هدر موبایل
1395/11/02 10:22:21
سرویس دیگر رسانه‌ها
دکتر محمد بیرانوندی:

لرستان در بحث اشتغال وضعیت خوبی ندارد

‌نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: لرستان در بحث اشتغال وضعیت خوبی نسبت به سایر استان‌‌ها ندارد.
لرستان در بحث اشتغال وضعیت خوبی ندارد ‌نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: لرستان در بحث اشتغال وضعیت خوبی نسبت به سایر استان‌‌ها ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107830090689.jpg لرستان,در,بحث,اشتغال,وضعیت,خوبی,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد بیرانوندی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بزرگترین معضل ما در لرستان بیکاری است، اظهار کرد: در ملاقات مردمی در یک بازده زمانی ۴ تا ۵ ساعته، ۹۰درصد مراجعین به ما درخواست اشتغال دارند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال اعتقاد راسخ دارم که باید کار عمده انجام دهیم، افزود: تیمی را انتخاب کردم تا مسائل اقتصادی و اشتغال استان را بررسی کنند و با ۲۰ سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری رایزنی کردم.

بیرانوند با بیان اینکه در جدول شماره ۹ ردیف متفرقه لایحه بودجه سال ۹۶ جایی را برای ارتقاء شاخص‌های توسعه استان‌ها گنجاندند و ٨ استان را مشخص کردند که لرستان جزو آنان نیست، اضافه کرد: البته این مهم هنوز نه در مجلس مطرح شده و نه در کمیسیون تلفیق آمده است و در این راستا نامه‌ای به آقای نوبخت مبنی براینکه نیاز است لرستان با توجه به وضعیتی که دارد به جمع این ٨ استان اضافه شود، نوشته شده و پیگیر هستیم تا این مهم را به سرانجام برسانیم.

وی بیان کرد: در بحث اشتغال کل کشور وضعیت خوبی ندارد، اما لرستان در این باره وضعیت وخیم‌تری نسبت به سایر استان‌ها دارد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی با تاکید بر اینکه در بحث بیکاری هیچ آماری را نپذیرید، چراکه بهترین آمار جوانان ما هستند ،چون در مراجعات مردم با خیل عظیم جوانان بیکار جویای کار مواجه‌ایم، گفت: آن زمانی که نیاز بود بگوییم استانمان از نرخ بالای بیکاری رنج می‌برد و آمار بدهیم تا دولت برای ما برنامه‌ریزی کند، سکوت کردیم و امروز اعلام اینکه لرستان با خیل عظیم جوانان بیکار مواجه است، چه فرقی به حال استان دارد؟

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس تصریح کرد: نیاز است در بحث بیکاری نیز با مردم صادق باشیم تا آنان با این درد جوانان خود بسازند.

وی تنها راه برون از وضعیت بیکاری استان را ترغیب سرمایه‌گذار بخش خصوصی دانست و با بیان اینکه باید از ظرفیت لرستانی‌های توانمندی که در کلان شهرها سرمایه‌گذارند استفاده کرد تا بخشی از بیکاری استان کاهش یابد، افزود: برای ورود سرمایه گذار باید بستر را در استان فراهم کنیم تا بیاید و چند نفری شاغل شوند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس ‌با اشاره به اینکه در تریبون مجلس اعلام کردم که پیرزنان و پیرمردان ما در مویه‌های خود از صنایع تعطیل شده استان به عنوان سوگواره یاد می‌کنند ولی این داد زدن‌ها چه دردی را دوا کرد و این داد زدن ها تنها گوش‌ها را سیر می‌کند، تصریح کرد: تا چه زمانی باید تبلیغی و شعاری حرف بزنیم، درد ما چاره عملیاتی می‌خواهد نه شعاری، گرچه ممکن است مقدمه عمل شعار باشد لذا ما حرف‌ خود را خواهیم زد، شاید گوش شنوایی وجود داشته باشد.

وی اظهارات مطرح شده از سوی برخی رسانه‌ها مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارمندان چندین استان را تکذیب کرد و با تاکید براینکه کدام ماده برنامه ششم توسعه در این رابطه مطرح شده است، در حالی‌که برنامه ششم در قالب ۱۴۴ ماده تصویب شده که این موضوع به هیچ عنوان در آن آورده نشده است، یادآور شد: برای گرفتن سهم مردم لرستان از ردیف بودجه ارتقاء شاخص‌های توسعه استان‌ها کوتاهی نکرده‌ام.

بیرانوندی بیان کرد: مجمع نمایندگان لرستان برای پیگیری مطالبات مردم همدل هستند و برای گرفتن طلب عام بین آنان اختلافی وجود ندارد.

وی درباره ارزیابی عملکرد استاندار لرستان اضافه کرد: استاندار را فردی پر تلاش می‌دانم، بطوری‌که تاکنون کمتر کسی به پرکاری وی دیده‌ام ولی ممکن است به دلیل کثرت مشکلات استان تلاش‌هایش به‌خوبی دیده نشود.

به گزارش ایسنا، بیرانوندی درباره انتخاب فرماندار خرم آباد بیان کرد: در این زمینه صحبت‌هایی با مهندس بازوند شد که استاندار  گفت اجازه دهید حکم معاون سیاسی امنیتی زده شود و سپس در مورد این مهم  تصمیم‌گیری می کنیم.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet