هدر اصلی
1395/11/04 11:25:52
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی با اشاره به طرح کنگره آمریکا برای خروج این کشور از سازمان ملل:

آمریکایی ها با استقرار سازمان ملل در نیویورک، تمام جهان را گروگان گرفته اند/خروج آمریکا از سازمان ملل به نفع کشورهای ضعیف است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آمریکایی ها با استقرار سازمان ملل در نیویورک، عملا تمام جهان را گروگان گرفته اند و با اتکا به این مسئله تمام مسائل و منافع خود را دنبال کرده و بر روی کشورهای دیگر فشار می آورند.
آمریکایی ها با استقرار سازمان ملل در نیویورک، تمام جهان را گروگان گرفته اند/خروج آمریکا از سازمان ملل به نفع کشورهای ضعیف است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آمریکایی ها با استقرار سازمان ملل در نیویورک، عملا تمام جهان را گروگان گرفته اند و با اتکا به این مسئله تمام مسائل و منافع خود را دنبال کرده و بر روی کشورهای دیگر فشار می آورند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107802424643.jpg آمریکایی,ها,با,استقرار,سازمان,ملل,در,نیویورک،,تمام,جهان,را,گروگان,گرفته,اند/خروج,آمریکا,از,سازمان,ملل,به,نفع,کشورهای,ضعیف,است Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح کنگره آمریکا برای خروج این کشور از سازمان ملل، گفت: به نظر من خروج آمریکا از سازمان ملل و انتقال مقر این سازمان به نقطه ای دیگر مثبت بوده و به نفع تمام کشورهای جهان است.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آمریکایی ها با استقرار سازمان ملل در نیویورک، عملا تمام جهان را گروگان گرفته اند و با اتکا به این مسئله تمام مسائل و منافع خود را دنبال کرده و بر روی کشورهای دیگر فشار می آورند.

وی گفت: خروج آمریکا از سازمان ملل به نفع تمام کشورهای ضعیف دنیا است، از طرف دیگر مدیریت مجموعه ای مانند سازمان ملل آنقدر مشکل نیست که با خروج آمریکا نتوان ادامه فعالیت های این سازمان را صورت داد.

صفاری نطنزی در تشریح اهداف آمریکا برای خروج از سازمان ملل تصریح کرد: در شرایط کنونی بخشی از بودجه سازمان ملل از سوی آمریکایی ها تأمین می شود، حال این کشور با تدوین طرح خروج از این سازمان به دنبال فرار و شانه خالی کردن از پرداخت این اعتبارات است.

وی ادامه داد: یکی از دیگر از دلایل تدوین این طرح، فرار آمریکا از اجرای قوانین بین المللی است، در شرایط کنونی یکسری مقررات و قوانین بین المللی وجود دارد، از این رو آمریکایی ها با خروج از سازمان ملل می خواهند خود را از قید عمل به این قوانین خارج کنند.

تعدادی از قانونگذاران آمریکایی طرحی را ارائه داده‌اند که به موجب آن خواستار خروج آمریکا از سازمان ملل هستند.

هرچند عنوان رسمی این طرح به دنبال پایان عضویت در سازمان ملل است بخش‌های مهم دیگری از این طرح شامل موارد زیر است: پایان توافق 1947 مبنی بر قرار گرفتن مقر سازمان ملل در آمریکا، پایان ماموریتهای صلح‌بانی، لغو مصونیت سیاسی و پایان مشارکت در سازمان بهداشت جهانی/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet