هدر موبایل
1395/10/29 15:13:05
سرویس فرهنگی
ابراهیمی:

حذف صدای خواننده‌های زمان شاه از سریال معمای شاه، لطمه‌ای به فهم تاریخ نمی‌زد

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد پخش صدای خواننده‌های زمان شاه در سریال «معمای شاه» زمینه سوءاستفاده رسانه‌های معاند را فراهم می‌کند؛ ضمن آنکه این سکانس‌ها کمکی به جلب مخاطب بیشتر نمی‌کند.
حذف صدای خواننده‌های زمان شاه از سریال معمای شاه، لطمه‌ای به فهم تاریخ نمی‌زد عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد پخش صدای خواننده‌های زمان شاه در سریال «معمای شاه» زمینه سوءاستفاده رسانه‌های معاند را فراهم می‌کند؛ ضمن آنکه این سکانس‌ها کمکی به جلب مخاطب بیشتر نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109144343531.jpg حذف,صدای,خواننده‌های,زمان,شاه,از,سریال,معمای,شاه،,لطمه‌ای,به,فهم,تاریخ,نمی‌زد Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پخش صدای خواننده‌های قدیمی زمان شاه در بخش‌هایی از سریال معمای شاه، گفت: باید اذعان کرد اگر چنین بخشی هم در این سریال از صدا وسیمای دارای مخاطب میلیونی پخش نمی‌شد، خللی در ساختار این اثر تاریخی ایجاد نمی‌شد و به قول معروف «ثلمه‌ای به عالم اسلام وارد نمی‌کرد»؛ چراکه دستاورد خاصی به همراه نداشت.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صداوسیما به دلیل شأن و جایگاهی که دارد، می‌توانست این موضوع را مدیریت کند، اظهار کرد: من این سریال معمای شاه را تماشا می‌کنم؛ پخش صدای خواننده های آن زمان مربوط به سکانس مراسم بزم خانواده پهلوی بود و کمکی برای فهم بیشتر ماجرا به مخاطب نکرد.

وی با تاکید بر اینکه پخش سکانس مربوط به اجرای خواننده‌‌های قدیمی در بخش‌هایی از سریال معمای شاه در فضای مجازی دست به دست چرخید و دستمایه طنز قرار گرفت که قابل تأمل است، ادامه داد: این موضوع موجب بروز سوء استفاده رسانه‌های معاند می‌شود؛ از این رو باید دقت نظر بیشتری به خرج داده می‌شد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه سریال معمای شاه مورد پسند عموم مردم است و اثری قابل تقدیر است، تصریح کرد: باید توجه داشت که نباید از اصول حرفه‌ای غافل شد و اجازه آسیب دیدن آثار پرمخاطب را ایجاد کرد چرا که این سکانس‌ها کمکی به جلب مخاطب بیشتر نمی‌کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید با پخش این بخش سریال معمای شاه به نوعی زمینه تبلیغ افرادی را فراهم کرد که هیچ نوع تعلق خاطری به کشور ندارند و هم اکنون در خارج از کشور به سر می‌برند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet