هدر اصلی
1395/11/03 10:24:40
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

ساختار سیاسی آمریکا اجازه اثرگذاری به اظهارات ضدبرجامی ترامپ نمی‌دهد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه ترامپ سیاستمدار و دیپلمات نیست، گفت: برجام یک قرارداد بین‌المللی بود که ساختار سیاسی آمریکا اجازه به چالش کشیدن آن ازسوی ترامپ را نمی‌دهد.
ساختار سیاسی آمریکا اجازه اثرگذاری به اظهارات ضدبرجامی ترامپ نمی‌دهد عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه ترامپ سیاستمدار و دیپلمات نیست، گفت: برجام یک قرارداد بین‌المللی بود که ساختار سیاسی آمریکا اجازه به چالش کشیدن آن ازسوی ترامپ را نمی‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701100128176159.jpg ساختار,سیاسی,آمریکا,اجازه,اثرگذاری,به,اظهارات,ضدبرجامی,ترامپ,نمی‌دهد Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهارات مکرر ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا درخصوص برجام و احمقانه دانستن آن، گفت: همانطور که می دانید زمانی که دیپلمات ها اظهارنظر می کنند هر جمله آنها کد و بار معنایی خاصی دارد و این در حالی است که صحبت های ترامپ به علت عدم سیاستمدار بودن هیچ کدی ندارد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اغلب خود ترامپ هم متوجه سخنانش نیست، افزود: وقتی ترامپ قرارداد برجام را احمقانه می خواند یعنی رئیس جمهور آمریکا نیز به عنوان امضا کننده آن، احمق است و این توهین به خود آمریکاست.

وی در ادامه به ساختار قدرتمند ایالات متحده اشاره و بیان کرد: سیستم سیاسی قدر آمریکا می تواند هر رئیس جمهور ناشی و هر کارگزار هنجارشکن را وادار به تبعیت از ساختار کند لذا هرچقدر که ترامپ سیاست های آمریکا را زیر سوال برده و به چالش بکشاند، در نهایت مجموعه ای از نهادها هستند که تصمیم می گیرند و به ترامپ اجازه اثرگذاری نمی دهند.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: در این بین ما نباید منافع و امنیت خود را به اظهارات مسئولان غربی گره بزنیم و بدانیم مسیری که انتخاب کردیم بسیار درست و موفق بوده است حتی اگر طرف مذاکره کننده نسبت به آن بدعهد بماند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: برجام قراردادی بین المللی بود که آمریکا نیز آن را امضا کرد لذا نمی توان اظهارات غیردیپلماتیک ترامپ را ملاک سیاست های آمریکا قرار داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet