هدر موبایل
1395/11/04 15:06:47
سرویس اقتصادی
بهمنی مطرح کرد:

کاهش هزینه تجارت با انعقاد پیمان های پولی/وزارت اقتصاد اقدام کند + فیلم

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه در برنامه ششم گفت: انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه زمینه کاهش هزینه تجارت رافراهم می کند.
کاهش هزینه تجارت با انعقاد پیمان های پولی/وزارت اقتصاد اقدام کند + فیلم عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه در برنامه ششم گفت: انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه زمینه کاهش هزینه تجارت رافراهم می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701109809274456.jpg کاهش,هزینه,تجارت,با,انعقاد,پیمان,های,پولی/وزارت,اقتصاد,اقدام,کند,+,فیلم Icana

محمودبهمنی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،درخصوص انعقاد پبمان های پولی دو و چندجانبه گفت:در زمان اعمال تحریم های دشمنان اعلام کردیم با وجود تعداد زیادی کشور که در دنیا وجود دارد،تحریم مطلق یک کشور امکان پذیر نیست.  

نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:با بسیاری ازکشورهای دوست در زمان اعمال تحریم های دشمنان،تعاملات اقتصادی انجام شده است.

تصویب انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه در برنامه ششم توسعه

این نماینده مردم درمجلس دهم،تصریح کرد:مصوب شدن انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه در برنامه ششم توسعه این امکان را فراهم کرد؛مسئولان کشور با اطمینان بیشتر نسبت به انعقاد پیمان های پولی،اقدام کنند؛بنابراین دستگاه های اجرایی باید امکان این کار را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه زمینه کاهش هزینه تجارت رافراهم می کند،تصریح کرد: درحال حاضر این امکان وجود دارد،در معاملات با کشورهای مختلف از پول ملی دوکشور استفاده شود و براساس توافق هر مدت مندرج در قرارداد هر مدت تسویه حساب انجام شود.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:در زمانی که با برخی از کشورها مبادلات تجاری انجام می شود و بعضا ارز مطالبه می کنند می توان براساس تفاهم به جای ارز،نقل و انتقال کالا صورت می گیرد و بعد  تسویه حساب نهایی انجام شود.

گفتنی است؛وزارت امور اقتصادی و دارایی در برنامه ششم موظف است نسبت به ایجاد و انعقاد پیمان های دوجانبه و چندجانبه و نیز پیمان های پولی دوجانبه باکشورهای طرف تجاری و هدف به ویژه کشورهای منطقه اقدام کند./

محمود بهمنی1/17/2017 2:02:04 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/01/201701102690991804_Thum.jpg
دانلود

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet