هدر موبایل
1395/10/27 11:50:47
سرویس اجتماعی
محجوب:

مکانیزمی در قانون کار برای جلوگیری از افزایش ناگهانی حقوق در 2 سال آخر خدمت وجود ندارد

رییس فراکسیون کارگری مجلس با تاکید براینکه مکانیزمی در قانون کار برای جلوگیری از افزایش ناگهانی حقوق در ۲ سال آخر وجود ندارد، گفت: مصوبه مجلس درباره پرداخت حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین دو سال آخر را گامی مثبت برای ساماندهی در پرداخت‌ها خواند.
مکانیزمی در قانون کار برای جلوگیری از افزایش ناگهانی حقوق در 2 سال آخر خدمت وجود ندارد رییس فراکسیون کارگری مجلس با تاکید براینکه مکانیزمی در قانون کار برای جلوگیری از افزایش ناگهانی حقوق در 2 سال آخر وجود ندارد، گفت: مصوبه مجلس درباره پرداخت حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین دو سال آخر را گامی مثبت برای ساماندهی در پرداخت‌ها خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/58688.jpg مکانیزمی,در,قانون,کار,برای,جلوگیری,از,افزایش,ناگهانی,حقوق,در,2,سال,آخر,خدمت,وجود,ندارد Icana

علیرضا محجوب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تصویب پرداخت مستمری به بازنشستگان براساس میانگین 2 سال پایان خدمت در برنامه ششم توسعه، گفت: در گذشته هم پرداخت مستمری براساس میانگین 2 سال پایان خدمت بوده و در برنامه ششم نیز این موضوع تغییری نکرد، بنابراین عنوان این موضوع در لایحه برنامه ششم تنها تاکیدی بر قانون جاری و مصوبات 3 برنامه گذشته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: هم اکنون اگر در تامین اجتماعی خطایی درپرداخت حقوق ها برمبنای 2 سال آخر خدمت صورت گیرد باید بابت خطای انجام شده توسط فرد یا کارفرما مستمری براساس 5 سال آخر خدمت پرداخت شود که مصوبه برنامه ششم هم تاکیدی بر آن است.

محجوب با اشاره به اینکه پرداخت مستمری براساس 2 سال پایان خدمت تاکنون نیز اجرا شده است، گفت: البته برای افرادی که پرداختی به آنها در 2 سال آخر رشد آنچنانی داشته جرائمی در نظرگرفته می شود؛ اما برای جمع بسیاری از بازنشستگان قانون پرداخت مستمری براساس 2 سال آخر خدمت و بدون هیچ مشکلی انجام می شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید براینکه هیچ مکانیزمی درقانون کار برای جلوگیری از افزایش ناگهانی پرداخت در 2 سال آخر خدمت وجود ندارد، افزود: در قانون کار این امکان وجود دارد که براساس توافقات دوجانبه ویا چند جانبه پرداختی ها صورت گیرد و آنچه قانون تعیین می‌کند پرداخت حداقل دستمزد است، ضمن اینکه در قانون تامین اجتماعی گفته شده افزایش ها باید بر اساس 7 برابر حداقل باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ آماری از تخلف تامین اجتماعی درخصوص پرداخت مستمری خارج از عرف قانون به مجلس ارایه نشده است، تصریح کرد: در 90 درصد موارد اختلافات کوچک بوده و تنها دربرخی موارد تخلف صورت گرفته است، بنابراین قانون پرداخت مستمری براساس 2 سال پایان خدمت هیچ مشکلی ندارد؛ اما سازمان تامین اجتماعی فرصت دارد در قالب قانون پس از درنظرگرفتن تمام مسائل روابط کاری قانون را اجرا کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی از ابزارهای لازم برای حسابرسی در میزان پرداخت مستمری ها برخوردار است، گفت: تخلف به آن معنا است که فردی در دوسال آخر خدمت لیست بیمه خود را افزایش داده و حقوق غیرواقعی دریافت کند که این موضوع با حسابرسی قابل رسیدگی است.

محجوب با بیان اینکه موارد مربوط به رفع مشکلات بازنشستگان در برنامه ششم درحوزه همسان سازی قابل ملاحظه است، تاکید کرد: اگر سازمان تامین اجتماعی بتواند در منابع خود حالت تعادل را ایجاد کند مصوبات قابل اجرا خواهد بود.

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان مشروط به بهبود شرایط مالی سازمان تامین اجتماعی است، تصریح کرد: البته بندی نیز دربرنامه ششم مربوط به افزایش حداقل بگیران مصوب شد که اجرای آن به میزان کمک های دولت بستگی دارد، اما اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان بستگی به منابع خود سازمان دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جریان بررسی لایحه برنامه ششم نمایندگان مجلس مصوب کردند، برقراری مستمری بازنشستگی برای تمامی بیمه شدگان صندوقهای بازنشستگی ( اعم از کشوری، لشکری، تامین اجتماعی و سایر صندوقهای بازنشستگی دستگاهها، نهادها و بانکها) بر مبنای میانگین حقوق دو سال آخر منتهی به درخواست و برقراری مستمری بازنشستگی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet