هدر موبایل
1395/11/02 13:00:45
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلودارزاده خبر داد؛

توجه مطلوب برنامه ششم به زنان سرپرست خانوار

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت موضوع توجه به زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم توسعه به خوبی دیده شده است.
توجه مطلوب برنامه ششم به زنان سرپرست خانوار نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت موضوع توجه به زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم توسعه به خوبی دیده شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101565067163.jpg توجه,مطلوب,برنامه,ششم,به,زنان,سرپرست,خانوار Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سهیلا جلودارزاده افزود: اکنون دو میلیون و 500 هزار نفر به عنوان زن سرپرست خانوار در جامعه حضور دارند که با اعضای خانواده خود به حدود پنج میلیون نفر می رسند.

وی تصریح کرد: اکنون موضوع زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم آورده شده است تا بتوان بخشی از مشکلات آنان را رفع کرد.

وی با بیان اینکه با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری طرح توانمندسازی زنان سرپرست به صورت پایلوت در شهرری انجام شده است، افزود: امیدواریم با همکاری با دولت در بخش های مختلف این فرایند توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را به صورت یک ساختار منظم از همین شرایط موجود ایجاد کنیم.

جلودارزاده افزود: به طور جدی تا حصول نتیجه در طول چهار سال برنامه ریزی های لازم صورت گرفته که امیدواریم تلاش های ما به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه اکنون کمیته امداد بیش از یک میلیون نفر، سازمان بهزیستی نیز 200 تا 300 هزار نفر و 200 هزار نفر دیگر نیز توسط خیریه ها حمایت می شوند، اظهار داشت: یک میلیون نفر از زنان سرپرست خانوار نیز از هیچ نهادی خدمات دریافت نمی کنند.

این نماینده مجلس گفت: باید بانک اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار در کشور تکمیل شود و هر زنی که سرپرست خانوار شد وارد بانک اطلاعاتی شود و از این طریق و با داشتن اطلاعات به روز، می توان آمار آسیب های اجتماعی را داشت.

وی خاطرنشان کرد: داشتن اطلاعات زنان سرپرست خانوار می تواند حتی برای کمک به این افراد بسیار تاثیرگذار باشد به نحوی که کمک مالی و حتی معنوی را نیز می توان از این طریق تشخیص داد.

جلودارزاده ادامه داد: زنان ایرانی از نظر عاطفی به همسرشان وابسته هستند و وقتی آنها را از دست می دهند، دچار عدم توانمندی و ضعف روانی و روحی می شوند و بسیاری از آنها افسرده می شوند به همین منظور باید آموزش مهارت ها را برای آنها برنامه ریزی کرد.

این نماینده مجلس گفت: بسیاری از آنها دچار مشکلات اقتصادی و روحی و روانی می شوند به همین دلیل نیازمند کمک مالی و توانمندسازی روحی و اقتصادی هستند.

جلودارزاده اضافه کرد: طبق فقه شیعه، ‌نفقه زن سرپرست خانوار که پدر یا همسرشان در قید حیات نیستند به عهده حکومت است و حکومت باید برای آنها برنامه ریزی کند.

وی با بیان اینکه باید برای این زنان برنامه ریزی جدی صورت گیرد، ادامه داد: اگر این افراد تحت حمایت و پوشش قرار نگیرند دچار ناهنجاری اجتماعی می شوند

به گزارش ایرنا، این نماینده تهران گفت: البته شهرداری تهران موضوع توانمندسازی زنان را اجرا کرده که امیدواریم به عنوان یک الگو مورد نظر قرار گیرد.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet