هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پوربافرانی:

تعرفه‌های درمان در سال جاری افزایش چشمگیری داشت/ رشد تعرفه ها در سال 96 به صلاح نیست

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سال 95 تعرفه های درمان افزایش چشمگیری داشته است، گفت: باید روندی منطقی در تعیین تکلیف تعرفه ها مدنظر قرار داد تا هرساله بر اساس آن تعرفه ها اعلام شود.
دوشنبه 27 دی 1395 ساعت 09:30
تعرفه‌های درمان در سال جاری افزایش چشمگیری داشت/ رشد تعرفه ها در سال 96 به صلاح نیست عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سال 95 تعرفه های درمان افزایش چشمگیری داشته است، گفت: باید روندی منطقی در تعیین تکلیف تعرفه ها مدنظر قرار داد تا هرساله بر اساس آن تعرفه ها اعلام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100116198336.jpg تعرفه‌های,درمان,در,سال,جاری,افزایش,چشمگیری,داشت/,رشد,تعرفه,ها,در,سال,96,به,صلاح,نیست Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش تعرفه‌های حوزه درمان در سال 96، افزود: در سال جاری تعرفه های حوزه درمان تا حدودی افزایش زیادی داشت درحالی که حتی در ابتدای شروع طرح تحول سلامت نیزموافق این میزان از افزایش تعرفه ها نبودیم.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر این باور هستیم که باید تعرفه های حوزه درمان افزایش منطقی داشته باشد به گونه ای که این افزایش بر اساس نرخ تورم شکل گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: با توجه به اینکه سال جاری تعرفه ها افزایش چشمگیری داشته افزایش آن در سال 96 به صلاح نیست و باید روندی منطقی در تعیین تکلیف تعرفه ها مدنظر قرار داد تا هرساله براساس فرمولی مشخص تعرفه‌ها اعلام شود چراکه دستیابی به خدمات درمان باید به آسانی صورت گیرد و نباید با افزایش غیرمنطقی مانع دسترسی راحت مردم به خدمات حوزه بهداشت و درمان شد.

وی یادآور شد: در سال جاری در برخی از حوزه ها افزایش بیش از حد انتظار بود اما در بخشی دیگر این افزایش کمتر از انتظار بود لذا باید با بررسی دقیق، این مهم مورد توجه قرار گیرد که در صورت نیاز تعرفه های حوزه درمان افزایش یابد.

پوربافرانی تاکید کرد: بدون شک در صورت افزایش غیرمتعارف تعرفه های درمان، نارضایتی مردمی نخستین آسیبی است که به حوزه سلامت وارد خواهد شد درحالی که مردم باید به سیستم بهداشت و درمان اعتماد داشته باشد از سویی دیگر هنوز هم افرادی هستند که از هیچ بیمه ای برخوردار نبوده و ممکن است این افزایش غیرمنطقی تعرفه ها باعث شود که این افراد از حضور در مراکز درمانی باز مانند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هم اکنون طرح تحول سلامت در حوزه خدمات بستری است و مشمول خدمات سرپایی نیست، گفت: همچنین ما هنوز در برخی بخش‌ها مانند بیماری‌های خاص مشکل داریم اگر تعرفه ها به شکل غیرمنطقی افزایش یابد این مشکلات دو چندان خواهد شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000