پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/10/28 14:29:20
سرویس اجتماعی
ذوالقدر مطرح کرد:

تاکید بر حرفه‌آموزی ضمن حمایت دولت از زنان سرپرست خانوار/ سامانه‌ای جهت شناسایی این زنان ایجاد می‌شود

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس گفت: دولت با حمایت از زنان سرپرست خانوار باید حرفه‌آموزی این زنان را در اولویت قرار هد.
تاکید بر حرفه‌آموزی ضمن حمایت دولت از زنان سرپرست خانوار/ سامانه‌ای جهت شناسایی این زنان ایجاد می‌شود عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس گفت: دولت با حمایت از زنان سرپرست خانوار باید حرفه‌آموزی این زنان را در اولویت قرار هد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100019347281.jpg تاکید,بر,حرفه‌آموزی,ضمن,حمایت,دولت,از,زنان,سرپرست,خانوار/,,سامانه‌ای,جهت,شناسایی,این,زنان,ایجاد,می‌شود Icana

فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص مصوبه مجلس در برنامه ششم توسعه مبنی بر توانمند سازی زنان سرپرست خانوار، گفت: در یکی از مواد برنامه ششم توسعه مبنی بر پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی به موضوع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تاکید شد؛ به نوعی که دولت مکلف شد تا پایان برنامه ششم توسعه زنان سرپرست خانوار را تحت پوشش کامل قرار دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت در قدم اول می‌بایست سامانه ای را جهت شناسایی زنان سرپرست خانوار ایجاد کند که با معرفی آنها به نهادهای حمایتی در گام دوم نسبت به حرفه‌آموزی زنان سرپرست خانوار اقدام کند، در واقع حرفه‌آموزی باید در اولویت حمایت از این زنان قرار گیرد.

وی افزود: زنان سرپرست خانوار پس از حرفه‌آموزی باید وارد بازار کار شوند، بنابراین دولت شرایط اشتغال این زنان را هم باید فراهم کند، دولت مسئولیت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را می‌تواند به نهادهای حمایتی چون کمیته امداد امام خمینی(ره) یا سازمان بهزیستی نیز واگذار کند.

ذوالقدر با بیان اینکه دولت در طول برنامه ششم مکلف به حمایت شده است، یادآور شد: تصویب این ماده قانونی شرایط حمایت عملیاتی از زنان سرپرست خانوار را فراهم خواهد کرد، البته در این ماده حمایت زنان بدسرپرست مورد نظر قرار نگرفته اما دولت می‌تواند این زنان را نیز مورد حمایت قرار دهد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فراکسیون زنان علاوه بر طرح پیشنهاد حمایت از زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم توسعه در آینده نسبت به اصلاح قوانین یا قانونگذاری جدید در حوزه زنان نیازمندِ حمایت، پیشنهاداتی را ارائه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ بر اساس ماده 95 برنامه ششم توسعه دولت جهت پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی و حمایت از زنان سرپرست خانوار مکلف شد؛ تهیه و اجرای کامل طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار طبق مصوبات شورای عالی اجتماعی را تا پایان اجرای قانون برنامه توسط ریاست جمهوری و معاونت امور زنان با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر نهادهای ذیربط تهیه و تأیید برنامه مذکور در هیئت وزیران و تصویب در مجلس شورای اسلامی و نظارت بر اجرائی شدن آن را به عهده دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet