هدر موبایل
1395/10/27 15:14:19
سرویس فرهنگی
در گفت‌وگو با ذوالقدر مطرح شد:

نحوه انتخاب آثار در جشنواره فیلم فجر به جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس با دست‌اندرکاران جشنواره کشیده شد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به جلسه برخی اعضای این کمیسیون با دست‌اندرکاران جشنواره فیلم فجر، اعلام کرد: مسئولان نسبت به انتقاد برخی از اهالی سینما نسبت به نحوه انتخاب فیلم‌ها پاسخ دادند.
نحوه انتخاب آثار در جشنواره فیلم فجر به جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس با دست‌اندرکاران جشنواره کشیده شد عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به جلسه برخی اعضای این کمیسیون با دست‌اندرکاران جشنواره فیلم فجر، اعلام کرد: مسئولان نسبت به انتقاد برخی از اهالی سینما نسبت به نحوه انتخاب فیلم‌ها پاسخ دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701103944879509.jpg نحوه,انتخاب,آثار,در,جشنواره,فیلم,فجر,به,جلسه,کمیسیون,فرهنگی,مجلس,با,دست‌اندرکاران,جشنواره,کشیده,شد Icana

ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه شب گذشته برخی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با مسئولان جشنواره فیلم فجر امسال گفت: در این جلسه ایوبی از  تعامل و رابطه مستقیم نمایندگان دوره دهم مجلس با دست اندرکاران سینما ابراز خشنودی کرد و اعلام داشت که نمایندگان کمیسیون فرهنگی این دوره به مسئله فرهنگی بیشتر اهمیت می‌دهند و نسبت به حضور آنها در جلسات مختلف فرهنگی با اعضای تئاتر، موسیقی و سینمای جشنواره فجر ابراز امیدواری کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین حیدری، دبیر جشنواره سینمایی فجر در این جلسه گزارشی از جشنواره فیلم فجر و تعداد فیلم‌های شرکت کننده و استقبال فیلمسازان ارائه کرد؛ ضمن آنکه امسال علاوه بر تهران در مراکز استان‌ها نیز بسیاری از فیلم‌ها به صورت همزمان اکران خواهد شد چراکه به گفته وی، این خواسته‌ از سال‌های قبل از مراکز استانها به مسئولین جشنواره رسیده بود.

ارزیابی فیلم‌ها صرفا بر اساس نظر هنرمندان و اهالی سینما نیست

نایب رئیس کمیته زن، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: براساس گزارش حیدری، در جشنواره فجر امسال، کارگردانان جوان و 6کارگردان خانم حضور دارند و برخلاف رویه سال‌های پیشین که از افراد باتجربه تجلیل می‌شد از جوانان نیز تجلیل شد ضمن آنکه امسال نیز مانند سال گذشته فیلم‌ها بر حسب ارزشیابی‌ها، نظرات مردم، استقبال مخاطبین و نقدها ارزیابی می‌شود و ارزیابی صرفا بر اساس نظر هنرمندان و اهالی سینما نیست.

ذوالقدر همچنین با اشاره به مطرح شدن انتقاد برخی از اهالی سینما نسبت به نحوه انتخاب فیلم‌ها برای حضور در جشنواره امسال، گفت: پاسخ مسئولان این بود که گروهی به صورت کارشناسی، فیلم‌های جشنواره را انتخاب می‌کنند و هرگز انتخاب آنها سلیقه‌ای نبوده است؛ ضمن آنکه در جشنواره امسال بیشتر فیلم‌هایی که مطلب و سوژه جدید داشتند و از واقعیت دور نبوده و حرف جدیدی برای مخاطب داشتند، انتخاب شدند.

هدف جشنواره فیلم فجر، ایجاد فضای شاد و هیجان بین مردم است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: در این جلسه رئیس سازمان سینمایی نیز به تحولات اخیر سالن‌های سینما و اضافه شدن حدود 100سالن جدید سینمایی اشاره کرد و به گفته وی، موجی از سالن‌سازی در کشور راه افتاده که با استقبال مردم روبرو بوده است.

ذوالقدر افزود: در جلسه کمیسیون فرهنگی با مسئولان جشنواره فیلم فجر مطرح شد ایجاد فضای شاد و هیجان‌آور بین مردم از اهداف جشنواره است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به حضور طیبه سیاوشی، پروانه سلحشوری، احمد مازنی و محمدرضا بادامچی از نمایندگان مجلس و حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور، محمدحیدری دبیر جشنواره سینمایی فیلم فجر و برخی مسئولین فرهنگی در این جلسه، گفت: در پایان این جلسه از موزه سینما بازدیدی به عمل آمد.

گفتگو از مریم احمدی/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet