هدر موبایل
1395/11/01 12:46:04
سرویس اجتماعی
رحیمی جهان آبادی:

لزوم تناسب بودجه قوه قضائیه با شرح وظایف/ اعتبارات لازم برای انتقال زندان ها تامین شود

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر لزوم تناسب بودجه قوه قضائیه با شرح وظایف آن، گفت: بودجه قوه قضاییه با هدف انتقال زندان ها، پیشگیری از جرائم ، آسیب شناسی و انجام وظایف باید با بیشترین میزان به تصویب برسد.
لزوم تناسب بودجه قوه قضائیه با شرح وظایف/ اعتبارات لازم برای انتقال زندان ها تامین شود عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر لزوم تناسب بودجه قوه قضائیه با شرح وظایف آن، گفت: بودجه قوه قضاییه با هدف انتقال زندان ها، پیشگیری از جرائم ، آسیب شناسی و انجام وظایف باید با بیشترین میزان به تصویب برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701107483661918.jpg لزوم,تناسب,بودجه,قوه,قضائیه,با,شرح,وظایف/,اعتبارات,لازم,برای,انتقال,زندان,ها,تامین,شود Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی قوه قضاییه برای سال 96 در کمیسیون قضایی و حقوقی به تصویب رسیده است،گفت: بررسی اولیه بودجه قوه قضاییه در کمیسیون قضایی انجام و پس از تصویب پیشنهادات مسئولان قوه، لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد؛ به طور کلی بودجه تصویب شده برای قوه قضاییه قابل قبول است.

نماینده مردم تربت جام درمجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه بودجه قوه قضاییه با هدف انتقال زندان ها، پیشگیری از جرائم ، آسیب شناسی و انجام وظایف باید با بیشترین میزان به تصویب برسد، تصریح کرد: قوه قضاییه از جمله نهادهایی است که درحد نیاز و با توجه به پیشنهادات، بودجه قابل قبولی را به خود اختصاص داده است، البته برای افزایش بودجه سازمان زندان ها به ویژه برای انتقال زندان ها به خارج از شهر بهتر بود که مسئولان مربوطه با حضور درکمیسیون قضایی پیشنهادات خودرا مطرح می کردند؛ اما درحال حاضر نیز مسئولان می توانند پس از آغاز به کار مجلس درخصوص افزایش بودجه سازمان زندان ها درمجلس با نمایندگان مذاکره کنند.

رحیمی جهان آبادی در خصوص اظهارات رییس سازمان زندان ها مبنی بر اینکه باید بودجه مناسب برای انتقال زندان ها به خارج از شهرها در نظر گرفته شود، گفت: می توان از بودجه بخش های دیگر قوه قضاییه برای  افزایش  بودجه سازمان زندان ها استفاده کرد، البته مسئولان سازمان زندان ها می تواند با آغاز به کار مجلس پیش از اتمام بررسی لایحه بودجه درکمیسیون تلفیق، پیشنهادات خود در خصوص افزایش بودجه سازمان زندان ها ارایه کنند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه پیشنهادات رییس قوه قضاییه برای تقسیم بودجه میان دستگاه های مربوط با این قوه درکمیسیون به تصویب رسید، افزود: اگر رییس سازمان زندان ها معتقد به افزایش بودجه بوده بهتر است تا قبل از نهایی شدن بررسی ها پیشنهادات خود را به کمیسیون تلفیق ارایه کند.

وی با بیان اینکه در لایحه برنامه ششم به موضوع انتقال زندان ها تاکید شده است، گفت: با توجه به اینکه در لایحه برنامه ششم بحث انتقال زندان ها به خارج ازشهر تصویب شد، بودجه مورد نیاز برای این اقدام نیز به طورحتم درنظر گرفته می شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: مصوبه مجلس در زمان بررسی لایحه برنامه ششم جهت انتقال 20 زندان به خارج از شهر اقدام بسیار قابل قبولی است که در جهت کاهش ازدحام زندانیان در زندان ها و فضاهای بسته تاثیر مثبتی دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رییس سازمان زندان ها در خصوص لحاظ شدن انتقال ۲۰ زندان به خارج از شهرها در برنامه ششم توسعه،گفت:از گذشته این موضوع مطرح بوده و در این زمینه اختصاص بودجه مهم است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet