هدر موبایل
1395/11/01 12:53:15
سرویس سیاسی
پورمختار تشریح کرد:

راهکار جلوگیری از تغییر در نتایج آراء انتخابات الکترونیکی؛ ذخیره سازی تعداد آراء اخذ شده سد راه تغییر نتیجه است

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی معتقد است می‌توان با ذخیره سازی تعداد آراء اخذ شده در صندوق های انتخابات الکترونیکی ، مانع از تغییر غیرقانونی در نتایج انتخابات الکترونیکی شد.
راهکار جلوگیری از تغییر در نتایج آراء انتخابات الکترونیکی؛ ذخیره سازی تعداد آراء اخذ شده سد راه تغییر نتیجه است نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی معتقد است می‌توان با ذخیره سازی تعداد آراء اخذ شده در صندوق های انتخابات الکترونیکی ، مانع از تغییر غیرقانونی در نتایج انتخابات الکترونیکی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107713098517.jpg راهکار,جلوگیری,از,تغییر,در,نتایج,آراء,انتخابات,الکترونیکی؛,ذخیره,سازی,تعداد,آراء,اخذ,شده,سد,راه,تغییر,نتیجه,است Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص برگزاری انتخابات الکترونیکی در سال آینده، اظهار داشت: وزارت کشور دولت سابق برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، دستگاه های الکترونیکی اخذ رای را آماده کرده بود ولی هماهنگی های لازم جهت برگزاری انتخابات الکترونیکی محقق نشد.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: می‌توان بطور آزمایشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را به صورت الکترونیکی برگزار کرد.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تشریح مزایای برگزاری آزمایشی انتخابات الکترونیکی در انتخابات شوراها، ادامه داد: این موضوع سبب می‌شود تا نقاط ضعف و قوت انتخابات الکترونیکی مشخص شود، لازم نیست که حتما این روند آزمایشی در کلانشهرها طی شود، بلکه در همه جا می‌توان به صورت آزمایشی انتخابات الکترونیکی را برگزار کرد.

پورمختار با بیان اینکه همیشه حساسیت‌ها در انتخابات بالاست، متذکر شد: یک بار برای همیشه می‌بایستی که انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود تا تعیین تکلیف‌های لازم انجام شود، حتی اگر درصدی نیز خطا وجود داشته باشد باید در انتخابات شوراها رفع شود تا برای سایر انتخابات دیگر مشکلی به وجود نیاید.

وی افزود: با برگزاری انتخابات الکترونیکی سرعت در روند مراحل برگزاری انتخابات افزایش می‌یابد ولی باید توجه داشت که امکان دارد، آمار و ارقام دچار تغییر شود.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تشریح روندی برای جلوگیری از تغییر در نتایج و اعداد، گفت: اگر آمار در چند نقطه متمرکز شود مانند هیئات اجرایی و نظارت، فرمانداری‌ها و حتی نزد کاندیداها، امکان تغییر در آمارها کاهش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet