هدر موبایل
1395/11/02 15:24:31
سرویس دیگر رسانه‌ها
پارسایی مطرح کرد:

مدیریت صنعت گردشگری به میراث فرهنگی واگذار می‌شود

نماینده مردم شیراز در مجلس شواری اسلامی با اشاره به نهایی شدن لایحه برنامه ششم توسعه، از ارائه پیشنهاد متمرکز شدن مدیریت صنعت گردشگری و تایید آن خبر داد تا براین اساس گردشگری تنها زیر نظر سازمان میراث فرهنگی قرار گیرد.
مدیریت صنعت گردشگری به میراث فرهنگی واگذار می‌شود نماینده مردم شیراز در مجلس شواری اسلامی با اشاره به نهایی شدن لایحه برنامه ششم توسعه، از ارائه پیشنهاد متمرکز شدن مدیریت صنعت گردشگری و تایید آن خبر داد تا براین اساس گردشگری تنها زیر نظر سازمان میراث فرهنگی قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109786271007.jpg مدیریت,صنعت,گردشگری,به,میراث,فرهنگی,واگذار,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهرام پارسایی شنبه 2 دی در یک کنفرانس خبری، گفت: براساس این پیشنهاد صنعت گردشگری از زیر نظر اصناف و صنعت و معدن خارج شده و مستقیماً زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مدیریت و نظارت خواهد شد.

وی تاکید کرد که براساس این پیشنهاد قانونی، تمام مجموعه‌های دولتی و خصوصی گردشگری زیر نظر میراث فرهنگی قرار خواهند گرفت.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین از ارائه و تصویب پیشنهاد هیئت‌ امنایی شدن برخی مجموعه‌های میراثی مانند حافظیه،‌ سعدیه و ... با هدف ماندن درآمدهای حاصل از این مراکز در هر استان‌ خبر داد و گفت: درآمد بعضی مجموعه‌های میراثی و گردشگری مانند حافظیه به شکل متمرکز به خزانه کشور واریز می‌شود حال آنکه از سال 1313 تاکنون مجموعه‌ای نظیر حافظیه تغییر چندانی نکرده است.

پارسایی همچنین گفت: تا پیش از این پزشکان امکان تجویز داروهایی را داشتند که تحت عنوان داورهای ملی ایران ثبت شده باشد، این قانون پزشکان را از تجویز و بیماران را از استفاده داروهایی که جدیدا کشف می‌شد، محروم می‌کرد؛ لذا پیشنهاد شد که زمان بازنگری این لیست به حداکثر هر سه‌ماه یکبار کاهش یابد.

وی همچنین از آماده کردن پیشنهادهایی برای ارائه در هنگام بررسی بودجه خبر داد و گفت: یکی از پیشنهادها اختصاص بودجه‌ای برای احداث کمربندی جدید در شهرهایی که به‌دلیل توسعه، مسیرهای کمربندی به یک مسیر درون شهری بدل شده، است.

او همچنین از آماده کردن پیشنهادی مبنی بر اختصاص بودجه برای تکمیل طرح‌های انتقال آب به کلان‌شهرها در پروژه‌هایی که بیش از 50 درصد پیشرفت دارد، خبر داد و گفت: پیشنهادی هم برای اختصاص 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی با اجازه رهبری برای آبرسانی به روستاها، آماده کرده‌ایم که امیدواریم با پیگیری، تصویب شود.

پارسایی در عین‌حال تاکید کرد که قطعا استاندار و مدیران اجرایی در فارس، تمهیدات لازم را برای تخصیص اعتباراتی مناسب در لایحه بودجه 96 به طرح‌های مختلف استان فارس، پیگیری کرده‌اند، گفت: براساس پیگیری‌ها قرار بود سهم استان فارس به تناسب جمعیت و وسعت، افزایش یابد چراکه این سهم قبلا حدود 3.7 درصد بود و امیدواریم تا 7 درصد افزایش یابد.

او در پاسخ به سئوالی گفت: امروز در کل کشور وقوع حوادث جاده‌ای و کشته شدن بالغ بر 20 هزار شهروند ایرانی براثر این حوادث یک بحث جدی است، اما شخصا یکی از عوامل بسیار موثر در وقوع حوادث جاده‌ای و بالا بودن شمار قربانیان این حوادث را استاندارد نبود خودروها می‌دانم.

پارسایی با تاکید براینکه امروز مافیای صنعت خودرو در ایران اجازه بهبود کیفی خودروهای تولید داخل و ورود خودروسازان خارجی و رقابتی کردن بازار را نمی‌دهند، گفت: اگر خودروهای ایمن با استانداردهای بالا و قیمت متعادل تولید شود قطعا میزان حوادث و قربانیان حوادث جاده‌ای تعدیل خواهد شد.

او در خصوص بحث پارازیت نیز گفت: قبل از اینکه تجمع مردم در شیراز انجام شود موضوع را از طریق وزارت کشور پیگیری کرده‌ام؛ بررسی وجود یا فقدان پارازیت و میزان آن و اثرات مخرب این موضوع باید توسط سازمان انرژی اتمی انجام شود و این بررسی‌ هم نیازمند زمان است.

پارسایی با تصریح اینکه اگر پارازیت وجود داشته باشد قطعا بر سلامت افراد تاثیرگذار خواهد بود، گفت: به نظر من اگر قرار است شبکه‌های تلویزیونی خارجی دیده نشود باید اول به دنبال این باشیم که صدا و سیما جذابیت‌ها را افزایش دهد تا مردم به‌جای شبکه‌های خارجی ترجیح دهند تلویزیون ایران را تماشا کنند.

او با بیان اینکه بودجه صدا و سیما توسط مجلس 120 درصد افزایش یافته است، خود را یکی از مخالفان این افزایش معرفی و اضافه کرد: امیدواریم با این اتفاق صدا و سیما به فکر این باشد که به‌جای اقدامات و حرکات سلبی، برنامه‌ریزی مناسبی برای جذب و جلب مخاطبان بیشتری را در دستور کار داشته باشد.

پارسایی همچنین تاکید کرد که اگر ضرورت دارد که از سیگنال‌هایی ممانعت شود، می‌توان با بررسی دقیق راهکارهای علمی یافت که سلامت شهروندان تهدید نشود.

او ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه بحث پارازیت صحت نداشته باشد، گفت: اگر پارازیت وجود دارد باید توجه داشت که سلامت شهروندان از همه اولویت‌ها مهم‌تر بوده و همه در برابر این موضوع مسئول هستیم و باید پاسخگو باشیم.

پارسایی همچنین با ابراز همدردی با خانواده‌های آتش‌نشانانی که جان خود را در حادثه ساختمان پلاسکو ازدست داده‌اند، گفت: وقوع چنین حوادثی باید برای همه مدیران تجربه شود، امروز در شیراز اماکنی نظیر بازار وکیل و بافت تاریخی یک تهدید جدی محسوب می‌شود؛ باید این موضوع را به‌خوبی مدیریت کنیم.

وی اعتقاد دارد که در شهرک‌های صنعتی امروز تجهیزات و امکانات مناسب برای آتش‌نشانی صنعتی وجود ندارد و به همین دلیل باید برنامه‌ریزی مناسبی برای شناسایی اماکن و نقاط پرخطر و اجرای اقدامات تاثیرگذار در کاهش ریسک این نقاط، انجام شود.

پارسایی با اشاره به مباحث طرح شده از سوی مسئولان شهرداری و اعضای شورای تهران مبنی بر اعلام اخطار به ساکنان ساختمان پلاسکو، گفت: اینکه چرا بعد از این همه اخطار اقدام اجرایی مناسبی انجام نشده، جای سئوال دارد. چرا باید شورا و شهرداری تنها به تذکر اکتفا کند؟

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در خصوص مباحث مطرح شده در خصوص علوم پزشکی شیراز با تصریح اینکه با هیچ فرد یا گروهی مشکل شخصی ندارد و آنچه انجام می‌دهد در کسوت نمایندگی است، گفت: شاید برای من از هر جهت بهتر بود که سکوت می‌کردم اما به واسطه وجود مشکلات اساسی در این زمینه، ورود کرده‌ام و مسائل را پیگیری خواهم کرد.

پارسایی با اشاره به بازدید سرزده خود از بیمارستان نمازی شیراز، وجود مشکلات عدیده در این بیمارستان را گوشزد کرد و گفت: یکی از سئوال‌های مطرح اینکه چرا طی این سال‌ها به فراخور توسعه شهر و افزایش جمعیت و ... زیرساخت‌های بیمارستانی و درمانی و ... از سوی دانشگاه علوم پزشکی در شیراز توسعه پیدا نکرده است.

او گفت: امروز شاهد فعالیت همان بیمارستان‌هایی هستیم که دو دهه قبل هم در این شهر وجود داشته است و آنچه ایجاد شده یا در حال ایجاد است مربوط به بخش خصوصی، خیریه‌ها و ... بوده و متعلق به دولت نیست.

پارسایی تاکید کرد که طی هفته‌های آتی با حضور کمیسیون اصل نود و بررسی‌های کارشناسی بسیاری از مسائل مشخص خواهد شد، گفت: من به آقای وزیر بهداشت تذکر داده‌ام نه آقای دکتر خسروی یا رئیس یک دانشکده و دانشگاه، بنابراین باید وزیر بهداشت پاسخگو باشد. آنچه این روزها در موضوع پاسخ‌ دادن رئیس دانشکده پزشکی شیراز شاهد هستیم ناشی از دستپاچه شدن برخی آقایان است.

او تصریح کرد: روی مصالح مردم و شهر و جامعه خصوصا در مباحث مرتبط با سلامت افراد با کسی مصالحه و معامله نکرده و نمی‌کنم. امروز حتی به یک نماینده مجلس اجازه نمی‌دهند از وضعیت نابسامان بیمارستانی نظیر نمازی عکس بگیرد، چه رسد به شهروندان عادی.

پارسایی گفت: با دیدن وضعیت بیمارستان‌ها در شیراز شخصاً از توریست درمانی مایوس شده‌ام، وقتی نمی‌توانیم به شهروندان خودمان خدمات مناسبی در حد کرامت انسانی ارائه دهیم، نمی‌توان انتظار داشت در سطح گردشگری سلامت فعالیت کنیم.

وی با بیان اینکه ریشه این مسائل را در سوء مدیریت می‌داند، گفت: اعتقاد دارم که باید انتخاب روسای دانشگاه را بر عهده اعضای هیئت علمی بگذاریم. آنان هم اشراف بیشتری دارند و هم بدون حاشیه می‌توانند اشخاص کارآمدی را برای مدیریت انتخاب کنند.

پارسایی تاکید کرد که موضوع مشکلات دانشگاه علوم پزشکی شیراز را در کنار سایر مباحث مد نظر در حوزه‌های مختلف دنبال کرده و می‌کند و هیچ زمانی تمایلی به پررنگ کردن آن ندارد، گفت: اینطور نیست که تمام توان و وقت خود را روی این موضوع متمرکز کرده باشیم. این مسئله را در کنار سایر مسائل دنبال می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در بخشی از این نشست خبری، طرح اتهاماتی در خصوص پرداخت نشدن مالیات به واسطه اعمال نفوذ و استفاده از رانت نمایندگی مجلس را کذب محض دانست و گفت: به‌دنبال طرح شکایت و پیگیری قانونی نیستم اما افراد و فعالان رسانه و فضای مجازی هم باید اخلاق را ملاک عمل قرار دهند و از مدار وجدان و انصاف خارج نشوند.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet