هدر اصلی
1395/11/03 10:46:42
سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رییس کمیسیون بهداشت مطرح کرد:

انتقاد از اعتبارات محدود برای درمان اعتیاد

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اعتبارات محدود برای درمان اعتیاد، درباره روند رو به افزایش مصرف موادمخدر هشدار داد.
انتقاد از اعتبارات محدود برای درمان اعتیاد نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اعتبارات محدود برای درمان اعتیاد، درباره روند رو به افزایش مصرف موادمخدر هشدار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104589045903.jpg انتقاد,از,اعتبارات,محدود,برای,درمان,اعتیاد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدحسین قربانی، نماینده مردم آستانه اشرفیه اظهار کرد: تلاش شد تا از مالیات بر دخانیات بتوان اقداماتی در زمینه درمان اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر انجام داد . از سویی دیگر در قانون برنامه ششم توسعه نیز اگرچه نتوانستیم به اهداف مورد نظر خود در زمینه افزایش مالیات بر دخانیات برسیم اما قرار شد بخشی از اعتبارات اخذ شده از مالیات بر دخانیات باز هم در اختیار سه وزارتخانه مذکور قرار داده شود.

وی ابراز عقده کرد: متاسفانه اعتبارات وزارت بهداشت در حوزه پیشگیری از اعتیاد قابل توجه نیست و متاسفانه امسال نیز در جداول برنامه ششم هیچ‌گونه تغییری حاصل نشد. وزارت بهداشت باید با استفاده از فضای منابع داخلی یا درآمد اختصاصی خود به همراه ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتباراتی تامین کرده و در جهت درمان اعتیاد و مبارزه با موادمخدر بپردازد؛ چراکه باور داریم اعتیاد معضل بزرگ جامعه است و باید در این زمینه تدبیراتی اندیشیده شود.

وی افزود: برای ما دردآور است که بعد از سالیان سال با توجه به مبارزات انجام شده در حوزه موادمخدر و تدابیر اتخاذ شده و هزینه های سیاسی و اجتماعی پرداخت شده اما همچنان نتوانستیم از شیوع مصرف آن جلوگیری کنیم.

به گزارش ایسنا، نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،گفت:واقعیت آن است که امروزه مصرف موادمخدر در بین جوانان و دانش آموزان و حتی زنان ما شیوع پیدا کرده و باید تدابیر دیگری اندیشیده شود تا شاهد کاهش مصرف مواد مخدر در کشور باشیم.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet