هدر اصلی
1395/11/02 14:52:49
سرویس اجتماعی
علیجانی مطرح کرد:

برگزاری‌جلسه اضطراری مجمع نمایندگان‌ تهران با‌محوریت حادثه‌پلاسکو/ نمایندگان به دنبال تامین‌اعتبارات و هماهنگی بین سازمان‌ها

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه مجلس و دولت به دنبال تامین اعتبارات و ایجاد هماهنگی بین سازمان‌ها برای مقابله با حوادث غیرمترقبه هستند، گفت: مجمع نمایندگان تهران جلسه اضطراری با محوریت حادثه پلاسکو خواهد داشت.
برگزاری‌جلسه اضطراری مجمع نمایندگان‌ تهران با‌محوریت حادثه‌پلاسکو/ نمایندگان به دنبال تامین‌اعتبارات و هماهنگی بین سازمان‌ها دبیر مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه مجلس و دولت به دنبال تامین اعتبارات و ایجاد هماهنگی بین سازمان‌ها برای مقابله با حوادث غیرمترقبه هستند، گفت: مجمع نمایندگان تهران جلسه اضطراری با محوریت حادثه پلاسکو خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109789603186.jpg برگزاری‌جلسه,اضطراری,مجمع,نمایندگان‌,تهران,با‌محوریت,حادثه‌پلاسکو/,نمایندگان,به,دنبال,تامین‌اعتبارات,و,هماهنگی,بین,سازمان‌ها Icana

محسن علیجانی زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری حادثه آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو، گفت: مجمع نمایندگان استان تهران فردا (3 بهمن‌ماه) ساعت یک تا دو بعدازظهر جلسه اضطراری با موضوع بررسی حادثه مرکز تجاری پلاسکو خواهد داشت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نمایندگان استان تهران طی دو روز گذشته بازدیدهایی از محل حادثه پلاسکو داشته‌اند، بنابراین در جلسه مذکور پیشنهادهایی که برای کمک بهتر و ایفای موثرتر نقش مجلس و نمایندگان است را مطرح و بررسی خواهیم کرد.

 

بررسی ابعاد اقتصادی و اجتماعی حادثه پلاسکو در مجمع نمایندگان تهران

وی افزود: نمایندگان استان تهران ابعاد این حادثه را از جهت آسیب دیدگان و مشکلات پیش‌آمده به خصوص از نظر اقتصادی و اجتماعی  بررسی کرده و در جلسه مذکور اقداماتی که قانونگذاری می‌تواند برای پیشگیری از چنین حوادثی در دستور کار خود قرار دهد را هم بررسی خواهیم کرد. در واقع مجلس باید از بُعد نظارتی نقش خود را ایفا کند تا در کنار سایر عوامل بتواند این حادثه را مدیریت کند.

علیجانی زمانی با یادآوری بازدیدی که از محل حادثه پلاسکو داشته نحوه مدیریت حادثه آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو را ارزیابی کرد و گفت: سازمان مدیریت بحران به خوبی و به هنگام به حادثه مذکور ورود پیدا کرده است، در واقع وزارت کشور، استانداری، شهرداری تهران، آتش‌نشانی، نیروهای مسلح اعم از ارتش و سپاه و جمعیت هلال‌احمر و مجموعه نیروهای امدادی تاکنون به خوبی حادثه پلاسکو را مدیریت کرده و اقدامات موثری را انجام داده‌اند.

 

لزوم پیش‌بینی برنامه‌های مدیریت بحران/ تهران 6 میلیون هکتار بافت فرسوده دارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: دولت و مجلس و سایر دستگاه‌ها باید نسبت به وظایف خود واقف باشند تا مدیریت بحران از بُعد پیشگیری مورد توجه قرار گیرد، متاسفانه هم‌اکنون نزدیک به 6 میلیون هکتار سطح بافت فرسوده در استان تهران وجود دارد بنابراین این اقدامات باید در دستور قرار گیرد تا در آینده بهتر بتوانیم مشکلات را پیش‌بینی کنیم.

علیجانی زمانی ادامه داد: مجلس، دولت و سایر متولیان باید درباره حوادث غیرمترقبه چون آتش‌سوزی، زلزله و غیره اقداماتی را انجام دهند، در واقع باید تلاش شود تا بودجه‌ کافی برای تامین زیرساخت‌های مناسب اختصاص یابد همچنین برنامه منسجمی جهت هماهنگی بین دستگا‌های مختلف تدوین شود.

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در زمان تصویب بودجه سال 96 به موضوع مدیریت بحران توجه خواهد داشت، گفت: تامین اعتبارات، تدوین برنامه منسجم و ایجاد هماهنگی بین سازمان‌ها جهت آمادگی برای برخورد با حوادث غیرمترقبه خواهد بود کما اینکه تعیین تکلیف لایحه حوادث غیرمترقبه هم تاثیرات خوبی در پیش خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet