هدر اصلی
1395/11/02 11:16:38
سرویس مرکز پژوهش ها
توسط مرکز پژوهش های مجلس؛

ششمین نسخه از کتاب الکترونیکی «مشروح مذاکرات مجلس در مورد زنان و خانواده» منتشر شد

ششمین نسخه از کتاب الکترونیکی «مشروح مذاکرات مجلس در مورد زنان و خانواده» توسط مرکز پژوهش های مجلس منتشر شد.
ششمین نسخه از کتاب الکترونیکی «مشروح مذاکرات مجلس در مورد زنان و خانواده» منتشر شد ششمین نسخه از کتاب الکترونیکی «مشروح مذاکرات مجلس در مورد زنان و خانواده» توسط مرکز پژوهش های مجلس منتشر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/44593.jpg ششمین,نسخه,از,کتاب,الکترونیکی,«مشروح,مذاکرات,مجلس,در,مورد,زنان,و,خانواده»,منتشر,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ششمین نسخه از سلسله کتاب های الکترونیکی «مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی در مورد زنان و خانواده (دوره سوم خرداد 1369 تا خرداد 1383)» توسط مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر شد.
در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: ششمین دوره مجلس شورای اسلامی از 7 خرداد 1379 آغاز به‌کار کرد و در 6 خرداد 1383 به‌کار خود پایان داد. در این دوره 13 نفر نماینده زن منتخب حضور داشتند که این نسبت به کل نمایندگان مجلس 6/5 درصد بوده است.
در این دوره نیز مانند دوره‌های گذشته به‌منظور اصلاح و بازنگری در قوانین زنان، خانواده و کودکان حدود 45 طرح و لایحه مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد 20 مورد آن تصویب و از 25 مورد بقیه برخی در مجلس رد و بعضی نیز ازسوی دولت و یا نمایندگان محترم مجلس مسترد شدند و رسیدگی به بعضی دیگر نیز به‌دلیل اتمام دوره در مراحل مختلف متوقف شد. با این حال تعدادی از این طرح‌ها و لوایح در دوره هفتم مجلس مورد بازنگری مجدد قرار گرفتند و تصویب شدند. علاوه‌بر طرح‌ها و لوایحی که در این مجموعه آورده شده است مسائل زنان، خانواده و کودکان در لوایح مربوط به بودجه و برنامه نیز مورد توجه قرار گرفته است.
کتاب حاضر در دوبخش شامل مشروح مذاکرات مصوبات مجلس درباره زنان و خانواده و مشروح مذاکرات طرح‌ها و لوایح نیمه‌تمام درباره زنان و خانواده تدوین است.
ششمین بخش کتاب الکترونیکی «مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی در مورد زنان و خانواده» به همت شهناز رجبی گردآوری و در 388 صفحه منتشر و 50 هزار ریال قیمت‌گذاری شده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet