خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/11/06 15:39:43
سرویس اقتصادی
خانه ملت گزارش می دهد؛

اقتصاد کشور تشنه حضور سرمایه گذاران واقعی خارجی/ آیا امنیت و ثبات پایدار برای حضور سرمایه گذاری خارجی مهیا است؟

جذب سرمایه گذاران خارجی به ویژه برای کشورهای در حال توسعه می تواند برگ برنده ای برای شتاب و حرکت سریع به سوی توسعه و رفع مشکلات اقتصادی باشد که با توجه به فراهم بودن زمینه های لازم انتظار است که دولت اقدامات مناسب تری را در این زمینه انجام دهد.
اقتصاد کشور تشنه حضور سرمایه گذاران واقعی خارجی/ آیا امنیت و ثبات پایدار برای حضور سرمایه گذاری خارجی مهیا است؟ جذب سرمایه گذاران خارجی به ویژه برای کشورهای در حال توسعه می تواند برگ برنده ای برای شتاب و حرکت سریع به سوی توسعه و رفع مشکلات اقتصادی باشد که با توجه به فراهم بودن زمینه های لازم انتظار است که دولت اقدامات مناسب تری را در این زمینه انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701104096849029.jpg اقتصاد,کشور,تشنه,حضور,سرمایه,گذاران,واقعی,خارجی/,آیا,امنیت,و,ثبات,پایدار,برای,حضور,سرمایه,گذاری,خارجی,مهیا,است؟ Icana

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت؛ با لغو تحریم های اقتصادی و شروع توافق هسته ای بین ایران و 1+5 یا همان برجام ، امیدهای بسیاری نسبت به حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران و شروع سرمایه گذاری ها ایجاد شد و کارشناسان پیش بینی می کنند که کشورمان می تواند به قدرتی نوظهور در اقتصاد جهان و به بازاری جهانی برای تولید و تجارت کالا در جهان تبدیل شود،اما برای رسیدن به این نقطه هنوز فاصله ای بسیار وجود دارد و حتی اگر قراردادهایی نیز هم که اکنون به امضا برسد،برای اجرایی شدن آنها حداقل 2 سال زمان لازم خواهد بود.

اگرچه در ماه‌های اخیر هیات‌های تجاری زیادی به ایران آمدند و سرمایه‌گذاران زیادی از ورود به بازار ایران استقبال کرده‌اند،اما هنوز همه این سرمایه‌ها وارد ایران نشده و آن طور که برخی مقامات دولتی می‌گویند فعلا بسیاری از این سرمایه‌گذاری‌ها مصوب شده،ولی هنوز محقق نشده و تا زمانی که این درخواست‌ها به همکاری و ورود قطعی سرمایه‌ها منجر نشود،نمی‌توان روی آمار آن حساب کرد و آن را به عنوان افزایش قطعی سرمایه‌گذاری‌های خارجی محسوب کرد.

ولی پیش از رسیدن به این نقطه چند نکته مهم است و نخستین آن برداشته شدن موانع پیش روی سرمایه گذاری است،موضوعی که در ماه های گذشته بسیار درباره آن سخن به میان آمده است.

سرمایه گذاران خارجی محرکی برای پیشرفت کشورهای در حال توسعه

حضور سرمایه‌ گذاران بین‌المللی و آنچه به عنوان سرمایه‌ گذاری خارجی از آن یاد می ‌شود، از دید بسیاری از تحلیلگران حوزه‌های اقتصاد به عنوان یکی از مولفه‌های اساسی در پیشبرد جهان به سوی یکپارچگی اقتصادی مطرح شده است،جریان سرمایه‌گذاری به داخل کشورها که نتیجه ورود سرمایه‌ های خارجی است،امروزه به‌ عنوان یکی از مسائل مهم در تمامی جهان و به ویژه کشورهای در حال توسعه تبدیل شده است.

مزایای بسیاری برای جریان سرمایه خارجی برشمرده شده که اهم آنها را می ‌توان در کمک به فرآیند رشد اقتصادی کشور پذیرنده سرمایه ‌گذاری از طریق انباشت سرمایه و افزایش ظرفیت تولید،تولید و انتقال دانش و فناوری‌های جدید،کمک به بهبود تعادل تراز پرداخت‌ها، افزایش میزان فروش و توسعه تکنیک‌های بازاریابی،افزایش سطح رفاه عمومی،ایجاد و خلق فرصت‌های تجاری جدید و در نتیجه توسعه درآمدهای مالیاتی دانست.

اقتصادی که تشنه حضور سرمایه گذاران واقعی خارجی است

اقتصاد ایران به عنوان یک اقتصاد در حال توسعه، تلاش‌های خود را برای بهره ‌گیری از این موضوع به کار گرفته،لکن به دلیل متعدد و فضای نامناسب موجود که عمدتا نشات گرفته از جریانات بین‌المللی سیاسی حاکم براقتصاد ایران بوده نتوانسته در این راستا موفقیت قابل توجهی کسب کند.

این درحالی است که به دلیل عدم استقبال خارجی ها از سرمایه ‌گذاری درایران، سیاست ‌گذاران اقتصادی و نهادی نتوانسته‌ اند یا لزومی ندیده ‌اند شرایط و زیرساخت‌های لازم برای این کار را از طریق وضع قوانین و مقررات تسهیل‌ کننده،ایجاد کنند. در حال حاضر که وضعیت و جایگاه ایران در صحنه بین‌المللی تغییر قابل ملاحظه ‌ای یافته است،فضای جدید برای سیاستگذاران در سطح بین‌ المللی ایجاد شده و ایران می ‌تواند با اقدام دقیق و البته سریع از این فرصت مناسب و استثنایی به نفع خود استفاده کند.

با توجه به برنامه پنجم توسعه که در دوران تحریم تصویب شده بود ، ضرورت جذب 30 درصد از سرمایه گذاری 600 میلیارد دلاری کشور از طریق سرمایه گذاری های خارجی وجود داشت و دولت ها موظف به ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری سالانه 30 تا 40 میلیارد دلاری در کشور بودند که با پایان برنامه پنجم،این موضوع که سرمایه گذاری های خارجی در ایران به چه میزان محقق شده،قابل بررسی است.

صنایع نفت،گاز و پتروشیمی ایران دارای 9 درصد از ذخایر نفت جهان و 18 درصد از ذخایر گازی دنیا است،از حیث ذخایر گازی ایران رتبه دوم دنیا و به لحاظ ذخایر نفتی رتبه سوم را دارا است، مجتمع های پتروشیمی‌ کشور ظرفیت تولید سالانه 60 میلیون تن محصولات پتروشیمی را دارند و نیاز بسیاری از بازارهای جهانی را تامین می‌کنند،در صنعت فلزات اساسی و معادن،کشور ما دارای ذخایر تخمین زده شده‌ به ارزش بالغ بر 43 میلیارد تن و 700 میلیارد دلار است و نیروی کاری موجود در این صنعت بالغ بر 600 هزار نفر محاسبه شده اند.

امنیت و ثبات پایدار مناسب برای حضور سرمایه گذاری خارجی در ایران  

ایران رتبه دوم جهان به لحاظ ذخایر مس و دهم دنیا را به لحاظ سنگ آهن دارد که منابع استراتژیک دنیای امروز محسوب می شوند و در صنعت سیمان با تولید بیش از 1.8 درصد کل تولیدات دنیا رتبه چهارم را دراختیار داریم؛که همه اینها می تواند به علاوه امنیت و ثبات پایداری که درهیچیک از کشورهای منطقه و حتی برخی کشورهای مدعی دموکراسی وآزادی وجود ندارد،زمینه ساز حضور گسترده سرمایه گذاران خارجی و عاملی برای وسوسه شدن حضور آنها در کشورمان شود.

"طیب نیا" وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز طی سخنانی در بیستمین دوره مجمع عمومی گروه شرکت های سپرده گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه درخصوص مهیاکردن زمینه های حضور سرمایه گذاران خارجی،فرآیند کوتاه و سریع درخواست پذیرش،تصویب سرمایه گذاری ‌های خارجی،تصمیم گیری درباره درخواست‌های سرمایه‌گذاران خارجی،برخورداری سرمایه‌گذاران خارجی از رفتار مشابه و برابر با سرمایه‌گذاران داخلی،برخورداری سرمایه گذاران خارجی از حقوق،حمایت‌ها و تسهیلات یکسان با سرمایه‌گذاران داخلی که در قوانین و استانداردهای بین المللی تحت عنوان «رفتار عادلانه» عنوان شده است،را از مشوق های قانونی در این مسیر ذکر کرد."

"طیب نیا افزود:تضمین پرداخت غرامت درصورت ملی شدن و سلب مالکیت همانند استانداردهای بین المللی سرمایه گذاری خارجی،انتقال آزادانه اصل سرمایه و منافع ناشی از سرمایه گذاری در کشور به صورت ارز و یا کالا،تضمین جبران زیان ناشی از ممنوعیت و یا توقف اجرای موافقتنامه‌های مالی در سرمایه ‌گذاری‌های خارجی به روش ترتیبات قراردادی براثر وضع قانون و یا تصمیمات دولت از جمله مشوق‌های دیگر است."

البته اگر در سرمایه گذاری های خارجی تنها به خواست سرمایه داران توجه شود و مصالح داخلی کشور و اشتغال داخلی مورد توجه قرار نگیرد،در مسیر سرمایه داران گام برداشته ایم و دردی از دردهای اقتصاد کشور حل نخواهد شد.

خبرگزاری خانه ملت درگفتگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارشناسان اقتصادی  به بررسی شرایط و زمینه های حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران پرداخته است.

عزت الله یوسفیان ملا 34067511/22/2016 12:34:58 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611107794791476_Thum.jpg
عزت الله یوسفیان ملا

 

یوسفیان ملا:هیچ خلاء قانونی برای حضور سرمایه گذاران خارجی وجود ندارد

عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص مهیا بودن شرایط و زمینه های حضور سرمایه گذاران خارجی،‌اظهار کرد: اولین کار برای جذب و فراهم کردن شرایط حضور سرمایه گذاران خارجی،قوانین مناسب است که باتوجه به قانون مصوب سال 1384 مجمع تشخیص مصلحت نظام باید اذعان کرد هیچ کمبودی در این خصوص دیده نمی شود.

نگاه دولت و بخش خصوصی به جذب سرمایه گذاران مثبت و واقع بینانه است

وی با اشاره به اینکه اکنون در دنیا رقابت بزرگی بین کشورها برای جذب سرمایه گذاران خارجی وجود دارد ، چرا که این امر به رونق اقتصادی و تولیدی هر دوکشور مبدا و مقصد کمک شایانی می کند، بیان کرد: شرایط و زمینه های مناسب برای حضور و جذب سرمایه گذاران کاملا فراهم بوده و نگاه دولت و بخش خصوصی نیز به این امر مثبت و واقع بینانه است که با گذشت زمان وضعیت بهتر خواهد شد.

وی مولفه دیگر حضور و جذب سرمایه گذاران را داشتن امنیت و بستر آن دانست و افزود:شرکت های بزرگ مطالعات بسیاری را برای شناسایی کشورهای دارای امنیت همه جانبه  که ثبات در آن وجود دارد انجام می دهد؛ جمهوری اسلامی ایران نیز واقعا امنیت و ثبات بسیار مطلوبی در منطقه و جهان دارد.

یوسفیان ملا با بیان دستاوردهای جهت جذب سرمایه های خارجی گفت: از آغاز دولت یازدهم برنامه‌های اقتصادی و اقدام های موثری برای مهار تورم و ثبات بازارهای مختلف انجام شده است که این عوامل حضور سرمایه گذاری‌های خارجی در ایران را تسریع می کند.

وی تعیین یک نهاد متولی برای اطلاع رسانی از زمینه های حضور سرمایه گذاران خارجی مطابق با معیارهای روز دنیا درفضای سایبری و حضور مشاوران ،ناظران و ارزیاب در حوزه خدمات سرمایه گذاری جهت رتبه بندی کردن عملکردهای این گروها را از جمله اقدامات جهت رفع نابسامانی پذیرش شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی عنوان کرد.

 

علی محمد احمدی علی محمد احمدی3406758/25/2013 2:41:52 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/44884_Thum.jpg
علی محمد احمدی علی محمد احمدی3406758/25/2013 2:42:33 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/44887_Thum.jpg
علی محمد احمدی

 

علی محمد احمدی:حضور سرمایه گذاران خارجی با استقبال مسئولان و بخش خصوصی در حال گسترش است

 

علی محمد احمدی استاد اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس نماینده سابق مردم دهلران، آبدانان و دره‌شهر در مجلس درگفتگو با خبرگزاری خانه ملت، پیرامون زمینه ها و شرایط حضور سرمایه گذاران خارجی در کشورمان، بیان داشت: در ابتدای دولت یازدهم به دلیل شرایط تحریمی شاهد کاهش حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور بودیم که پس از امضای برجام فضای مناسبی برای مشارکت سرمایه گذاران خارجی در طرح های عمرانی پدید آمد.

وی با بیان اینکه باید از این فرصت ها با توجه به ظرفیت ها، پتانسیل ها و زمینه های بالا جهت استفاده از توانایی سرمایه گذاران خارجی بهره برداری شود، گفت: طی یک سال اخیر در بسیاری از حوزه ها بخصوص نفت و انرژی اقدامات خوبی برای حضور شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در توسعه اقتصادی کشورمان صورت گرفته است.

استاداقتصاد دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه به نتیجه رسیدن این تفاهم ها و مشارکت ها در اقتصاد کشور کمی زمان بر است و باید منتظر به ثمر نشستن آنها در آینده نزدیک باشیم، تصریح کرد: وضعیت سرمایه گذاری در کشور رو به بهبود و رشد بوده و موانع انعقاد قرار دادها و مشکلات بانکی نیز درحال مرتفع شدن می باشد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه فضای داخلی کشور برای حضور سرمایه گذاران خارجی مهیا و مناسب است و تمامی شرایط لازم یک حضور موفقیت آمیز برای شرکت های خارجی فراهم می باشد،بیان کرد:برخی موانع و ایرادات بسیار ناچیزی دراین مسیر وجود دارد که مطمئنا باهمدلی و همکاری تمامی دستگاها برطرف خواهد شد،چراکه هدف ازحضور این سرمایه گذاران پیشرفت و آبادانی کشور است.

 نماینده سابق مردم دهلران در مجلس نهم شورای اسلامی،زمانبر بودن فرآیند اخذ مجوز و اخذ کد سهامداری برای خارجی ها،رویه سخت احراز هویت سرمایه‌گذاران خارجی مطابق قانون مبارزه با پولشویی و سخت بودن و یا عدم امکان افتتاح حساب بانکی برای سرمایه گذاران خارجی را ازجمله برخی مشکلات درمسیر حضور سرمایه گذاران خارجی عنوان کرد.

احمدی افزود:ارتقای حمایت از سرمایه ‌گذار خارجی،هماهنگی با بازارهای سرمایه بین‌المللی،تدوین برنامه راهبردی بازار سرمایه،ایجاد ساختار مناسب نهادی و قانونی برای حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی،شفافیت،تسهیل در قوانین مرتبط با سرمایه‌ گذاری خارجی ازعوامل مهم برای جذب سرمایه گذاران می باشد.

احمد محمدی انارکی 34067512/26/2016 5:26:00 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/12/201612108929233789_Thum.jpgاحمد محمدی انارکی
 احمد محمدی انارکی

 

انارکی محمدی:هنوز با نتیجه مطلوب برای جذب سرمایه گذاران خارجی فاصله داریم

احمد انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان و عضوکمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت،درخصوص زمینه ها و شرایط حضور سرمایه گذاران خارجی درکشورمان بااشاره به اینکه به دلیل مسائل و مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه جذب سرمایه گذار خارجی طی سالهای اخیر با مشکلاتی روبرو شده بود،اظهارکرد:بعد از امضای برجام اقدامات خوبی برای حضور سرمایه گذاران خارجی صورت گرفته که هنوز بانتیجه مطلوب و مناسب به دلیل برخی موانع بانکی فاصله دارد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس،مهیاکردن تمامی شرایط بین المللی و داخلی را ازجمله عوامل حضور موفقیت آمیز و همراه با پیشرفت کشورمان برای جذب سرمایه گذاران عنوان کرد و افزود:دولت باید تمامی شرایط و زمینه های لازم را برای جذب سرمایه گذاران مناسب که کمکی به پیشرفت و توسعه کشورمان انجام دهد،فراهم آورد.

وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار مناسب کشورمان در بخش ها و حوزه های مختلف صنعتی،اقتصادی،کشاورزی،دامداری،معدن،نفت و انرژی برای حضور سرمایه گذاران خارجی،‌تصریح کرد:تمامی شرایط و قوانین لازم و مناسب برای حضور سرمایه گذاران فراهم می باشد و باید دولت با برنامه ریزی منظم  این مسیر را به خوبی طی نماید.

محمدقلی یوسفی 34067512/18/2016 11:09:42 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/12/201612105255424486_Thum.jpg
محمدقلی یوسفی

 

استاداقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی:بحران مالی و چالش اقتصادی مانع حضور سرمایه گذاران در کشورها است

محمدقلی یوسفی استاداقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی درگفتگو با خبرگزاری خانه ملت درخصوص زمینه ها و شرایط حضور سرمایه گذاران خارجی در کشورمان،‌گفت:دولت بعد ازمسئله برجام تلاش های فراوانی برای حضور سرمایه گذاران خارجی انجام داد و گامهای ارزشمند و مناسبی در این خصوص برداشته است.

گام های ارزشمندی برای جذب سرمایه گذاران خارجی برداشته شده است

وی با بیان اینکه ریشه های اختلافی بین ایران و غرب را نمی توان به راحتی از بین برد،به همین دلیل حضور سرمایه گذاران خارجی درکشور و به نتیجه رسیدن مراحل این سرمایه گذاری زمانبر است،تصریح کرد:باید یکسری اقدامات مقدماتی برای حضور مفید و موثر سرمایه گذاران انجام داد و شرایط لازم را مهیا کرد تا بتوانیم از حضور آنها نهایت استفاده را ببریم و نتایج زودتر نمود داشته باشد.

وی،ایجاد ثبات و امنیت سرمایه گذاری،مبارزه با فساد اقتصادی،کنترل بوروکراسی اداری،کاهش هزینه هایی دولتی و آموزش نیروهای متخصص را از جمله اقدامات لازم برای زمینه سازی حضور سرمایه گذاران خارجی در کشورمان برشمرد و افزود:باید با یک همکاری و هماهنگی مناسب موانع را از سر راه برداشت تا بتوانیم از این سرمایه گذاران جهت رونق کشور استفاده کنیم.

استاداقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی،تاکید کرد:مطمئنا سرمایه گذاران خارجی در کشورهای که با بحران های جدی در حوزه مالی،بیکاری،تورم، چالش اقتصادی و بی ثباتی در بازار مواجه باشند،کمتر حضور خواهند یافت که برای استفاده بهتر از حضور سرمایه گذاران باید این مشکلات را برطرف کنیم.

ابراهیم نکو ابراهیم نکو3406751/21/2014 3:23:07 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/01/57607_Thum.jpg
ابراهیم نکو

 

ابراهیم نکو:مشوق های بسیارخوبی برای جذب سرمایه گذاران فراهم شده است

 

ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم و نماینده اسبق مردم بهارستان و رباط‌کریم درمجلس درگفتگو با خبرگزاری خانه ملت،درخصوص شرایط و اوضاع جذب سرمایه گذاران خارجی درکشورمان بیان کرد: سرمایه گذاری خارجی درکشور طی سال های اخیر روند رو به رشد و مثبتی داشته است و می تواند زمینه های لازم را برای کسب و کار و توسعه کشور مهیا کند.

وی روند حضور و جذب سرمایه گذاران خارجی در طرح ها و پروژه های صنعتی و اقتصادی کشورمان را عامل مناسبی برای خروج کشور از رکود دانست و افزود:فرایند روبه رشد حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور مطمئنا می تواند در پیشرفت و توسعه اقتصادی و رفع بیکاری نیز کمک شایانی به کشور کند.

وی با تاکید بر اینکه مشوق های قانونی،مالیاتی و منطقه ای بسیار مناسب و خوبی برای حضور سرمایه گذاران خارجی در کشورمان دیده شده است که می تواند زمینه این حضور را پررنگ تر کند،گفت:فرآیند کوتاه و سریع درخواست پذیرش،تصویب سرمایه گذاری ‌های خارجی،تصمیم گیری درباره درخواست‌های سرمایه‌گذاران خارجی،برخورداری سرمایه‌گذاران خارجی از رفتار مشابه و برابر با سرمایه‌گذاران داخلی، برخورداری سرمایه گذاران خارجی از حقوق،حمایت‌ها و تسهیلات یکسان با سرمایه‌گذاران داخلی که در قوانین و استانداردهای بین المللی از جمله مشوق های بسیار مطلوب برای این سرمایه گذاران است.

 

معصومه آقاپور علیشاهی 3406756/5/2016 1:52:29 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606107329145641_Thum.jpgمعصومه آقاپور علیشاهی
معصومه آقاپور علیشاهی

 

آقاپور علیشاهی:برخی موانع پیش پا افتاده باعث از دست رفتن اشتیاق سرمایه گذاران می شود

معصومه آقاپورعلیشاهی نماینده مردم شبستر و عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرگزاری خانه ملت درباره زمینه و شرایط حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران،با بیان اینکه حضور سرمایه گذاران خارجی درکشور با برخی مشکلات ساختاری و مراودات بین المللی همراه می باشد،اظهار کرد:البته اقدامات و برنامه های خوبی برای جذب سرمایه گذاران صورت گرفته که آنها به تنهایی نمی تواند جهت برطرف شدن موانع کافی باشد.

وی بروکراسی اداری،عدم هماهنگی نهادهای دولتی،تورم قانونگذاری و اعمال سلیقه های مدیریتی و دوری از کار گروهی را از موانع مهم بر سر راه جذب سرمایه گذاران خارجی عنوان کرد و افزود: این موانع و مسائل باعث سردرگمی و از دست رفتن اشتیاق سرمایه گذاران خارجی و تاخیر در به نتیجه رسیدن کارها می شود که ضرر آن به مردم و اقتصاد کشورمان بر می گردد.

امنیت حاکم در ایران بهترین زمینه برای حضور سرمایه گذاران خارجی

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید براینکه یکی از مولفه های بسیار مهم حضور سرمایه گذارای خوب در هر کشوری ثبات و امنیت پایدار می باشد که خوشبختانه سرمایه گذاران در ایران هیچ دغدغه ای از این خصوص ندارد،‌گفت: باید با همدلی و همراهی برخی موانع دست و پا گیر دراین راه را برداریم تا شاهد به ثمر نشستن هر چه سریعتر و بهتر سرمایه گذاری خارجی در اقتصاد و تجارت کشور و رفع مشکلات مردم باشیم.

 وی مشکل مراودات بانکی و بین المللی را یکی از مهمترین موانع حضور سرمایه گذاران دانست و گفت: باید این مرحله از جذب سرمایه گذاران مرتفع گردد تا شاهد تسهیل در روند حضور و اقدامات بعدی باشیم.

آقاپور باتاکید براینکه اشتغال،رشد اقتصادی و توسعه پایدار پول نمی خواهد بلکه همکاری و هماهنگی بین همه دستگاه ها را می خواهد که ثمره آن قدرت و امنیت پایدار برای کشور است،‌گفت:تدوین چارچوب مناسب درپیوست‌های قانون باهدف شفافیت در فرآیند سرمایه ‌گذاری خارجی به نحوی که تمامی فرآیندها را از ابتدا تا انتها به تصویر بکشد و روان سازی و تسهیل ورود و خروج سرمایه ‌گذاران و سرمایه‌ها و اطمینان ‌بخشی به سرمایه‌گذاران خارجی از این بابت می تواند کمک شایانی به حضور و جذب سرمایه گذاران خارجی درکشور کند.

انتهای پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet