هدر موبایل
1395/11/04 14:22:36
سرویس اجتماعی
رنجبرزاده خبر داد:

تامین بیش از 95 درصد نیاز دارویی کشور در داخل/حضور موثر ایران در بازارهای رقابت بین‌المللی

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه امروزه بیش از ۹۵ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تامین می شود، از حضور موثر ایران در بازار بین المللی دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد.
تامین بیش از 95 درصد نیاز دارویی کشور در داخل/حضور موثر ایران در بازارهای رقابت بین‌المللی عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه امروزه بیش از 95 درصد نیاز دارویی کشور در داخل تامین می شود، از حضور موثر ایران در بازار بین المللی دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107082091846.jpg تامین,بیش,از,95,درصد,نیاز,دارویی,کشور,در,داخل/حضور,موثر,ایران,در,بازارهای,رقابت,بین‌المللی Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره برخی اظهارنظرها نسبت به افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی در دوران پسابرجام، افزود: واقعیت آن است که در بحث تولید تجیهزات پزشکی و دارویی نسبت به قبل رشد قابل توجهی داشتیم به گونه ای که شاهد تاسیس کارخانجات داروسازی بر مبنای موسسات دانش بنیان در سال های اخیر بودیم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برای تولید دارو و تجهیزات پزشکی تعداد زیادی از نخبگان کشور ورود پیدا کرده و مجوز گرفتند تا برای تولید دارو و تجهیزات پزشکی اقدام کنند تا جایی که امروزه بخشی از این تولیدات و داروها امکان صادرات و حضور در عرصه رقابت بین‌المللی را پیدا کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از سویی دیگر تعداد کارخانه‌ها برای ساخت تجهیزات و ملزومات پزشکی و کارخانه های داروسازی در سه الی چهارسال اخیر افزایش یافته است که این مهم می تواند گام مثبت در حوزه سلامت قلمداد شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم، یادآور شد: به نظر می رسد یکی از راه های اشتغال‌زایی و رونق گرفتن تولید آن است که بتوان در همه عرصه ها به ویژه در بازارهای بین المللی گام های موثری در امر صادرات برداشت تا مردم نیز از این صادرات سود ببرند.

رنجبرزاده به کاهش واردات دارو و تجیهیزات پزشکی طی چندسال اخیر اشاره کرد و افزود: به همان میزان که صادرات افزایش یافته، واردت دارو و تجهیزات پزشکی نیز کاهش یافته است تاجایی که امروزه بیش از 95 درصد نیاز دارویی داخلی از طریق متخصصان کشورمان انجام می شود و تنها چند درصد از داروهای ضروری وارد می شوند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: توانمندی نخبگان کشورمان در رشته داروسازی و پزشکی کاملا محرز است و اگر دولت نیز با دادن سوبسید به آنها کمک کند بدون شک انگیزه ای برای تولیدکنندگان دارویی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet