هدر موبایل
1395/11/01 10:20:00
سرویس اجتماعی
سلحشوری مطرح کرد:

لزوم اهتمام جدی شهرداری جهت ایجاد سرپناه برای کارتن‌خواب‌ها/راه‌حل‌های پایدار برای رفع کارتن خوابی دنبال شود

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس ضمن تاکید بر اینکه شهرداری باید نسبت به ایجاد سرپناه برای کارتن‌خواب‌ها به خصوص در فصل زمستان اقدام کند، بر ضرورت سیاستگذاری ها برای حل ریشه ای چنین معضلاتی تاکید کرد.
لزوم اهتمام جدی شهرداری جهت ایجاد سرپناه برای کارتن‌خواب‌ها/راه‌حل‌های پایدار برای رفع کارتن خوابی دنبال شود عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس ضمن تاکید بر اینکه شهرداری باید نسبت به ایجاد سرپناه برای کارتن‌خواب‌ها به خصوص در فصل زمستان اقدام کند، بر ضرورت سیاستگذاری ها برای حل ریشه ای چنین معضلاتی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101146461631.jpg لزوم,اهتمام,جدی,شهرداری,جهت,ایجاد,سرپناه,برای,کارتن‌خواب‌ها/راه‌حل‌های,پایدار,برای,رفع,کارتن,خوابی,دنبال,شود Icana

پروانه سلحشوری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت در واکنش به اعلام خبر فوت 9 کارتن‌خواب در سه ماه اخیر از سوی یکی از مسئولان سازمان پزشکی قانونی تهران، گفت: پدیده‌هایی چون کارتن‌خوابی و گورخوابی که در سال‌های اخیر بروز پیدا کرده بسیار تاسف بر‌انگیز است، از این رو وظیفه مهم شهرداری است که سرپناهی برای این افراد حداقل در فصل زمستان ایجاد کند تا از خطر مرگ در امان باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با یادآوری بودجه مناسب شهرداری تهران، تصریح کرد: شهرداری تهران با بودجه‌ای که در اختیار دارد امکان ایجاد سرپناه های مورد نیاز را دارد، انتظار است شهرداری تهران در ایجاد سرپناه برای کارتن‌خواب‌ها با جدیت بیشتری وارد عمل شود.

وی در توضیح اقدامات مجلس برای رفع معضل کارتن و گورخوابی، گفت: ورود مجمع نمایندگان استان تهران به این موضوعات منوط به تصمیم‌گیری هیات رئیسه است اما نمایندگان تهران آمادگی ورود به این مسئله را دارند، در این زمینه مهم‌ترین اقدام ایجاد هماهنگی بین سازمان‌های متولی تامین رفاه اجتماعی و ساماندهی معتادان است.

سلحشوری با بیان اینکه سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی باید راه‌حل‌های پایدار برای رفع کارتن خوابی دنبال کنند، تاکید کرد: ایجاد سرپناه به ویژه در فصل زمستان ضروری است اما اقدامی موثر در کوتاه‌مدت است بنابراین باید پدیده کارتن خوابی که متاسفانه این روزها و ماه‌ها عادی شده است به صورت ریشه ای حل و فصل شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پدیده کارتن خوابی نه تنها برای کارتن خواب‌ها که برای مردم و مسئولان هم نباید عادی شود، البته سازمان‌های مردم نهاد در این زمنیه فعالیت‌های موثری داشته‌اند اما این تلاش از سوی مسئولان اجرایی هم باید دنبال شود تا این پدیده از سطح شهر پاک شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی مصوبات برنامه ششم توسعه در خصوص پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی را یادآور شد و گفت: بندهای مصوب در راستای ساماندهی اقشار آسیب‌پذیر جامعه است که از سوی نمایندگان برای دولت تعیین تکلیف شده، لذا امیدواریم دولت و دستگاه‌های متولی به این موارد توجه کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ «محمد جواد هدایت شده» رئیس تالار تشریح مرکز تشخیص آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران از مرگ 9 بی سرپناه در استان تهران ظرف حدود سه ماه خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet