هدر موبایل
1395/11/04 10:10:56
سرویس دیگر رسانه‌ها

سرمایه گذاری 6هزارمیلیارد ریالی دولت در بخش مکانیزاسیون برنج

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد ریالی دولت تدبیر و امید در بخش مکانیزاسیون برنج، جهش تاریخی در این زمینه است.
سرمایه گذاری 6هزارمیلیارد ریالی دولت در بخش مکانیزاسیون برنج رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد ریالی دولت تدبیر و امید در بخش مکانیزاسیون برنج، جهش تاریخی در این زمینه است. https://cdn.icana.ir/d/019/58277.jpg سرمایه,گذاری,6هزارمیلیارد,ریالی,دولت,در,بخش,مکانیزاسیون,برنج Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کامبیز عباسی یکشنبه شب در نشست خبری مدیران ارشد شرکت کوبوتای ژاپن در هتل میزبان بابلسر، این سرمایه گذاری دولت یازدهم در زمینه برنج را بی سابقه دانست.

وی اظهارداشت: پس از برجام بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا با برند ممتاز برای سرمایه گذاری در ایران اعلام آمادگی کردند که این امر می تواند بازار رقابتی خوبی در کشور ایجاد کند.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود آب در کشور دولت هیچ علاقه ای به گسترش زمین های شالیزاری و کشت آن به جز در استان های شمالی ندارد و به همین خاطر علاقه مند است با انتقال مکانیزاسیون به مازندران و گیلان، فقط در این استانها برنج کشت شود.

وی بیان داشت: با مکانیزه کردن کشت برنج، هزینه تولید 50 تا 70 درصد کاهش می یابد و به هیچ عنوان زیبنده نیست که شالیکاران مرد و زن ما در گل و لای در یک کار سخت به کشت برنج بپردازند و این کار دشوار زمینه بسیاری از بیماری ها را برای آنها فراهم کند.

وی افزود: دولت محدودیتی برای ارائه تسهیلات مکانیزاسیون ندارد و هیچ بانکی نمی تواند وانمود کند که برای پرداخت تسهیلات فاقد اعتبار است.

وی گفت: 80 درصد هزینه خرید ماشین آلات را دولت با سود 15 درصد به صورت وام در اختیار کشاورزان قرار می دهد و خوشبختانه این قشر زحمت کش جامعه هم از این طرح استقبال خوبی کرده اند که در حال حاضر حدود 15 هزار میلیارد ریال تقاضای دریافت تسهیلات از سوی کشاورزان داریم.

به گزارش ایرنا، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: در دولت تدبیر و امید مراحل کشت، داشت و برداشت 250 هزار هکتار از زمین های شالیزاری به صورت مکانیزه انجام گرفته است که پیش از دولت یازدهم، این میزان یکصد هزار هکتار بود.

عباسی گفت: حدود 600 هزار هکتار زمین شالیزاری زیر کشت برنج داریم که دولت برای مکانیزاسیون آن 6 هزار میلیارد ریال هزینه کرده که به طور میانگین در هر هکتار 10 میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

شرکت کوبوتای ژاپن دراین نشست ، شرکت ایرانی دیزل موتور باختر را به عنوان نماینده انحصاری خود در ایران معرفی کرد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet