خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/03/11 11:59:00
سرویس کمیسیون ها

نجابت: بازدید‌های نمایندگان از دستگاه‌های اجرایی در راستای وظیفه نظارتی آنان است

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بازدید نمایندگان مجلس از مناطق و دستگاه‌های اجرایی را در راستای وظیفه نظارتی آنان دانست.

"حسین نجابت" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه یک بعد از پیگیری مسایل به عنوان وظیفه نظارتی مجلس بازدید از مناطق است، اظهار داشت: نظارت بر کارکرد دولت مستلزم جلسات حضوری و کارهای اجرایی می‌باشد.

نجابت به بازدید اعضای کمیسیون انرژی از تاسیسات و پروژه‌های نفتی و گازی کشور اشاره کرد و  افزود: یکی از پروژه‌های بازدید شده در بندرعباس، ستاره خلیج فارس می‌باشد که سی میلیون لیتر در تولید بنزین کشور تاثیر خواهد داشت.

وی همچنین از بازدید اعضای کمیسیون از چاه‌های مشترک در حوزه نفت و گاز خبر داد و یادآور شد: سرعت برداشت از این منابع گازی و حوزه‌ها بسیار مهم می‌باشد.

نجابت با اشاره به بازدید از پروژه نطنز و چند پروژه سد در جاهای مختلف گفت: این پروژه‌ها پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته‌اند.

وی همچنین بابیان اینکه کمیسیون انرژی مسایل و مشکلات نیروگاه هسته‌ای بوشهر را بررسی کرد خاطرنشان ساخت: کمیسیون این مسایل را به صورت جدی پیگیری می‌نماید.

نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه کمیسیون انرژی در نظر دارد تا کارهای اجرایی به صورت بهینه صورت گیرد، محدودیت منابع و سرمایه‌گذاری‌های خارجی و تجهیزات فرامدرن را از جمله موانع اجرای بهینه پروژه‌ها عنوان کرد.

عضو کمیسیون انرژی با تصریح بر اینکه کمیسیون وظیفه خود می‌داند تا این موانع را رفع نماید، خاطرنشان کرد: در این راستا در صورت نیاز، کمیسیون و مجلس در زمینه تصویب قانون کمک خواهد نمود.

وی در پایان گفت: تعامل سازنده میان دولت و کمیسیون انرژی نقش مهمی را می‌تواند در رفع کسری‌ها و کمبودها ایفا نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet