شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1395/11/02 15:57:57
سرویس فرهنگی
سیاوشی شاه‌عنایتی مطرح کرد:

خطر حادثه پلاسکو در انتظار بافت قدیمی بازار تهران/ پیشگیری از بحران بی‌معنی شده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بازار تهران به عنوان هویت تاریخی و فرهنگی پایتخت، وضعیتی به مراتب بدتر از ساختمان پلاسکو دارد، از نبود مدیریت پیشگیری از بحران انتقاد کرد.
خطر حادثه پلاسکو در انتظار بافت قدیمی بازار تهران/ پیشگیری از بحران بی‌معنی شده است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بازار تهران به عنوان هویت تاریخی و فرهنگی پایتخت، وضعیتی به مراتب بدتر از ساختمان پلاسکو دارد، از نبود مدیریت پیشگیری از بحران انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg خطر,حادثه,پلاسکو,در,انتظار,بافت,قدیمی,بازار,تهران/,پیشگیری,از,بحران,بی‌معنی,شده,است Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرونشست زمین در بازار تاریخی تهران و ادامه گودبرداری‌های عمیق در این منطقه به دلایلی همچون ساخت زیرگذر، پاساژ و...، گفت: نمایندگان مجلس در گذشته درخصوص نشست‌های بازار تاریخی تهران و دیگر مناطق تذکرات پی درپی به وزارت کشور داده‌اند اما متاسفانه مدیریت "پیشگیری از بحران" و "مدیریت بحران" در  تهران بی‌معنی است و این موضوع در جریان ماجرای ساختمان پلاسکو بیشتر نمایان شده در حالی که این ابعاد از فاجعه با توجه به آگاهی مسئولان از این موضوع قابل پیشگیری بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آسیب‌های پیرامون فرو نشست عمیق در بازار تهران نیز مدت‌هاست تذکر داده شده اما هنوز اقدام عملی در این صورت نگرفته است، افزود: لازم است تکرار شود که وضعیت بازار تهران به مرحله هشدار رسیده و فرو نشست عمیق زمین آسیب‌های جانی و مالی فراوانی به دنبال خواهد داشت ضمن آنکه تمام هویت تاریخی و فرهنگی تهران نیز از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه شهرداری باید اقدام عملی برای بهبود شرایط تهران کند، گفت: حادثه دردناک ساختمان پلاسکو هشدار بزرگی برای شهرداری و شورای شهر تهران است اما متاسفانه آن‌ها به هیچ طریقی جوابگو نیستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بودجه‌ای که مجلس برای آتش‌نشانی و مدیرت بحران تصویب کرده به این مهم تعلق نگرفته است، اضافه کرد: بازار تهران وضعیتی به مراتب بدتر از ساختمان پلاسکو دارد اما متاسفانه از حرف‌های نمایندگان و رفتار نظارتی آن‌ها برداشت سیاسی می‌شود.

نمایندگان مجلس باید تعاملاتی را با شورای شهر تهران با هدف حفظ هویت تهران آغاز کند، افزود: اگرچه ساختمان پلاسکو نماد چگونگی ارتباط تهران با معماری مدرن بود اما بازار هویت به مراتبط غنی‌تری دارد لذا باید برنامه‌ریزی دقیقی را در این زمینه دنبال کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet