هدر اصلی
1395/11/02 14:47:16
سرویس استان ها

پیام تسلیت عضو هیئت رییسه مجلس در پی شهادت آتش نشانان فداکار سازمان آتش نشانی

غلامرضاکاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی طی پیامی شهادت آتش نشانان فداکار سازمان آتش نشانی در حادثه ساختمان پلاسکوی تهران، را تسلیت گفت.
پیام تسلیت عضو هیئت رییسه مجلس در پی شهادت آتش نشانان فداکار سازمان آتش نشانی غلامرضاکاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی طی پیامی شهادت آتش نشانان فداکار سازمان آتش نشانی در حادثه ساختمان پلاسکوی تهران، را تسلیت گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106822511031.jpg پیام,تسلیت,عضو,هیئت,رییسه,مجلس,در,پی,شهادت,آتش,نشانان,فداکار,سازمان,آتش,نشانی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،غلامرضا کاتب نماینده مردم شریف گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی شهادت آتش نشانان فداکار سازمان آتش نشانی در حادثه ساختمان پلاسکوی تهران، را تبریک و تسلیت گفت. متن پیام به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ حَتَّى نَعْلَمَ الْمُجَاهِدِینَ مِنکُمْ وَالصَّابِرِینَ

ما همه شما را قطعاً مى ‏آزمائیم تا معلوم شود مجاهدان واقعى و صابران از میان شما کیانند، (محمد،31)

آنگاه که فرزندان و برادران ملت، ققنوس وار از جمع دوستان و یاران خود به بلندای آسمان پر کشیدند، چه زیبا شراره های خشمگین آتش را به سخره گرفتند و واژه مردانگی و شجاعت را در قاموس زندگی دوباره معنایی زیبا بخشیدند.

و چه سخت و جانسوز بود خفتن ابدی ابرمردان سیاوش پیکری که تجسم ازلی غیرت، تعصب، شجاعت، مرادنگی و احساس وظیفه و مسئولیت بودند.

فاجعه ساختمان پلاسکو هر چند که موجب اندوهی جانکاه و سایه سنگینی از غم و حسرت برقلب یکایک ملت ایران گذاشت لیکن می بایست چشمان همگان را بر واقعیت ها بیش از پیش آشکار نماید. بی تردید نگرش مسئولانه و جدیت در اجرای قانون و انجام وظایف محوله به دور از تعارفات و ملاحظات معمول می توانست از رخداد چنین حادثه دردناکی ممانعت بعمل آورده یا از میزان خسارات احتمالی بکاهد و عمق فاجعه بدین وجه عمیق و غیر قابل درک به وقوع نپیوندد.

لذا فاجعه ساختمان پلاسکو، حادثه غم باری است که می بایست ابعاد آن درسی بزرگ در شناخت مسئولیت افراد جامعه متناسب با جایگاه شهروندی و حقوقی ایشان باشد.

ما امروز در سوگ فرزندان ملت و برادران قهرمانمان هستیم. می توانیم و می بایست از تکرار چنین حوادثی در آینده نزدیک  و دور با پیشگیری ها و پیش بینی های به موقع جلوگیری نماییم. 

اینجانب بعنوان نماینده ملت شریف ایران در خانه ملت، برحسب انجام وظایف ذاتی و قانونی خویش از نخستین لحظات این فاجعه ملی از منابع موثق و مشرف به محل حادثه کیفیت و چگونگی ابعاد این حادثه فجیع را پیگیری نموده و به همین جهت تلاش و مجاهدت مثال زدنی قهرمانان جانفشان در صیانت و حراست از جان شهروندان را باور و قابل تقدیر و احترام می دانم.

لذا ضمن تسلیت و تعزیت به خانواده های این عزیزان و ملت قدرشناس ایران بعنوان فردی از آحاد این ملت بزرگ به تمامی قهرمانان شهید این فاجعه ادای احترام نموده و از ایزد باریتعالی بر ای روح جانباختگان علو درجات مسئلت می نمایم.

 غلامرضا کاتب
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet