هدر اصلی
1395/11/03 12:23:38
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می دهد؛

سردار سلیمانی؛ خار چشم تروریست‌پروران بین المللی/ایران عامل اصلی ناکامی تروریست ها در منطقه

نمایندگان مجلس با اشاره به نقش مثبت و تعیین کننده ایران در عرصه مبارزه با گروه های تروریستی، تأکید کردند که سردار سلیمانی و نیروهای مستشاری ایران نقش مهمی در مقابله با گروه های تروریستی و حفظ وحدت سرزمینی کشورها در منطقه داشته اند.
سردار سلیمانی؛ خار چشم تروریست‌پروران بین المللی/ایران عامل اصلی ناکامی تروریست ها در منطقه نمایندگان مجلس با اشاره به نقش مثبت و تعیین کننده ایران در عرصه مبارزه با گروه های تروریستی، تأکید کردند که سردار سلیمانی و نیروهای مستشاری ایران نقش مهمی در مقابله با گروه های تروریستی و حفظ وحدت سرزمینی کشورها در منطقه داشته اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701100559399296.jpg سردار,سلیمانی؛,خار,چشم,تروریست‌پروران,بین,المللی/ایران,عامل,اصلی,ناکامی,تروریست,ها,در,منطقه Icana

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ شورای امنیت سازمان ملل متحد نشستی با موضوع بررسی وضعیت قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد در تأیید توافق هسته‌ای ایران برگزار کرد.

نمایندگان آمریکا، انگلیس و فرانسه در این نشست ضمن اذعان به پایبندی ایران به مفاد توافق هسته‌ای ایران را به بر هم زدن ثبات در منطقه و انجام اقدامات ثبات‌زدا متهم کردند.

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در این نشست، گفت که توافق هسته‌ای نباید توجه اعضای شورای امنیت را از در نظر گرفتن مسائل دیگر مربوط به ایران منحرف کند.

پاور ادعا کرد ایران، علی‌رغم پایبندی به برجام، کماکان محدودیت‌های مسافرتی در نظر گرفته شده در قطعنامه‌های شورای امنیت را زیر پا می‌گذارد.

نماینده انگلیس نیز ایران را به بر هم زدن ثبات در منطقه و ارسال سلاح برای حزب‌الله متهم کرد. وی گفت که اقدامات ایران در منطفه نشان می‌دهد که ایران در اندیشه دامن زدن تنش‌ها است نه خاموش کردن آن.

نماینده فرانسه نیز با بیان اینکه ایران مفاد توافق هسته‌ای را رعایت کرده ادعاهای نماینده‌های انگلیس و آمریکا را تکرار کرد.

حال تعدادی از نمایندگان مجلس نسبت به فضاسازی کشورهای غربی واکنش نشان دادند.

 

سردار سلیمانی به عنوان مقام عالی رتبه ایران حق سفر به تمام کشورها را دارد/تلاش غرب برای محدودسازی ایران در منطقه

اردشیر نوریان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره نقش منفی ایران در منطقه و نقض قطعنامه های سازمان ملل درباره محدودیت‌های مسافرتی، گفت: آمریکا و همپیمانان این کشور به دنبال آن هستند که تحرکات جمهوری اسلامی را در منطقه محدود کنند، زیرا در دهه های اخیر ایران جزء یکی از کشورهای تأثیرگذار منطقه بوده است.

اردشیر نوریان 3406756/29/2016 3:52:37 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104428701661_Thum.jpgاردشیر نوریان
اردشیر نوریان

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: غربی ها در شرایط کنونی تمام استراتژی های خود در عرصه خاورمیانه را شکست خورده، می بینند و با توجه به این موضوع در صدد توجیه اقدامات و نتایج عملکردهای خود هستند.

وی افزود: آمریکا با فضاسازی و جنجال تبلیغاتی به دنبال داغ نگه داشتن تب ایران هراسی در عرصه خاورمیانه و عرصه بین الملل است، زیرا بعد از حصول توافق هسته ای، عملا آمریکایی ها و صهیونیست ها بهانه ای برای حمله به ایران و مقابله با کشورمان نداشتند، حال به دنبال طرح مسائل جدید در این حوزه هستند.

نوریان تصریح کرد: هدف اصلی غرب از فضاسازی نظامی و امنیتی علیه ایران، توسعه و تقویت روابط نظامی و تسلیحاتی به کشورهای عربی منطقه است، زیرا بخشی اعظمی از درآمدهای کشورهای غربی از فروش تسلیحات به اعراب تأمین می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به موضع گیری مقامات کشورهای غربی درباره سفرهای سردار سلیمانی به کشورهای منطقه، ادامه داد: این گونه اظهارات در راستای افزایش فشار بر ایران است، سردار سلیمانی یک مقام عالی رتبه امنیتی و نظامی ایران است، حال مگر مقامات نظامی آمریکایی و اروپایی به کشورهای منطقه سفر نمی کنند، تفاوت این سفرها این است که مقامات غربی برای حمایت از تروریسم و مقامات نظامی ایران برای کمک مستشاری جهت مقابله با گروه های تروریستی سفر می کنند.

 

نقش برجسته سردار سلیمانی در حفظ وحدت سرزمینی کشورهای منطقه/تفسیرهای جهت‌دار آمریکایی برای اتهام زنی علیه ایران

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره ایران، گفت: با توجه به اینکه ایران به تمام تعهدات خود در حوزه برجام عمل کرده و غربی ها در مقابل عمل صادقانه کشورمان قرار گرفته اند، این کشورها به دنبال بهانه جویی و یافتن مسیرهایی برای نشان دادن نقض عهد از سوی جمهوری اسلامی هستند.

سید حسین نقوی حسینی سید حسین نقوی حسینی3406755/3/2014 6:59:50 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/05/67961_Thum.jpg
سید حسین نقوی حسینی

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از آنجایی که جمهوری اسلامی دقیقا به تعهدات خود در توافق  هسته ای عمل کرده، طبیعی است که کشورهای آمریکایی و غربی ها به دنبال مواردی هستند که با تفسیرهای سیاسی و جهت دار ایران را متهم نقض برجام کنند، از این رو مواردی مانند توسعه موشکی، نقض حقوق بشر و مسئله محدودیت های مسافرتی را مطرح می کنند.

وی گفت: سردار سلیمانی نقش مهمی در مقابله با گروه های تروریستی و حفظ وحدت سرزمینی کشورها در منطقه داشته، بنابر این فضاسازی و اظهارات کشورهای غربی در نشست رسمی شورای امنیت، با هدفی جزء بهانه جویی برای فشار مضاعف بر ایران نیست.

نقوی حسینی ادامه داد: آمریکایی ها در سیاست های منطقه خود در سوریه، عراق، لبنان و یمن با ناکامی های شدیدی مواجه شدند که این مسئله برای این کشور غیرقابل تحمل است، از این رو به دنبال آن هستند با این گونه اظهارات و محدودیت سازی ها، مشکلات خود را جبران کنند.

 

حربه غربی ها برای محروم کردن ایران از فرصت های اقتصادی و سیاسی/آمریکا به دنبال تأخیر انداختن در زمان شکست تحریم های هسته ای است

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره ایران، گفت: بر اساس توافق هسته ای قرار بود که تمام تحریم ها با آغاز اجرای برجام شکسته شود، اما متأسفانه تاکنون این امر صورت نگرفته است.

حشمت الله فلاحت پیشه 3406757/4/2016 11:53:59 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607106383214608_Thum.jpgحشمت الله فلاحت پیشه
حشمت الله فلاحت پیشه

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس برجام، جمهوری اسلامی به تمام تعهدات و تکالیف خود کاملا عمل کرده و تنها نهادی که باید این مسئله را مورد بررسی قرار دهد، آژانس بین المللی انرژی اتمی است و قطعا موارد مطروحه از سوی کشورهای غربی ادعاهای بی پایه و اساس است.

وی گفت: غربی ها با فرافکنی و جنجال سازی علیه ایران به دنبال آن هستند که زمان شکست تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی را به تأخیر انداخته و تحریم های جدیدی را علیه کشور ایجاد کنند.

فلاحت پیشه ادامه داد: رویکرد جمهوری اسلامی در مدت اخیر، رفتاری مبتنی بر تعامل بین المللی را در پیش گرفته است و این مسئله مانع بزرگی برای سوء استفاده غربی ها از روند اجرای برجام شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به ادعای کشورهای غربی درباره نقض قطعنامه های شورای امنیت ازسوی ایران درباره محدودیت‌های مسافرتی، گفت: ایران قبلا از اجرای برجام، کانون رفت و آمدهای دیپلماتیک و عملکرد راهبردی بوده و بعد از اجرای برجام نیز جمهوری اسلامی به کانون فرصت های تازه اقتصادی تبدیل شد، که تعاملات تجاری و اقتصادی با کشورمان صورت گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به این موضوعات و گشایش های غربی ها در تلاش برای محروم کردن ایران از بهره گیری از این فرصت های اقتصادی و سیاسی هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet