هدر اصلی
1395/11/04 10:52:31
سرویس استان ها
زرآبادی مطرح کرد:

وضعیت بحرانی برخی شرکت‌ها و کارخانه‌های استان قزوین/مسئولان توان مدیریت ندارند؛ استعفا دهند

عضو هئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ضمن انتقاد از وضعیت بحرانی برخی شرکت‌ها و کارخانه‌های استان قزوین، گفت:مسئولان اگر توان مدیریت ندارند؛ استعفا دهند.
وضعیت بحرانی برخی شرکت‌ها و کارخانه‌های استان قزوین/مسئولان توان مدیریت ندارند؛ استعفا دهند عضو هئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ضمن انتقاد از وضعیت بحرانی برخی شرکت‌ها و کارخانه‌های استان قزوین، گفت:مسئولان اگر توان مدیریت ندارند؛ استعفا دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201609108830496127.jpg وضعیت,بحرانی,برخی,شرکت‌ها,و,کارخانه‌های,استان,قزوین/مسئولان,توان,مدیریت,ندارند؛,استعفا,دهند Icana

سیده‌حمیده زرآبادی، نمایندۀ مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت رعایت قوانین و مقررات و همچنین تأکید بر پذیرش بی‌چون و چرای قانون از سوی همۀ مسئولان و مدیران، گفت: پذیرش قانون و اجرای آن برای همه یکسان است و عدم التزام به قانون و رعایت‌نکردن نص صریح قانون از سوی ارگان‌ها و نهادهای که خود متولی اصلی اجرای قوانینند، آفتی جدی برای جامعه به حساب می‌آید.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، افزود: نباید اجازه داد برخی مصلحت‌اندیشی‌های نادرست و اعمال نظرات موجب نادیده‌گرفتن قانون شود؛ چرا باید در استانداری قزوین شاهد عدم‌تمکین از قانون باشیم و مدیری که انتصاب او برخلاف برنامۀ پنجم توسعه بوده و حقوق و مزایای وی از سوی مراجع ذی‌صلاح قطع شده است، همچنان بر حضورش پافشاری شود؟ بدون‌تردید، این رویه در تضاد با منافع مردم و آفتی بزرگ برای جامعه است.

نیروی انسانی کارآمد و توانمند استان قزوین به‌ مثابه ی سرمایه‌ای گران بها است

زرآبادی با اشاره به موقعیت جغرافیایی ممتاز و ظرفیت‌های چشمگیر در عرصه‌های کشاورزی، صنعتی، خدماتی و گردشگری استان قزوین، نیروی انسانی کارآمد، شایسته، متخصص و توانمند استان را ظرفیت ارزشمندی برشمرد و ادامه داد: نیروی انسانی کارآمد و توانمند استان قزوین به‌مثابه ی سرمایه‌ای گران بها در پست‌ها و جایگاه‌های مدیریتی سابقۀ درخشانی از خود بر جای گذاشته‌اند؛ اما آنچنان که شایسته و بایستۀ این سرمایه گران‌قدر است، توجهی به آن در فرآیند گزینش مدیران استان نمی‌شود.

وی یادآور شد: نبود عزم و ارادۀ معطوف به بهره‌گیری از نیروی توانمند و متخصص بومی استان کوتاهی در بهره‌گیری از این ظرفیت شگرف به‌حساب می آید؛ باید در کنار سنجه‌هایی چون تخصص، تعهد و توانمندی برای معرفی مدیران مختلف به نیروی انسانی توانمند استان توجه داشت تا انتخابی شایسته و آشنا با حوزۀ مدیریتی رقم بخورد.

زرآبادی در خصوص برخی شنیده‌ها دربارۀ تغییر کاربری پارک بانوان در استان قزوین افزود: بی‌شک، همان طور که در اسلام به جایگاه رفیع و نقش تأثیرگذار خانواده تأکید شده است و مادران و زنان در خانواده و همچنین در ارتقای پویایی و سلامت جامعه رکنی حیاتی به شمار می‌آید، تغییر کاربری فضای ورزشی و فرهنگی پارک بانوان، با توجه به این واقعیت تلخ که در استان امکانات بسیار اندکی برای بانوان وجود دارد، جفای بزرگیست در حق بانوانی که نیمی از جامعه را شکل داده‌اند و بدون‌تردید، آسیب‌های جدی برای نهاد خانواده و در نهایت جامعه در پی خواهد داشت.

مسئولان باید پاسخ‌گو باشند
وی ادامه داد: همۀ مدیران و مسئولان باید تلاش کنند تا امکانات فرهنگی و ورزشی بانوان در استان افزایش پیدا کند و باید در این امر همۀ نهادها و ارگان‌ها حضوری چشمگیر داشته باشند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نامطلوب و بحرانی برخی شرکت‌ها و کارخانه‌های استان قزوین تصریح کرد: مسئولان باید پاسخ‌گو باشند؛ اگر توان مدیریت و حل مشکلات را ندارند، بهتر است، استعفا دهند. معوقات مالی کارگران در برخی شرکت‌ها بیش از یک سال است و بیمۀ آن‌ها نیز واریز نشده و زندگی کارگران نجیب استان را به مخاطره انداخته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet