هدر موبایل
1395/11/04 14:25:47
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی با اشاره به طرح کنگره آمریکا برای خروج این کشور از سازمان ملل:

خروج آمریکا از سازمان ملل اقدامی خیالی و غیرعملی است/ پرداخت 25 درصد از هزینه های سازمان ملل از سوی آمریکا

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه طرح کنگره آمریکا برای خروج این کشور از سازمان ملل، یک اقدام خیالی و غیر اجرایی است، گفت: این مسئله کمک بزرگی به جهان بشریت خواهد کرد تا در نهایت یک سازمان ملل واقعی شکل بگیرد.
خروج آمریکا از سازمان ملل اقدامی خیالی و غیرعملی است/ پرداخت 25 درصد از هزینه های سازمان ملل از سوی آمریکا رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه طرح کنگره آمریکا برای خروج این کشور از سازمان ملل، یک اقدام خیالی و غیر اجرایی است، گفت: این مسئله کمک بزرگی به جهان بشریت خواهد کرد تا در نهایت یک سازمان ملل واقعی شکل بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701107483661918.jpg خروج,آمریکا,از,سازمان,ملل,اقدامی,خیالی,و,غیرعملی,است/,پرداخت,25,درصد,از,هزینه,های,سازمان,ملل,از,سوی,آمریکا Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح کنگره آمریکا برای خروج این کشور از سازمان ملل، گفت: آمریکا قراردادی تحت عنوان قرارداد مقر با سازمان ملل منعقد کرده که طبق این قرارداد ایالات متحده باید تعهداتی را در قبال سازمان ملل انجام دهد، استقرار مکان سازمان ملل در این کشور و پرداخت 25 درصد از هزینه های سازمان ملل از سوی آمریکا بخشی از تعهدات ایالات متحده محسوب می شود.

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این مسائل موجب شده که آمریکا سلطه گسترده ای را بر عملکرد سازمان ملل داشته باشد و با توجه به عضویت ایالات متحده در شورای امنیت و نهادهای دیگر این سازمان، عملا سایه نفوذ و تسلط این کشور برروی این سازمان سنگینی کرده است.

وی با بیان اینکه طرح کنگره آمریکا برای خروج این کشور از سازمان ملل، یک اقدام خیالی و غیر اجرایی است، گفت: به طور حتم اگر این طرح به هر صورتی عملیاتی و اجرایی شود، این مسئله کمک بزرگی به جهان بشریت خواهد کرد تا در نهایت یک سازمان ملل واقعی شکل بگیرد.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: اما به نظر خروج آمریکا از سازمان ملل هیچوقت اتفاق نخواهد افتاد، زیرا این کشور برای اجرای سیاست های خود نیاز به شورای امنیت دارد، از این رو ایالات متحذه از این شیوه برای فشار آوردن بر سازمان ملل و تسلط بیشتر بر کشورها به کار میگیرد.

تعدادی از قانونگذاران آمریکایی طرحی را ارائه داده‌اند که به موجب آن خواستار خروج آمریکا از سازمان ملل هستند.

هرچند عنوان رسمی این طرح به دنبال پایان عضویت در سازمان ملل است بخش‌های مهم دیگری از این طرح شامل موارد زیر است: پایان توافق 1947 مبنی بر قرار گرفتن مقر سازمان ملل در آمریکا، پایان ماموریتهای صلح‌بانی، لغو مصونیت سیاسی و پایان مشارکت در سازمان بهداشت جهانی/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet