هدر اصلی
1395/11/04 14:35:14
سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی:

مجلس با تعطیل کردن جلسات قانونی مخالف است

مسئول رسیدگی به پرونده لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مشهد با بیان اینکه دادستان مشهد بدون طرح موضوع در شورای تامین خراسان رضوی تصمیم به لغو سخنرانی مطهری گرفته بود، گفت: در هر حال مجلس با لغو جلسات قانونی و مجوزدار مخالف است.
مجلس با تعطیل کردن جلسات قانونی مخالف است مسئول رسیدگی به پرونده لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مشهد با بیان اینکه دادستان مشهد بدون طرح موضوع در شورای تامین خراسان رضوی تصمیم به لغو سخنرانی مطهری گرفته بود، گفت: در هر حال مجلس با لغو جلسات قانونی و مجوزدار مخالف است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103898632879.jpg مجلس,با,تعطیل,کردن,جلسات,قانونی,مخالف,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد کولیوند گفت: پس از آنکه بررسی لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون شوراها و امور داخلی سپرده شد تیمی از این کمیسیون برای بررسی موضوع به مشهد فرستاده شد.

کولیوند افزود: در این پرونده دادستان مشهد از مسئولان برگزار کننده خواسته بود که عدم وقوع هر گونه اتفاق در خلال این سخنرانی را تضمین کنند و مسئولان از آن خودداری کرده بودند و دادستان بدون طرح موضوع در شورای تامین تصمیم به لغو سخنرانی مطهری گرفته بود.

وی در پاسخ به اینکه تصمیم مجلس برای برخورد با این اقدمات چیست خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان نباید جلساتی که مجوز قانونی دارند لغو شود و مجلس با تعطیل کردن جلسات قانونی مخالف است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح قوه مقننه برای پایان ثبت نام نامزدهای شوراهای شهر و روستا پیش از پایان سال جاری اشاره کرد و اعلام کرد: اولین موضوعی که در پایان تعطیلات مجلس بررسی خواهد شد همین است و در صورت موافقت ثبت نام از نامزدهای شوراهای شهر و روستا تا یک هفته پیش از پایان اسفند به اتمام خواهد رسید.

کولیوند در ادامه از ابلاغ قانون کاهش تعداد اعضای شوراهای شهر خبر داد و گفت: براساس این قانون شورای شهر تهران 21 عضو، شهرهای بالای دو نیم میلیون نفر 15 عضو، بین دو تا دو و نیم میلیون نفر 13 عضو، 500 هزار تا یک میلیون نفر 11 عضو، 200 هزار تا 500 هزار نفر 9 عضو، 50 تا 200 هزار نفر هفت عضو و شهرهای زیر 50 هزار نفر پنج عضو خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، وی در پایان اعلام کرد: بنابراین در شورای جدید، کلانشهر کرج دارای 13 عضو و شهر فردیس –در صورت برگزاری- دارای 9 عضو خواهد بود.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet