملت، پارک چیتگر و مجموعه پارک ساعی فاقد مجوزهای لازم از سازمان حفاظت از محیط زیست هستند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet