هدر موبایل
1395/10/29 10:53:39
سرویس اقتصادی
کوچکی نژاد، تاکیدکرد:

خودکفایی در تولید برنج دلالان را حذف می کند/حضور شرکت های دانش بنیان در خودکفایی برنج

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه تکرار خودکفایی گندم با اندکی سرمایه گذاری در برنج محقق می شود،گفت: رضایت مندی کشاورز، عدم خروج ارز از کشور و حذف دلالی از پیامدهای مثبت خودکفایی برنج است.
خودکفایی در تولید برنج دلالان را حذف می کند/حضور شرکت های دانش بنیان در خودکفایی برنج نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه تکرار خودکفایی گندم با اندکی سرمایه گذاری در برنج محقق می شود،گفت: رضایت مندی کشاورز، عدم خروج ارز از کشور و حذف دلالی از پیامدهای مثبت خودکفایی برنج است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107443420074.jpg خودکفایی,در,تولید,برنج,دلالان,را,حذف,می,کند/حضور,شرکت,های,دانش,بنیان,در,خودکفایی,برنج Icana

 جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت خودکفایی در تولید برنج،گفت: ظرفیت تولید برنج در کشور با توجه به شرایط  موجود به حدی است، که می توان با اندکی برنامه ریزی با افزایش تولید برنج به میزان  500 الی 600 تن به خودکفایی در این عرصه رسید.

 نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: خودکفایی گندم باید در محصولی همچون برنج نیز تکرار شود، زیرا  به طور واقع بینانه فاصله خودکفایی در محصولی همچون برنج بسیار ناچیز است.

عدم خروج ارز از کشور از پیامدهای مثبت خودکفایی برنج است

 وی ادامه داد:کشت های پرمحصول، تسطیح اراضی، ازدیاد سطح زیرکشت از عواملی است که برای افزایش تولید برنج باید در دستورکار قرار بگیرد و از همین رو می توان با حضور شرکت های دانش بنیان به سادگی به خودکفایی برنج نایل آمد.

  کوچکی نژاد افزود: جای افسوس دارد که چرا اراده ای نیست، که با افزایش تولید برنج  به خودکفایی در این عرصه برسیم و از همین رو با خودکفایی برنج  پیامدهایی همچون رضایت مندی کشاورز، عدم خروج ارز از کشور و حذف دلالی در محصولی همچون برنج به وقوع می پیوندد و در نتیجه  بازار برنج نیز در این راستا به ثبات می رسد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تکرار خودکفایی گندم با اندکی سرمایه گذاری در برنج  محقق می شود، یادآورشد: رضایت مندی کشاورز، عدم خروج ارز از کشور و حذف دلالی از پیامدهای مثبت خودکفایی برنج است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet