هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فرشادان خبر داد:

قول مساعد وزیر فرهنگ برای ثبت ملی ارکستر فیلارمونیک کردستان/ تجهیزات سازی، بزرگترین مشکل این ارکستر اصیل ایرانی

سرویس فرهنگی
نماینده مردم سنندج در مجلس با اشاره به اینکه تجهیزات سازی، بزرگترین مشکل ارکستر فیلارمونیک کردستان است، از قول مساعد وزیر فرهنگ برای ثبت ملی این ارکستر اصیل ایرانی خبر داد.
جمعه 1 بهمن 1395 ساعت 10:22
قول مساعد وزیر فرهنگ برای ثبت ملی ارکستر فیلارمونیک کردستان/ تجهیزات سازی، بزرگترین مشکل این ارکستر اصیل ایرانی نماینده مردم سنندج در مجلس با اشاره به اینکه تجهیزات سازی، بزرگترین مشکل ارکستر فیلارمونیک کردستان است، از قول مساعد وزیر فرهنگ برای ثبت ملی این ارکستر اصیل ایرانی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101157047114.jpg قول,مساعد,وزیر,فرهنگ,برای,ثبت,ملی,ارکستر,فیلارمونیک,کردستان/,تجهیزات,سازی،,بزرگترین,مشکل,این,ارکستر,اصیل,ایرانی Icana

مهدی فرشادان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به مذاکرات خود با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کمک به ارکستر فلامورنیک استان کردستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه به دنبال مذاکرات صورت گرفته، وزیر فرهنگ قول ثبت ملی ارکستر فیلارمونیک کردستان، اصلاح تجهیزات و سازهای گروه، معرفی رهبران گروه به گروه‌های بزرگ و... دارد.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معاون هنری وزارت فرهنگ در حالی از طرف وزیر مامور حل مشکلات این گروه شده که بزرگترین مشکل این ارکستر اصیل ایرانی در حوزه تجهیزات سازی است، افزود: هرچند این گروه موسیقی اصیل ایرانی با کمترین امکانات رشد کرده و حتی در جشنواره موسیقی فجر امسال نیز اجرا داشته است.

وی تقویت زیرساخت‌ها به منظور رشد موسیقی اقوام ایرانی در استان‌ها و حفظ و ارتقاء این هنر اصیل ایرانی را ضروری دانست و گفت: باید تلاش کرد این نوع موسیقی در جایگاه واقعی خود قرار گرفته و مردم ایران و جهان بیش از این با آن‌ها آشنا شوند؛ درواقع مدیران باید برای خروج این هنر از مهجوریت، برنامه‌ریزی کنند.

این نماینده به ارزش و جایگاه موسیقی اقوام ایرانی در یونسکو و جامعه جهانی و کم‌ لطفی مسئولان به این هنر در داخل کشور اشاره کرد و اضافه کرد: به دلیل این کم لطفی، بسیاری از هنرمندان این عرصه همچنان ناشناخته مانده و هنر آن‌ها به نسل‌های جدید نرسیده است لذا انتظار است مسئولان به عنوان افرادی که وظیفه حفظ و پاسداشت این هنر را دارند تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند.

فرشادان با بیان اینکه مناطق دارای موسیقی غنی امکان بیشتری برای دستیابی به یک زبان مشترک با مردمان شهرهای دیگر و جهانیان دارند به همین دلیل یونسکو از  موسیقی اقوام ایران حمایت می‌کند، اضافه کرد: مسئولان باید کمک کنند تا اساتید این حوزه از گمنامی نجات پیدا کرده و بتوانند هنر خود را به نسل‌های جدید آموزش دهند.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی در پایان نسبت به حمایت خود از موسیقی غنی مردم استان کردستان تاکید کرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000