هدر اصلی
1395/11/03 15:26:59
سرویس استان ها
سروش در پیامی تاکید کرد:

هیچ گونه قصوری برای خدمت‌رسانی به خانواده‌های آتش‌نشانان پلاسکو قابل قبول نیست

یک عضو فراکسیون ایثارگران در پیامی با ابراز تاثر و تاسف از حادثه پلاسکو و شهادت تعدادی از آتش نشانان گفت: شاید کوتاهی در تامین امکانات لازم برای انجام وظایف خطیر و بسیار مهم آتش نشانی باعث بروز حادثه ساختمان پلاسکو شد، اما اکنون دیگر جای کوتاهی و قصوری برای مسوولان وجود ندارد.
هیچ گونه قصوری برای خدمت‌رسانی به خانواده‌های آتش‌نشانان پلاسکو قابل قبول نیست یک عضو فراکسیون ایثارگران در پیامی با ابراز تاثر و تاسف از حادثه پلاسکو و شهادت تعدادی از آتش نشانان گفت: شاید کوتاهی در تامین امکانات لازم برای انجام وظایف خطیر و بسیار مهم آتش نشانی باعث بروز حادثه ساختمان پلاسکو شد، اما اکنون دیگر جای کوتاهی و قصوری برای مسوولان وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107238962856.jpg هیچ,گونه,قصوری,برای,خدمت‌رسانی,به,خانواده‌های,آتش‌نشانان,پلاسکو,قابل,قبول,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن پیام ابوالفضل سروش نماینده تهران در پی حادثه پلاسکو و به دنبال آن به شهادت رسیدن تعدادی از آتش نشانان به شرح زیر است:

«بسم رب الشهدا و الصدیقین

امام علی علیه السلام فرموند: إِنَّ اللّه َ کَتَبَ القَتلَ عَلی قَومٍ و المَوتَ عَلی آخَرینَ وَ کُلٌّ آتیهِ مَنیَّتُهُ کَما کَتَبَ اللّه ُ لَهُ فَطوبی لِلمُجاهِدینَ فی سَبیلِهِ وَ المَقتولینَ فی طاعَتِهِ

خداوند برای گروهی کشته شدن و برای گروهی دیگر مرگ را مقرّر نموده و هر کدام به اجل معین خود آن سان که او مقدّر کرده است می‌رسند، پس خوشا به حال مجاهدان راه خدا و کشتگان راه اطاعت او (نهج السعاده، ج2، ص107)

بنده شخصا شک‌ ندارم که شهدای آتش نشان در حادثه فاجعه بار ساختمان پلاسکو مشمول این حدیث شریف بوده و ان‌شاءالله در زمره شهدا در نزد پروردگارشان متنعم می‌گردنند.

البته از روز حادثه تا به امروز نتوانستم لحظه‌ای از فکر این عزیزان فداییِ ملت که با ایمانی راسخ به وظیفه خود عمل نمودند، جدا باشم و دائما به خانواده‌های این عزیزان می‌اندیشم که در این حادثه اسفبار، سرپرست آنها جان خویش را در راه خدمت به هموطنان اینچنین مظلومانه نثار کردند. نهایتا باز این کلام والای علی(ع) است که التیام بخش چُنین اندوه گرانی است، آنجا که امام (ع) از قول پیامبر (ص) می‌فرماید:

"و یقول الله عزّوجلّ انا خلیفته فی اهله و من ارضاهم فقد ارضانی و من اسخطهم فقد اسخطنی":

خداوند می‌فرماید من جانشین شهید در خانواده او هستم، هر کس رضایت آنها را جلب کند رضایت مرا جلب کرده و هر کس آنها را به خشم آورد مرا به خشم آورده است.

 آنچنان این سخنان گویا و قاطع است که هیچ شبهه‌ای در خدمت به بازماندگان این عزیزان و سایر شهدای این مرز و بوم برای ما باقی نمی‌گذارد، چون در این امر خدمت به آنان، صراحتا با "خدا" طرف هستیم.

شاید در تامین امکانات لازم برای انجام وظایف خطیر و بسیار مهم آتش نشانی در کشور کوتاهی شده باشد و این اسبابی در راستای رقم خوردنِ تقدیر شهدای حادثه ساختمان پلاسکو و یا سایر شهدای خدمتگزار اجتماع در حین انجام وظایفشان گشته باشد، اما اکنون برای مسئولین و بخصوص بنیاد شهید و دستگاه‌های مسئول در امر خدمت رسانی به خانواده های شهدا و برای همه آحاد مردم که از خدمات این آتش نشانان جان برکف و وظیفه شناس بهره می‌بردند هیچ جای کوتاهی و قصوری باقی نمی‌گذارد. 

بنده بعنوان نماینده مردم شریف ایران در مجلس و بالاخص به نمایندگی از جانب خانواده های داغدار در حادثه اخیر با خدا و خود و شما عهد می‌کنم که با تمام توان و با حداکثر بضاعت شخصی خویش از هیچ پیگیری و  کمکی دریغ ننمایم.

دیروز یکی از دوستان در مورد شهدای آتش نشان ابیاتی سوزناک سرود که بنده را بیاد شهدای جنگ تحمیلی و بخصوص شهدای شلمچه انداخت:

"تو جان دادی، دِگر جانها اَمان شُد

چو پروانه در این آتش نهان شد

تو خشنود، آرمیدی زیر آوار

کلاه و دستکشی از تو نشان شد

دل مادر ز داغت، جانِ فرزند

فروزانتر زِ هَر آتشفشان شد "

شاید علتش همان وجه تسمیه همه این شهدا باشد که علیرغم شهادت در زمان‌ها و مکانهای متفاوت شهید، اما در مظلومیتشان مشترکند. اینکه در بین صدها قربانی حوادث در کشور، مرگ شهدای آتش نشان تا بدین حد تاثربرانگیز باشد،  در همین مظلومیت ایشان در اوج ادای وظیفه است همانگونه که فرزندان پاک این ملت در شلمچه و چزابه و هور و ده ها عملیات دیگر با کمترین امکانات و مظلومانه با نثار جان خود از کیان کشور و امنیت و آسایش مردم دفاع کردند. در هر حال یاد و خاطره این عزیزان در تاریخ ایران ثبت شده امید است و حتما باید منشا تاثیر و تغییری در سیستم آتش نشانی و ارتفای کیفی و کمی خدمات ایمنی کشور گردد.

خطاب به خود و همه مسولان از صدر تا ذیل نظام می‌گویم که ان‌شاءالله نباشد آن روزی که برای قصور در وظیفه و مسولیت خویش شرمنده شهدا گردیم.

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَی نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا

ابوالفضل سروش -سوم بهمن۹۵

نماینده تهران، اسلامشهر، شمیرانات، ری و پردیس»

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet