ایام محرم 1398
1388/03/10 14:20:00
سرویس فرهنگی
در گفت و گوی علوی با خانه ملت تشریح شد:

جزییات آخرین اقدامات فناوری اطلاعات در جهت تحقق مجلس الکترونیک

**رییس مرکز فن‌آوری اطلاعات مجلس شورای اسلامی جزییات آخرین اقدامات این مرکز در جهت تحقق مجلس الکترونیک را تشریح کرد.

"مهدی علوی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی این مرکز در جهت بالا بردن سطح اطلاعات به روز نمایندگان گفت: طبق مذاکرات صورت گرفته با رییس سازمان اداری مجلس قرار شد تا  مرکز فن‌آوری مجلس با حضور در کمیسیون‌ها به آموزش IT به نمایندگان بپردازد.

وی افزود: علاوه بر این دوره‌های آموزش کلاسیک کامپیوتر نیز روزهای شنبه و سه‌شنبه صبح در محل این مرکز برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان ساخت: فن‌آوری مجلس این آمادگی را دارد تا آموزش موضوعات شناور را نیز پیگیری کند، به آن معنا که موضوعات را مشخص نماید و نمایندگان با مراجعه در هر زمان از این آموزش‌ها استفاده ببرند.

علوی با یادآوری این که در حال حاضر این امکان وجود دارد که نمایندگان از منزل به اینترانت مجلس وصل شوند اظهار داشت: جانامه‌ای نمایندگان در فضای اینترانت مجلس قرار دارد که از این طریق نمایندگان می‌توانند مستنداتی که از واحدهای مختلف برای آنها ارسال می‌شود را بررسی کنند.

وی تصریح کرد: اگر شبکه خانه ملت نیز به این سیستم متصل شود این امکان فراهم می‌شود تا بدنه کارشناسی نمایندگان از شهرستان‌ها بتوانند به این سامانه متصل شده و با بررسی گزارشات رسیده برای نمایندگان در مشاوره به آنها یاری رسانند.

رییس مرکز فن‌آوری اطلاعات مجلس در ادامه به راه‌اندازی صندوق صوتی نمایندگان در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: به جهت جلوگیری از اتلاف وقت و کاهش تماس و ارسال فکس به نمایندگان از این به بعد مراجعین می‌توانند با گرفتن شماره 09626 و کد شهر مورد نظر پس از شنیدگان اسامی نمایندگان عدد مربوط را وارد نموده و برای نماینده مورد نظر پیام گذاشته یا فکس ارسال نمایند.

وی افزود: نمایندگان نیز می‌توانند موارد ارسالی را چک کنند ضمن آن که برقراری ارتباط با این سامانه برای مردم هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت.

علوی همچنین با اشاره به بهره‌برداری از  سامانه بریده جراید اظهار داشت: باتوجه به این که مطالب روزنامه‌ها تقریباً یکسان است و تعداد آنها زیاد، تلاش شد تا با راه‌اندازی سامانه بریده جراید از هزینه گزاف روزنامه‌ها کاسته شود و دسترسی نمایندگان به این روزنامه‌ها به صورت الکترونیک فراهم شود تا نمایندگان با وارد کردن کلید واژه‌ها و گرایش مورد نظر بتوانند به اخبار مورد نظر دست‌یابند.

وی افزود: همچنین اداره روابط عمومی نیز می‌توانند بولتن الکترونیکی فراهم نموده و در این سامانه قرار دهد.

علوی در مورد راه‌اندازی وب سایت کمیسیون انرژی نیز خاطر نشان ساخت: وب سایت کمیسیون انرژی به جهت برقراری ارتباط با مردم، نخبگان و مجامع خارج از کشور به صورت تک زبانه فعال شده که قرار است به زودی زبان انگلیسی آن نیز فعال گردد.

وی تاکید کرد: این وب‌سایت می‌تواند پلی باشد بین کمیسیون و مراجع بیرونی.

تابلوی اعلانات کمیسیون انرژی یکی دیگر طرح‌هایی بود که در هفته گذشته افتتاح گردید که رییس مرکز فن‌آوری در خصوص آن گفت: این تابلو به منظور انتقال اطلاعات وضعیت جلسات، حاضرین، مدعوین، مصوبات و دستور روزانه کمیسیون به صورت آن لاین، راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: دراین تابلو موضوعات بررسی شده به رنگ سبز و موضوعات رد شده به رنگ قرمز به نمایش گذاشته می‌شود.

علوی در پایان به راه‌اندازی تابلوی اعلانات معاونان و رابطان پارلمانی دستگاهخ‌های اجرایی اشاره کرد و گفت: این تابلو در بال شرقی مجلس نسب گردیده که در‌آنجا فضایی برای حضور نمایندگان پارلمان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این تابلو اطلاعات مربوط به حضور نمایندگان  پارلمانی، برنامه‌ها و مواردی که نمایندگان در حال پیگیری از معاونین پارلمانی هستند به نمایش گذاشته می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet