هدر موبایل
1395/11/04 11:36:32
سرویس سیاسی
کولیوند:

تجمیع هیئت‌های اجرائی انتخابات الزام قانونی می‌شود/ تشریح روند انتخاب هیئت های اجرائی در شهرستان‌ها

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس گفت: در دور گذشته انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به صورت توافقی هیئت های اجرائی تجمیع شد اما این بار الزامی قانونی می‌شود.
تجمیع هیئت‌های اجرائی انتخابات الزام قانونی می‌شود/ تشریح روند انتخاب هیئت های اجرائی در شهرستان‌ها رئیس کمیسیون شوراهای مجلس گفت: در دور گذشته انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به صورت توافقی هیئت های اجرائی تجمیع شد اما این بار الزامی قانونی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/46833.jpg تجمیع,هیئت‌های,اجرائی,انتخابات,الزام,قانونی,می‌شود/,تشریح,روند,انتخاب,هیئت,های,اجرائی,در,شهرستان‌ها Icana

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تجمیع هیئت های اجرائی انتخابات اظهار داشت: با توجه به شرایطی که وجود دارد، ممکن است هیئت های اجرائی در 2 انتخابات شوراها و ریاست جمهوری که سال آینده انجام می‌شود، تجمیع شوند.

کولیوند با بیان اینکه طرحی در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور اصلاح شده که در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد، بیان کرد: یکی از بخش های این طرح مقرر می‌دارد که هیئت‌های اجرائی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا تجمیع شوند که بر این اساس، مامورین سر صندوق‌ها یکی می‌شوند.

وی افزود: در دور گذشته انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به صورت توافقی این کار انجام شد ولی این بار می‌خواهیم که به طور قانونی این اقدام را انجام دهیم.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 30 نفر از معتمدین محلی به عنوان گزینه های عضویت در هیئت اجرائی از سوی فرمانداری ها انتخاب می شوند و شورای نگهبان تایید 8 نفر را با رای مخفی انتخاب می کند، گفت: به این 8 نفر فرماندار، دادستان و رئیس اداره ثبت احوال اضافه می شود که هیئت اجرائی نام می‌گیرد، که در همه شهرستان هایی که فرماندار وجود دارد، این هیئت های اجرائی نیز شکل می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet