هدر اصلی
1395/11/02 16:43:37
سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اشکالات برنامه ششم گفت:

کمیسیون تلفیق در خصوص برنامه ششم دقت لازم را داشت

حجت الاسلام موسوی در برنامه "بهارستان" رادیو گفت و گو گفت: دقتی که باید در کمیسیون تلفیق در خصوص برنامه ششم می شد نیز صورت نگرفت و ایراداتی در برنامه وجود دارد
کمیسیون تلفیق در خصوص برنامه ششم دقت لازم را داشت حجت الاسلام موسوی در برنامه "بهارستان" رادیو گفت و گو گفت: دقتی که باید در کمیسیون تلفیق در خصوص برنامه ششم می شد نیز صورت نگرفت و ایراداتی در برنامه وجود دارد https://cdn.icana.ir/d/019/201611108910395508.jpg کمیسیون,تلفیق,در,خصوص,برنامه,ششم,دقت,لازم,را,داشت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ برنامه "بهارستان" با موضوع برنامه ششم توسعه و طبقه بندی در 5 سال آینده و با حضور حجت الاسلام موسوی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

حجت الاسلام موسوی در ابتدا با گلایه از تخلف دولت در خصوص عدم ارائه لایحه برنامه ششم به مجلس گفت: دولت بجای لایحه فقط 30 حکم به مجلس آورد و اعتقاد داشت برنامه را باید مجلس بنویسد.

وی به کمیسیون تلفیق نیز اشاره کرد و افزود: دقتی که باید در کمیسیون تلفیق در خصوص برنامه ششم می شد نیز صورت نگرفت و ایراداتی در برنامه وجود دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با ذکر مصادیق برخی ایرادات اظهار داشت: موارد زیادی در برنامه وجود داشت که قانون دائم در خصوص آن داشتیم و آن را تبدیل به قانون کوتاه مدت کردیم. در صحن هم به تمام این موارد اشاره کردم که در این بخش به عنوان مثال قانون داریم و نیاز نداریم قانون دائم را به قانون کوتاه مدت 5 ساله تبدیل کنیم.

وی افزود: در برخی از مواد با وجود اینکه قانون داشتیم، ولی دولت یا سازمانی را مکلف کردیم به تبصره اعلام شده در برنامه ششم عمل کند. بعضی از موادی که در برنامه ششم نوشته شده است، حالت انشا دارد و اصلا عملیاتی نیست یعنی غیر قابل اجرا است. اشکال دیگر در این برنامه این است که برخی از مواد حکم بودجه ای داشت نه برنامه ای یعنی باید در بودجه سالیانه به آنها توجه می شد ولی در برنامه اعلام کردیم به فلان موسسه بودجه داده شود.  نکته آخر اینکه بار مالی زیادی را در برنامه ششم به دولت تحمیل کردیم که اصلا امکان اجرایی کردن آن را ندارد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet